Mercedes W208 bicie na kierownicy oraz pedale hamulca

15 Paź 2017, 11:48

Witam, mam pewien problem ze swoim CLK200. Mianowicie podczas hamowania czuć "bicie" na pedale hamulca oraz drżenie na kierownicy, ale to nie wszystko. Podczas jazdy można wyczuć na kierownicy wibracje oraz słychać taki delikatny tępy dźwięk wydobywający się z przodu. Obszedłem samochód dookoła i zauważyłem, że podczas "szarpania" przedniego lewego koła czuć luz, nie duży ale jednak czuć. W innych kołach tego nie ma.
Diplo
Nowicjusz
 
Posty: 21
Auto: Mercedes 190D

15 Paź 2017, 11:56

Sprawdź czy koło dokrecone heh. A tak serio no przecież my Ci tutaj nie powiemy gdzie masz luz w zawieszeniu, jedz na stację diagnostyczną i za 10 zł sprawdzą Ci całe zawieszenie. Najczęstszą przyczyną trzesienia kierownica i drżenia pedału są zużyte hamulce lub krzywe tarcze ale może być też luz w zawieszeniu i już będzie drżało także całość do sprawdzenia
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16271
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

15 Paź 2017, 12:25

Diplo napisał(a):podczas hamowania czuć "bicie" na pedale hamulca oraz drżenie na kierownicy,

1/Sprawdzić stan tech.całego przedniego zaw.
2/Wykonać pomiar owalizacji hamulcy przedniego zawieszenia/mozna przy okazji tez tylne zawieszenie-mam na mysli oczywiscie pomiar owalizacji/
3/Czynności te wykonasz bez problemu na SKP/oczywiscie jak trafisz na myslacego diagnostę :wink: /
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP
 
Posty: 6173
Miejscowość: Polska
Prawo jazdy: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014