Mercedes W204 / Skoda Superb II / Ford Mondeo MK IV - Co wybrać?

28 Lut 2024, 14:36

Hej wszystkim,

W niedalekiej przyszłości planuje zakup auta - cel to dojeżdżać codziennie do pracy (ok 40 km) i do tego uderzać w jakieś dłuższe trasy. Nie widzę się totalnie w małych samochodach dlatego celuje w kombi. Szczerze myślę o silnikach diesla ze względu na mniejsze spalanie. Bardzo cenie w autach wyciszenie i komfort z jazdy, lubię też skrzynie manualne.

Budżet jaki planuje przeznaczyć to ok. 30 tys. zł. Wiem, że te pieniądze pozwalają już na szerszy zakres poszukiwań, zależy mi jednak na tym żeby po zakupie nie pakować w auto milionów monet :)

Zastanawiam się nad Mercedesem ale boje się wydatków, nigdzie nie mogę doszukać się o jakiej kasie mówimy, w większości posty raczej straszą ale jednocześnie zachwalają ze względu na brak awaryjności. Nie miałbym problemu z serwisowaniem auta a z tego co wiem wysokie koszty naprawy dotyczą wszystkich aut?

Skoda Superb wydaje mi się tańszym odpowiednikiem audi aczkolwiek nie wiem jak wypada na tle mercedesa. Czy jest trwała, jak oceniacie to auto? W internecie raczej wypowiadają się o niech w samych superlatywach choć nie wiem czy nie jest to już auto za duże. Łatwiej jest kupić zadbaną Superb od C klasy?

Ostatni w zestawieniu jest Ford, który wydaje się bezpieczny ale podobno koszty eksploatacji też są wysokie. Czy są porównywalne do tych Mercedesa?

Tytuł był krótki i nie dałem rady uwzględnić wszystkich aut ale szukałem również : Kia Ceed, Audi A4 B8, VW Passat lub Golf, Hyundai i30.


Czy mógłbym prosić o radę, gdyż na prawdę jestem zielony w temacie a nie chce wejść na tzw. 'mine'
lilpete
Nowicjusz
 
Posty: 3
  • 29 Lut 2024, 17:47

    lilpete napisał(a):Czy mógłbym prosić o radę, gdyż na prawdę jestem zielony w temacie a nie chce wejść na tzw. 'mine'
    Miną to w dzisiejszych czasach w Twoim budżecie może być już wybór diesla :wink:

    Na pewno w budżecie który masz odrzuciłbym Mercedesa i tu ciekawą opcją może być Hyundai i30 lub Kia Ceed w dieslu 1.6 CRDI.
    Rokiko
    Forumowicz VIP
     
    Posty: 9756
    Zdjęcia: 34

    29 Lut 2024, 18:56

    Dzięki za odp. Rokiko, czy możesz rozwinąć? Myślałem że diesel wyjdzie ekonomiczniej, rozumiem że koszty ewentualnej naprawy będą duże? Lepiej rozglądać się za benzyną, czy takie silniki będą mniej narażone na awarie?
    lilpete
    Nowicjusz
     
    Posty: 3
    • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

      Manufaktura Car Show 2013
      W miniony weekend w Ch Manufaktura można było zobaczyć wydarzenia pod nazwą "Manufaktura Car Show 2013". To propozycja dla miłośników czterech kółek w najróżniejszych odsłonach. W tym roku była to największa ...