Mercedes W221 420 CDI vs Audi A8 D3 4.2 TDI - które lepsze ?

04 Cze 2010, 22:42

Komfort to każda limuzyna :), BMW 7, Audi A8, Mercedes S, Lexus LS, Jaguar XJ, VW Phaeton i dalej nie chce mi się wymyślać.

Jeżeli ktoś ma coś jeszcze do dodania na temat S-ka vs A8 to słucham :P.
Franusss
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 27
Miejscowość: P(r)OLAND

05 Cze 2010, 05:00

[link do Onet wygasł]
Oglądnij i sam oceń.Jak dla mnie bardo pouczające. Ja średnio wierze w obiektywność tych testów. Ale jak dla mnie warto oglądnąć. Ja również uważam ,że jak dla 20-latka będzie lepsze A8 4,2 TDI. Moim zdaniem jak się przejedziesz to zrezygnujesz z Mercedesa . Naprawdę przejedź się.
astro007
Aktywny
 
Posty: 253

05 Cze 2010, 14:20

S-klasa jest zdecydowanie częściej kupowana niż A8 ciekawe z jakiego powodu? myślę, że to nie tylko kwestia przyzwyczajenia tylko właśnie wrażeń z jazdy które zadowalają najbardziej wymagających.
Jasiek90
Stały forumowicz
 
Posty: 2899
Miejscowość: Zawichost
Prawo jazdy: 01 01 2001
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Chrysler PT Cruiser/Seat Arosa
Silnik: 2.4-152 KM/ 1.7 SDI
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

05 Cze 2010, 22:30

Nie prowadziłem ani S-klasy, ani Audi A8, ale w pojedynku C-klasy W202 z 99 roku i A4 z 2000któregoś (chyba 2002 ale głowy nie dam, w każdym bądź razie B6) Audi mimo że nowsze, było gorsze. A W202 to przecież konkstrukcja z początków lat 90, Audi B6 zaś z 2000! Ale silnik (C200 z kompresorem, A4 z 1.9 TDI), wyciszenie, komfort, ilość miejsca, materiały w środku (w Merolu skóra i drewienko, w Audi meteriałowa tapicerka i plastik) w Mercedesie były po prostu lepsze. Dalekie wyjazdy Mercedesm (głównie po Włoszech) wspominam z łezką w oku bo jeździło się wspaniale, a wyjazd A4 kumpla na Węgry i okolice tragicznie, tak co się w tym Audi wymęczyłem to masakra. Teoretycznie Audi i Mercedes kosztują podobnie, obie są uznawane za marki premium, ale Mercedes to Mercedes, Audi wprawdzie też niezłe, sprzedaje się dosyć dobrze bo ostatnio moda się na nie zrobiła (bo Merc kojarzy się taksówkarzem, BMW z dresem, Lex i Infiniti są za dziwne bo z dalekiego wschodu) no i Audi fajniej wygląda, a 90% osób kupuje samochody oczami :)

Bierz S-kę, przynajmniej jak staniesz na światłach obok nowego A8 to będziesz miał satysfkację że mimo starszego wieku auta masz bardziej zaawansowaną elektronikę na pokładzie (chociaż awaryjną, bo wiadomo że układy scalone zarówno do Mercedesa jak i do Fiata robią dzieci w Chinach :P )
ACSznycel
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 848
Zdjęcia: 12
Miejscowość: z nienacka

06 Cze 2010, 08:41

W obliczu tego co napisałeś powyżej dziwi mnie Twoje stwierdzenie z początku tematu " Gdybyś pytał o A4/C-klasę albo A3/B-klasę to Audi lepsze".
Jasiek90
Stały forumowicz
 
Posty: 2899
Miejscowość: Zawichost
Prawo jazdy: 01 01 2001
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Chrysler PT Cruiser/Seat Arosa
Silnik: 2.4-152 KM/ 1.7 SDI
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

06 Cze 2010, 10:29

Chodziło mi wtedy o nowsze - nie W202, ale o tego nieszczęsnego W203, który przede wszystkim wsławił się awaryjnością :) W202 to już historia sprzed 2000 niestety, a Audi zrobiło spory postęp w A4 i A3 (a w zasadzie to Mercedes nie zrobił postępu bo trochę położył lachę na swoje tańsze modele, ale w tych droższych nadal jest liczącym się graczem). Zobacz ile jeździ nowych A4 i A3 (mnóstwo) a ile nowych C-klas (W204) i B (malutko). Ale w G, GLK, CL, CLS, S oraz róznych "sportowych" SLcoś takiej różnicy nie ma. To tyle jeśli chodzi o zasłyszanie opinie, bo nie robiłem porównania W204 z B7 na żywo ;)
ACSznycel
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 848
Zdjęcia: 12
Miejscowość: z nienacka

