Mercedes W211 lusterko wsteczne z pilotem (programowanie przycisków)

05 Gru 2020, 07:59

Witam . Chciałbym w swoim samochodzie zamontować lusterko wsteczne z pilotem do bramy garażowej. W tej chwili mam zwykłe i w związku z tym mam pytanie. Czy takowe lusterko ma wszystko wbudowane i wystarczy wpiąć w oryginalną instalację , czy jakiś dodatkowy moduł do tego trzeba zamontować. Za wszystkie podpowiedzi będę bardzo wdzięczny.
zbyszek78
Obserwowany
 
Posty: 2

05 Gru 2020, 12:57

Moim zdaniem jest mała szansa że będą ci te przyciski w lusterku działały poprawnie. Sterowanie bramy masz z kodem zmiennym czy stałym?

W lusterku z tego co wiem są wszystkie moduły i nic więcej nie potrzeba.

Opis działania:
Automatyczne wyłączanie
Aby nie dopuścić do rozładowania akumulatora pojazdu, znajdujący się w trybie programowania nadajnik wyłącza się samoczynnie, jeżeli przed upływem około 100 sekund nie rozpoczęto programowania.

Tryb nadawania
Po naciśnięciu przycisku 1 (A67s1), przycisku 2 (A67s2), lub przycisku 3 (A67s3) następuje wysłanie sygnału radiowego zaprogramowanego w pamięci urządzenia do odpowiedniego przycisku i uruchomienie przyporządkowanego napędu bramy garażowej. Sygnał układu zdalnego otwierania bramy garażu ma zasięg co najmniej 15m.

Kasowanie pamięci
- Zacisk 15R lub zacisk 15 wyłączony.
- Naciśnij jednoczenie przycisk 1 (A67s1) i przycisk 3 (A67s3) układu zdalnego otwierania bramy garażu i przytrzymaj przez ok. 20 sekund. Lampka kontrolna układu zdalnego otwierania bramy garażu (A67e4) zacznie migać.
- Przed upływem 10 sekund od początku migania lampki kontrolnej (A67e4) zwolnij przycisk 1 (A67s1) i przycisk 3 (A67s3)układu zdalnego otwierania bramy garażu. Dane zapisane w pamięci zostaną skasowane.

Skasowanie pamięci następuje przez naciśnięcie przycisku 1 (A67s1) i przycisku 3 (A67s3) układu zdalnego otwierania bramy garażu i przytrzymanie dłużej niż 20 sekund. Skuteczne skasowanie wszystkich pozycji z pamięci sygnalizowanie jest przez około 10 sekund szybkim miganiem LED.

[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]



Pkt 1:
- Przycisk 1 układu zdalnego otwierania bramy garażu (A67s1)
- Przycisk 2 układu zdalnego otwierania bramy garażu (A67s2)
- Przycisk 3 układu zdalnego otwierania bramy garażu (A67s3)

Pkt 2:
- Zespół lusterka wewnętrznego (A67)

Pkt 3:
- Lampka kontrolna układu zdalnego otwierania bramy garażu (A67e4)

Układ zdalnego otwierania bramy garażu jest programowalnym pilotem na fale radiowe z trzema przyciskami nadawania. Za pomocą tych trzech przycisków: przycisku 1 (A67s1), przycisku 2 (A67s2) lub przycisku 3 (A67s3) można uruchamiać odbiorniki rożnych systemów otwierania i zamykania drzwi garażowych i bram.

Programowanie pilota
Warunki działania:
- Zacisk 15R lub zacisk 15 włączony.
- Naciśnij przycisk 1 (A67s1), przycisk 2 (A67s2) lub przycisk 2 (A67s3) i przytrzymaj.
- Lampka kontrolna układu zdalnego otwierania bramy garażu (A67e4) zacznie migać z częstotliwością 1Hz.
- Przytrzymując wciśnięty przycisk 1 (A67s1), przycisk 2 (A67s2) lub przycisk 3 (A67s3) skieruj pilota napędu bramy garażowej z wciśniętym przyciskiem nadawania w kierunku lusterka wewnętrznego i przytrzymaj przycisk nadawania wciśnięty przez t < 90 sekund. Po pomyślnym zaprogramowaniu lampka kontrolna układu zdalnego otwierania bramy garażu (A67e4) miga szybko (f = 5,5Hz) przez około 10 sekund.
- Zwolnij obydwa przyciski nadawania i w zależności od potrzeb zaprogramuj kolejne nadajniki.

Na stronie https://homelink.com/compatible/vehicles masz podane kompatybilne moduły. Wystarczy wybrać markę auta i sprawdzić czy moduł który masz zainstalowany przy bramie będzie współpracował. Jest tam sporo marek samochodów w których montowane były taki nadajniki.

Instrukcja jest z poradnika który udostępniany był w instrukcji samochodu z takim systemem w lusterku.
Rokiko
Stały forumowicz
 
Posty: 2870
Zdjęcia: 11

05 Gru 2020, 16:37

Dzięki za szybką odpowiedź. Jeśli chodzi o częstotliwość to prawdopodobnie będzie zmienna , dokładnie będę wiedział w poniedziałek. Brama jest od Wiśniewskiego. W linku który mi podałeś nie występuje ten producent. Jak coś ustalę dokładniej to się odezwę. Pozdrawiam
zbyszek78
Obserwowany
 
Posty: 2
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Jak wybrać opony zimowe?
    Często się śmiejemy, że zima potrafi i w styczniu zaskoczyć drogowców, ale po pierwszych opadach śniegu często okazuje się, że najbardziej to są zaskoczeni kierowcy, którzy jeszcze nie zmienili opon na zimowe. ...
    Samochody Lexusa – dzieła mistrzów
    Samochody z wyczynowej linii F Lexusa odznaczają się nie tylko wysokimi osiągami i bardzo dobrymi własnościami jezdnymi – podobnie jak wszystkie modele japońskiej marki premium słyną z niezawodności i doskonałej jakości ...

  •