Mercedes W204 1.6 156km 2008r Spada temperatura na wyświetlaczu do 0.

29 Kwi 2020, 22:41

Mercedes W204 1.6 156km 2008r Spada temperatura do 0 na wyświetlaczu. W środku robi się ciepło. Wentylator działa wtedy non stop. Czasami jest dobrze i nagle zaczyna swiriwać - rzecz się dzieje na wolnych obrotach. Wymieniłem już termostat. Mechanik powiedział że do wymiany może być moduł sterujący. Co to za moduł i czy przyczyna może być inna?Czy ten moduł może wchodzić w tryb awaryjny?Znacie kogoś w Warszawie kto może to sprawdzić?
MERC204
Obserwowany
 
Posty: 1

30 Kwi 2020, 13:47

U ciebie w termostacie jest czujnik więc jeżeli wymieniłeś komplet to można przyjąć że tu jest ok. Sprawdzałeś może wąż górny od chłodnicy jak na wyświetlaczu temperatura spada do 0? Czy dzieje się to wtedy kiedy otwiera się termostat i silnik jest już rozgrzany? Zaobserwowałeś czy dzieje się to zawsze w takim samym czasie, okolicznościach?

Sprawdź jeszcze błędy w komputerze i zobacz czy tam nie ma jakiś zapisanych które mogły by być powiązane z układem chłodzenia.

Warto by też było sprawdzić podłączając się jakimś programem i zobaczyć czy wartość temperatury w nim tak samo zachowuje się jak na liczniku.
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

30 Kwi 2020, 17:57

Może być problem z samym zegarem,przerabiałem to,ale w nie tak zaawansowanym elektronicznie aucie(W210),zimą zegar pokazywał mi ok.50-60 st.c ale z nawiewu normalnie ciepło szło,włączał się za to wentylator klimy,pracował cały czas,kupiłem nawet w ASO Mercedesa nowy termostat,chociaż miałem zamontowany prawie nowy,też z ASO,kupiłem inny zegar na Allegro,objaw taki sam,z tym,że temp.pokazywał właściwą ale wentylator pracował dalej,wiedziałem,ze wentylator potrafi się włączać jeśli zegar jest uszkodzony i przesyła błędne informacje do sterownika,polowałem na jeszcze jeden zegar,kupiłem inne auto,Mercedes stał,w końcu udało mi się trafić na zegar w idealnym stanie,no i co? Jest już wszystko OK.Temp właściwa,wentylator się nie włącza,termostatu nie wymieniłem.Bądż tu mądry,dobrze,że uparcie przyczepiłem się usterki w zegarach,obydwa były prawie jednakowo uszkodzone.Naturalnie W204 pod tym względem jest lepiej wykonany i zegary tak nie siadają,no ale? Musisz wykluczyć winę z jego strony w pierwszej kolejności.Prawdą jest to,że nagminnie padają w w204 termostaty,które tanie nie są,ale nie zawsze wina musi lezeć po ich stronie,typowe uszkodzenie objawia się spadkiem temp.na budziku,chłodniejszym nawiewem z krat oraz wahaniem wskazówki góra dół.
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8477
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Prawidłowe ułożenie dłoni na kierownicy
    Aż 30% polskich kierowców przyznaje, że w czasie jazdy trzyma kierownicę tylko jedną ręką – wynika z ankiety zorganizowanej we współpracy Szkoły Jazdy Renault i serwisu Motoryzacja w portalu Interia.pl(1572 ...