Mercedes W221 problemy z elektroniką

03 Gru 2023, 12:50

Witam, trafił do mnie ostatnio mercedes w221 2007 z 3 litrowym dieselem. Auto po naprawie blacharskiej nie odpala, nie kręci rozrusznik, nie działają szyby, zamki, światła. Włącza się tylko zapłon i na tym koniec. Blacharz podczas naprawy nie odpiął klemy z akumlatora który jest za tylnym siedzeniem, zdemontował tylko akumlator przedni który służy tylko do rozrusznika. Wszystkie możliwe sterowniki rzucają błędami z zasilania i komunikacji CAN - brak komunikacji z przednim i tylnym SAMem. Zgodnie z rozpiską bezpieczników, sprawdziłem wszystkie i wszystkie są sprawne. Dodam też że po włożeniu kluczyka do stacyjki nie słychać dźwięku odblokowania się stacyjki .Po zapłonie słychać tylko przerywaną prace przekaźnika w tylnej skrzynce Sam.
Czy spotkał się ktoś z czymś takim ? może autoalarm się zablokował czy coś takiego bo na schemacie jest syrena alarmowa. Czy może ktoś ma schemat zasilania przedniej i tylnej skrzynki, ewentualnie czy jest jakiś bezpiecznik który mogłem pominąć? Z góry dzięki
asmalina
Obserwowany
 
Posty: 1
  • 04 Gru 2023, 09:54

    A sam akumulator jest wogóle dobry?
    Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
    MotoAlbercik
    Moderator
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 20285
    Zdjęcia: 1212
    Miejscowość: Tychy
    Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
    Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Terenowy
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 2000