Ciężko wchodzą biegi

03 Gru 2023, 17:37

Witam. Od piątku mam problemy ze zmianą biegów (SEAT ALTEA 1.9 TDI 105 KM 2004r.) Na odpalonym silniku ciężko wchodzą biegi a najgorzej wsteczny i jedynka. Gdzies przeczytałem, żeby sprawdzić stan płynu hamulcowego. Sprawdziłem i jest OK. Zastanawialem sie czy nie mialo to nic wspolnego z moim zdarzeniem... w piątek jechałem w góry z rodzinką. Na wąskiej drodze zawracał TIR I musiałem zjechać na pobocze. Na poboczu było pełno śniegu i nie zauważyłem stromego spadku. Samochód zawisł prawym przednim kołem w powietrzu. Na szczęście znalazło się paru dobrych ludzi, którzy pomogli mi wyjechać. Na początku nic nie zauważyłem. Na drugi dzień rano był już problem. Na włączonym silniku z oporem wchodzą te biegi.
Ma ktoś pomysły ci to może być?
Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc
marcinfr
Nowicjusz
 
Posty: 8
Zdjęcia: 1
  • 03 Gru 2023, 18:37

    Mogła linka wypaść z mocowania, w takim przypadku nie ma co zgadywać tylko trzeba posprawdzać.
    To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
    Kao
    Moderator
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 16192
    Zdjęcia: 107
    Miejscowość: Francja
    Przebieg/rok: 40tys. km
    Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

    03 Gru 2023, 18:41

    A dała by się jechać na takiej lince? Ja dzisiaj zrobiłem ponad 100 km
    marcinfr
    Nowicjusz
     
    Posty: 8
    Zdjęcia: 1

    03 Gru 2023, 19:36

    Może i tysiac 2 i 5 nawet zrobić, nie ma to wpływu za bardzo na pracę skrzyni, ale ale może masz problem ze sprzęgłem? To bardziej prawdopodobne niż linka. Tak czy tak to tylko zgadywanka.
    To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
    Kao
    Moderator
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 16192
    Zdjęcia: 107
    Miejscowość: Francja
    Przebieg/rok: 40tys. km
    Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

    03 Gru 2023, 19:42

    Ok. Postaram się to jakoś sprawdzić (przynajmniej tą linkę). Dzięki wielkie za pomoc i pozdrawiam
    marcinfr
    Nowicjusz
     
    Posty: 8
    Zdjęcia: 1