Mobilna Myjnia Parowa

Czy uważasz że Myjnia Parowa to dobry sposób na biznes?

Tak
5
100%
Nie
0
Brak głosów
Razem głosów : 5

04 Lut 2011, 10:17

Czy słyszał już ktoś o czymś takim?

To całkiem niezły sposób na biznes. Na myjnie mobilną nie potrzeba zezwoleń, czyli to już jest plus bo wiadomo że stacjonarne myjnie muszą płacić za ów zezwolenia i to wcale nie małe pieniądze. Dzięki temu możemy być konkurencyjni cenowo ;)

Odnośnie mycia auta w zimę (czytałem wypowiedzi osób które myły auto w zimę karcherem :P ) to nie ma tu żadnych przeciwwskazań. Osobiście sprawdzałem, szyby nie pękają i nic się nie dzieje ;) jest tylko „mały dyskomfort” podczas dużego mrozu jest trochę zimno :P

Ja osobiście pracuję na maszynie Astra Steamer i przyznam że maszyna spisuje się bardzo dobrze jeśli chodzi o zabłocone auta. Przestawiamy sobie opcję na parę mokrą i brud sam odchodzi.

Jeśli chodzi o kalkulację to na pewno się to opłaca bo po pierwsze… urządzenie mamy za darmo – wystarczy napisać prosty Biznes plan i ubiegać się o pieniążki z PUP lub unii europejskiej, tak więc start mamy niezły i jedyne czego potrzebujemy to zapału do pracy :)

Jest to dobra rzecz również dla osób które mają już firmę i chcieli by rozszerzyć swoją działalność, np. warsztaty samochodowe :) Maszyną parową możemy umyć silnik, zdezynfekować klimatyzację i zrobić wiele innych rzeczy, wystarczy tylko zmienić opcję na parę suchą i do dzieła :) Na warsztat zazwyczaj przyjeżdżają brudne auta tak więc z opcji mycia skorzysta wiele osób bo usługę świadczymy im przy okazji (za jednym zamachem) i nie muszą specjalnie się fatygować na myjnie. Astra Steamer zużywa ok. 2 litrów wody na umycie jednego auta, a co za tym idzie ścieki nie są generowane więc komfort pracy jest na wysokim poziomie (nie stoimy w kałuży). Mało tego możemy bez problemu wytrzeć auto na sucho.

Niedługo skończy się zima i znowu będzie bum na jeżdżenie do myjni , i czekanie po kilka godzin w kolejce :/ A nie ma co ukrywać, nie każdemu się chce jechać na samoobsługową bo niby koszt nie jest wielki 9 zł to trzeba myć samemu.
A nie każdy potrafi ;)
Mając myjnie mobilną możemy dojeżdżać do klienta, np. do komisów samochodowych.

Za kompleksowe usługi mycia aut można wziąć nawet 200 zł. Możemy też dogadać się z firmą która przewozi żywność aby robić im dezynfekcje kabiny i miejsca towarowego. Para ma naturalne właściwości dezynfekujące i zabijające nieprzyjemny zapach, tak więc zastosowań tego urządzenia jest naprawdę wiele i ogranicza nas jedynie wyobraźnia :)

Tak wygląda to urządzenie : [link do oferty na Allegro wygasł]
Jeśli miałby ktoś jakieś pytania odnośnie myjni to proszę pisać na mój adres.
bastion
Nowicjusz
 
Posty: 2
Miejscowość: Szczecin

12 Kwi 2012, 10:15

Jeszcze łatwiejszym i tańszym sposobem na uruchomienie własnego biznesu - mobilnej myjni samochodowej, są kosmetyki do bezwodnego mycia karoserii, które wykorzystują innowacyjną technologię mycia bez wody.

