Mercedes W211 lusterko wsteczne z pilotem (programowanie przycisków)

05 Gru 2020, 07:59

Witam . Chciałbym w swoim samochodzie zamontować lusterko wsteczne z pilotem do bramy garażowej. W tej chwili mam zwykłe i w związku z tym mam pytanie. Czy takowe lusterko ma wszystko wbudowane i wystarczy wpiąć w oryginalną instalację , czy jakiś dodatkowy moduł do tego trzeba zamontować. Za wszystkie podpowiedzi będę bardzo wdzięczny.
zbyszek78
Obserwowany
 
Posty: 2

05 Gru 2020, 12:57

Moim zdaniem jest mała szansa że będą ci te przyciski w lusterku działały poprawnie. Sterowanie bramy masz z kodem zmiennym czy stałym?

W lusterku z tego co wiem są wszystkie moduły i nic więcej nie potrzeba.

Opis działania:
Automatyczne wyłączanie
Aby nie dopuścić do rozładowania akumulatora pojazdu, znajdujący się w trybie programowania nadajnik wyłącza się samoczynnie, jeżeli przed upływem około 100 sekund nie rozpoczęto programowania.

Tryb nadawania
Po naciśnięciu przycisku 1 (A67s1), przycisku 2 (A67s2), lub przycisku 3 (A67s3) następuje wysłanie sygnału radiowego zaprogramowanego w pamięci urządzenia do odpowiedniego przycisku i uruchomienie przyporządkowanego napędu bramy garażowej. Sygnał układu zdalnego otwierania bramy garażu ma zasięg co najmniej 15m.

Kasowanie pamięci
- Zacisk 15R lub zacisk 15 wyłączony.
- Naciśnij jednoczenie przycisk 1 (A67s1) i przycisk 3 (A67s3) układu zdalnego otwierania bramy garażu i przytrzymaj przez ok. 20 sekund. Lampka kontrolna układu zdalnego otwierania bramy garażu (A67e4) zacznie migać.
- Przed upływem 10 sekund od początku migania lampki kontrolnej (A67e4) zwolnij przycisk 1 (A67s1) i przycisk 3 (A67s3)układu zdalnego otwierania bramy garażu. Dane zapisane w pamięci zostaną skasowane.

Skasowanie pamięci następuje przez naciśnięcie przycisku 1 (A67s1) i przycisku 3 (A67s3) układu zdalnego otwierania bramy garażu i przytrzymanie dłużej niż 20 sekund. Skuteczne skasowanie wszystkich pozycji z pamięci sygnalizowanie jest przez około 10 sekund szybkim miganiem LED.

[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]Pkt 1:
- Przycisk 1 układu zdalnego otwierania bramy garażu (A67s1)
- Przycisk 2 układu zdalnego otwierania bramy garażu (A67s2)
- Przycisk 3 układu zdalnego otwierania bramy garażu (A67s3)

Pkt 2:
- Zespół lusterka wewnętrznego (A67)

Pkt 3:
- Lampka kontrolna układu zdalnego otwierania bramy garażu (A67e4)

Układ zdalnego otwierania bramy garażu jest programowalnym pilotem na fale radiowe z trzema przyciskami nadawania. Za pomocą tych trzech przycisków: przycisku 1 (A67s1), przycisku 2 (A67s2) lub przycisku 3 (A67s3) można uruchamiać odbiorniki rożnych systemów otwierania i zamykania drzwi garażowych i bram.

Programowanie pilota
Warunki działania:
- Zacisk 15R lub zacisk 15 włączony.
- Naciśnij przycisk 1 (A67s1), przycisk 2 (A67s2) lub przycisk 2 (A67s3) i przytrzymaj.
- Lampka kontrolna układu zdalnego otwierania bramy garażu (A67e4) zacznie migać z częstotliwością 1Hz.
- Przytrzymując wciśnięty przycisk 1 (A67s1), przycisk 2 (A67s2) lub przycisk 3 (A67s3) skieruj pilota napędu bramy garażowej z wciśniętym przyciskiem nadawania w kierunku lusterka wewnętrznego i przytrzymaj przycisk nadawania wciśnięty przez t < 90 sekund. Po pomyślnym zaprogramowaniu lampka kontrolna układu zdalnego otwierania bramy garażu (A67e4) miga szybko (f = 5,5Hz) przez około 10 sekund.
- Zwolnij obydwa przyciski nadawania i w zależności od potrzeb zaprogramuj kolejne nadajniki.

Na stronie https://homelink.com/compatible/vehicles masz podane kompatybilne moduły. Wystarczy wybrać markę auta i sprawdzić czy moduł który masz zainstalowany przy bramie będzie współpracował. Jest tam sporo marek samochodów w których montowane były taki nadajniki.

Instrukcja jest z poradnika który udostępniany był w instrukcji samochodu z takim systemem w lusterku.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 6212
Zdjęcia: 23

05 Gru 2020, 16:37

Dzięki za szybką odpowiedź. Jeśli chodzi o częstotliwość to prawdopodobnie będzie zmienna , dokładnie będę wiedział w poniedziałek. Brama jest od Wiśniewskiego. W linku który mi podałeś nie występuje ten producent. Jak coś ustalę dokładniej to się odezwę. Pozdrawiam
zbyszek78
Obserwowany
 
Posty: 2
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Co ile wymieniać pasek/łańcuch rozrządu w samochodzie?
    Jednym z głównych elementów silnika jest właśnie rozrząd który oparty może być na pasku lub łańcuchu. Wszystko zależy od tego jak został zaprojektowany silnik. Pasek rozrządu może pracować na sucho lub ...
    Bezpieczniej w czystym samochodzie
    Świeżo umyty samochód nie tylko lepiej się prezentuje – czyste szyby, lusterka i światła to warunek bezpiecznej jazdy. Kierowca powinien zadbać o to zwłaszcza przed wyjazdem w dłuższą trasę. Jednym z podstawowych ...

  •