06 Cze 2010, 14:36

Od kiedy ilość egzemplarzy adnego modelu na drogach jest równoznaczna z tym, że jest lepszy? Nie wiem gdzie mieszkasz, że tak mało ich widzisz ale statystyki sprzedaży na Polskę mówią co innego: http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/ar ... /611786370 C-klas sprzedaje się więcej niż A4 i to nie tylko w Polsce lecz także np. w Niemczech.
W203 wcale nie jest nadmiernie awaryjne, biorąc pod uwagę statystyki bezusterkowości należy raczej do mało awaryjnych samochodów, znam tylko jednego człowieka jeźdzącego C270CDI W203 i to już od dobrych paru lat i nie narzeka a przesiadł się z W202 i W124.
A4 B8 góruje nad W204 tylko tym, że jest znacznie przestronniejsze i tańsze, innych atutów na jego korzyść nie widzę. Co prawda nie jechałem nimi ale miałem okazję dość dokładnie obmacać.
BTW: 300 Prototypów W204 przejechało razem 24 miliony kilometrów by jak najbardziej dopracować C-klasę moim zdaniem trudno to nazwać olewaniem mniejszych modeli bo ani A4 ani 3-er nie pokonały nawet połowy tego dystansu.
Jasiek90
Stały forumowicz
 
Posty: 2899
Miejscowość: Zawichost
Prawo jazdy: 01 01 2001
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Chrysler PT Cruiser/Seat Arosa
Silnik: 2.4-152 KM/ 1.7 SDI
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

10 Cze 2010, 22:19

Więc, podsumowując :P, jeżeli chcę zapierdzielać to A8 w 4.2 TDI, a chcąc komfortu MAXYMALNEGO to biorę W221 S-kę w 320 CDI, w skrócie to chyba tak będzie nie ? :P
Franusss
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 27
Miejscowość: P(r)OLAND

10 Cze 2010, 22:25

Franusss napisał(a):chce zapierdzielac

to raczej w s8 i amg :razz:
JerzyB333
Stały forumowicz
 
Posty: 1179
Miejscowość: ZZZZ

11 Cze 2010, 14:36

JerzyB333 napisał(a):
Franusss napisał(a):chce zapierdzielac

to raczej w s8 i amg :razz:



Dla mnie raczej 4.2 TDI i 5.9 sekund do 100 km/h wystarczy.
Franusss
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 27
Miejscowość: P(r)OLAND

23 Lis 2012, 19:22

jako osoba znająca temat do bólu :)

odradzam w221 z silnikiem 320cdi

odradzam audi a8 z silnikiem 4,2 tdi :)

w w221 nie ma juz tego samego silnika co w w220

tzn niby tez 320cdi ale w praktyce to juz silnik V6 a nie R6
inne wtryski ( nie można ich sprawdzić , nie da sie ich regenerować ) ( ale nie jest to problem )
w pierwszych rocznikach w mercedesie potrafiły pękać kolektory wydechowe (najczęsciej padały dość szybko i serwis je wymieniał na własny koszt

więc można by uznać że wcale silnik mercedesa nie jest zły

odnośnie audi , ja nie mam dostępu do a8 lecz do s8 i muszę przyznać iż jest to przykre auto gdyż na przeglądach zostawia się po 13-16 tyś zł i jest to bolesne gdy na parkingu ubije wam ktos auto to jest tragedia , gdyż jest z alu

natomiast zawieszenie w mercedesie jest niezniszczalne poza 1 małym... gumy stabilizatora nie są wymienne , występują jako cały stabilizator ( napewno z czasem pojawią się jakies osoby regenerujące te stabilizatory aczkolwiek wtrzymują one 100 tyś km w polsce po czym zaczynaja dopiero lekko zgrzypieć więc może warto kupic ori

audi jak i mercedes maja elektroniczny hamulec ręczny , obecnie maja go nawet ople czy passaty i inne samochody z jedną mała róznicą , w mercedesie nadal jest to system typowo mechaniczny gdzie nie znajdziemy pedału lecz przycisk , w audi wszystko działa inaczej i bywa tak ze kierowca nie moze ruszyć z parkingu lub po wyładowaniu akumulatora hamulec postojowy traci adaptacje więc jest to równie denerwujący system jak SBC w mercedesach sprzed niemal 10 lat ( został on wycofany ) jednostki TDI również są bardzo delikatne więc ...

spalanie a8 3.0 TDI w mieście to 15 litrów 320cdi spala znacznie mniej
x50sr
Początkujący
 
Posty: 244
Miejscowość: małopolska

23 Lis 2012, 20:20

x50sr, zastanawiałeś się nad karierą archeologa?
Killaz
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1374
Zdjęcia: 5
Prawo jazdy: 09 06 2013
Auto: VW Golf
Silnik: 1.6 MPI
Paliwo: Benzyna
Rok produkcji: 2009