Microcar swap

10 Sie 2023, 21:02

Siema, mam kat a1 zrobiona z mysla o motocyklach i chcialem sprawic sobie microcara. Niestety a1 pozwala mi jezdzic tylko autami z homologacja l6e. I zastanawiam się czy wsadzenie silnika 21km z pojazdu l7e do samochodu l6e jest mozliwe bez większego grzebania, z tego co widze sa one podobnych rozmiarow i budowy wiec na oko się mieszcza ale chcialbym dowiedziec sie czy rzeczywiscie podejdzie to tak łatwo, wydaje mi sie że budowa samochodow l6e nie rózni sie specjalnie od l7e tylko te l6e maja słabsze silniki.
Demonight
Nowicjusz
 
Posty: 3
  • 10 Sie 2023, 21:03

    I co to zmieni? Ktoś Ci klepnie że silnik został zmieniony?
    To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
    Kao
    Moderator
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 16190
    Zdjęcia: 107
    Miejscowość: Francja
    Przebieg/rok: 40tys. km
    Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

    10 Sie 2023, 21:08

    nie pytam o kwestie prawne bo to jestem w stanie ogarnac, 5km mocnoa zamula a te l7e juz troche ciagna
    Demonight
    Nowicjusz
     
    Posty: 3

    10 Sie 2023, 21:17

    Słuchaj w pl do calibry włożyli 2 silniki o mocy 2 tyś konia :ok:
    Da się wszystko pytanie czy warto.
    To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
    Kao
    Moderator
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 16190
    Zdjęcia: 107
    Miejscowość: Francja
    Przebieg/rok: 40tys. km
    Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

    10 Sie 2023, 21:22

    Właśnie dlatego tu przychodze, chcialem sie dowiedziec czy jest to tak proste w wykonaniu na jakie wyglada i czy warto sie meczyc.
    Demonight
    Nowicjusz
     
    Posty: 3

    10 Sie 2023, 21:27

    Czy warto to już sam sobie odpowiedz, według mnie nie.
    To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
    Kao
    Moderator
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 16190
    Zdjęcia: 107
    Miejscowość: Francja
    Przebieg/rok: 40tys. km
    Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

    11 Sie 2023, 08:28

    Demonight napisał(a):5km mocnoa zamula a te l7e juz troche ciagna
    Silnik w L7e masz 4 razy mocniejszy niż w L6e sama konstrukcja pojazdu najczęściej jest identyczna i różnią się one głównie parametrami silnika i masą.
    Co do samej przekładki to tak jak wspomniał @Kao wszystko jest możliwe pytanie tylko czy warto bo to nie jest tak że wyjmujesz jeden silnik i wkładasz drugi i wszystko działa :wink:
    Pomijając kwestie prawne że po takiej przeróbce nie powinieneś jeździć takim samochodem z racji swoich uprawnień to uważam że jest to nieopłacalne i szkoda zachodu z takimi przekładkami.

    Nie wiem ile masz lat ale od 16 można zrobić kategorię B1 i wtedy legalnie jeździć już pojazdem (czterokołowcem ciężkim) L7e.
    Rokiko
    Forumowicz VIP
     
    Posty: 9765
    Zdjęcia: 34