Mini Cooper R58 S

28 Lut 2024, 21:04

Witam wszystkich. Parę dni temu zakupiłem Mini Coopera R58 S. 2012 r. Auto jest uderzone w przód . Poduszki nie wystrzeliły ale świecą kontrolki poduszek na desce. Proszę o podpowiedź co musze wymienić aby zgasły . Czy wystarczy tylko skasować błąd czy muszę wymienić czujniki uderzeniowe ? Jeżeli tak to gdzie się znajdują w R58 . Będę wdzięczny za pomoc.
bazylAB
Nowicjusz
 
Posty: 4
  • 28 Lut 2024, 21:58

    nie wiadomo czy ktoś nie podszykował tj. założył np. zaślepkę na kierownicę a poduszki defacto nie ma :lol:
    Także sprawdź czy w ogóle masz fizycznie poduszki i to wszystkie, bo czasami poduszek jest więcej niż tylko w desce czy kierownicy :lol:
    pozatym trzeba z reguły wymieniać poduszki, napinacze pasów, poduszki i dopiero usuwać błędy.
    pozatym 2 , jeżeli nie wiesz gdzie się w aucie znajdują poduszki to możę oddaj to do firm które naprawiają samochody po szkodach a nie baw się w naprawę jako laik, dodatkowo masz 30dnie na zarejestrowanie auta, inaczej kara :lol:
    toyman40
    Stały forumowicz
     
    Posty: 1286

    29 Lut 2024, 22:14

    A co się dzieje gdy ktoś ma niezapięte pasy??? Też wystrzela poduszki?? Wydaje mi się że nie!!! Fajnie by było gdyby odpisał ktoś co ma jakąś wiedzę na ten temat. Pozdrawiam
    bazylAB
    Nowicjusz
     
    Posty: 4

    29 Lut 2024, 22:36

    bazylAB napisał(a):A co się dzieje gdy ktoś ma niezapięte pasy??? Też wystrzela poduszki?? Wydaje mi się że nie!!!
    Jesteś w błędzie . Wystrzelą przy unfalu . Co do tematu to podłącz komputer i pokaż tutaj jakie są błędy w sterowniku Airbag.
    Nie odpowiadam na problemy na PW
    bonifacy
    Stały forumowicz
     
    Posty: 4723
    Zdjęcia: 0
    Prawo jazdy: 01 01 1981
    Auto: Fabia II , Fabia II
    Silnik: 1,4 CGGB , 1,4 BXW
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Kombi
    Skrzynia biegów: Manualna

    29 Lut 2024, 22:47

    Nie chyba nie jestem, proszę się dokształcać.
    bazylAB
    Nowicjusz
     
    Posty: 4

    29 Lut 2024, 22:48

    Wystrzelona poduszka podczas wypadku przy nie zapiętych pasach może wysadzić kierowcy wielką krzywdę !!!
    bazylAB
    Nowicjusz
     
    Posty: 4

    29 Lut 2024, 23:03

    bazylAB napisał(a):Nie chyba nie jestem, proszę się dokształcać.
    Zbyt dużo mam do czynienia z autami po unfalu aby się dokształcać . Nie teraz w temacie jest dyskusja na temat czy niezapięty pasami kierowca dostanie poduszką w twarz a problem świecącej u Ciebie kontrolki Airbag . Skup się i odczytaj błędy . Na ich podstawie dokonuj naprawy . Czasy gdzie zapytanie typu co to może być już się skończyły dawno . Nawet przy sprzęcie AGD gdzie jest jakaś tam elektronika serwisant przy awarii odczytuje błędy i dokonuje naprawy.. Ty chcesz na pałę naprawiać Airbag. Proszę bardzo . Wymieniaj po kolei co Ci ślina przyniesie na język . Ponoś koszty a wynik może być mierny .
    Nie odpowiadam na problemy na PW
    bonifacy
    Stały forumowicz
     
    Posty: 4723
    Zdjęcia: 0
    Prawo jazdy: 01 01 1981
    Auto: Fabia II , Fabia II
    Silnik: 1,4 CGGB , 1,4 BXW
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Kombi
    Skrzynia biegów: Manualna