Bezwodne mycie karoserii samochodu to kilka prostych kroków dla Użytkownika. Karoserię samochodu spryskuje się płynem do bezwodnego mycia, po krótkiej chwili dany element przeciera się ręcznikiem z mikrofibry, delikatnym poziomym ruchem. Następnie ponownie przeciera się powierzchnię drugim czystym ręcznikiem z mikrofibry, aby nadać połysku. Do umycia karoserii jednego średniej wielkości auta potrzeba około 150 ml płynu do bezwodnego mycia i dwa ręczniki z mikrofibry. Całość zajmuje od 15 do 20 minut. Metoda nie przewiduje zastosowania dodatkowej wody.

Technologia bezwodnego mycia samochodów polega na tym, że substancje powierzchniowo-czynne zawarte w składzie produktu w pierwszej kolejności rozkładają brud drogowy znajdujący się na karoserii. Produkt zawiera polimery, które otaczają cząsteczki brudu oddzielając go od lakieru. Taki rozłożony i otoczony polimerami brud jest chwytany przez ręcznik z mikrofibry i usuwany z powierzchni karoserii. Bardzo istotne jest zastosowanie profesjonalnych produktów oraz wysokiej jakości ręcznika z mikrofibry. Obecnie na rynku tego typu produkty udostępnia firma Eco Touch.

Zainteresowanych Klientów indywidualnych i właścicieli (lub przyszłym właścicieli) myjni, autodetailingu zapraszam na stronę lub proszę o kontakt mailowy lub telefoniczny.
EcoTouch
Nowicjusz
 
Posty: 10
Prawo jazdy: 01 01 2001

25 Lut 2016, 17:18

Jakbym miał taka myjnie zakładać to lepiej wejść we franczyzę znanej marki. Kiedyś czytałem o Ecomyjni i otwarciu myjni parowej na ich zasadach. Taki biznes to juz na pewno się uda.
diaol
Nowicjusz
 
Posty: 4
Prawo jazdy: 08 07 1992
Przebieg/rok: 3tys. km
Auto: opel astra
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1996

03 Cze 2016, 11:54

Można na przykład sobie założyć myjnię wykorzystując zakup u Fortadora. Teraz wiedziałem taką promocję, że można w gratisie dostać oklejenie samochodu i jego wyposażenie. To spooora pomoc, ale oczywiście klientów trzeba sobie załatwiać samemu
alinowak
Nowicjusz
 
Posty: 21
Prawo jazdy: 02 05 2000
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Audi A4
Silnik: 2.0 TDI
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2005

30 Cze 2016, 14:18

Klientów można mieć 100 dziennie, jak będziesz robił dziadowskim sprzętem to ich stracisz. Są dwie, trzy firmy, które robią bardzo dobre myjnie, Fortador jest jedną z nich. Optima też są spoko, FT moim zdaniem funkcjonalniejszey.
kajteqwim
Nowicjusz
 
Posty: 25
Prawo jazdy: 03 02 1987
Przebieg/rok: 50tys. km
Auto: wv bora
Silnik: 1.9SDI
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2005

09 Lip 2016, 17:49

Spoko sprzęt, widziałem kilka razy czyszczenie taką maszyną i jest efekt widoczny od razu
saganqq25
Nowicjusz
 
Posty: 8
Prawo jazdy: 10 03 1997
Przebieg/rok: 48tys. km
Auto: Opel Astra 3
Silnik: 1.9 CDTI ECOTEC 150K
Typ: Hatchback
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Auto Moto Show - Skaryszew 2011 / relacja
    Impreza Auto Moto Show w Skaryszewie już za nami! Gorący i pełen wysokiego ciśnienia dźwięku weekend minął nam szybko i również w tym roku okazał się dużym sukcesem. W sobotę można było zobaczyć przymiarki do konkurencji ...
    Jak jeździć po dziurach, wyrwach w nawierzchni?
    Nie zawsze kierowca ma możliwość ominięcia dziury w nawierzchni – czasem nie zdąży przed nią wyhamować, czasem jej ominięcie wiąże się ze zbyt gwałtownym i nagłym manewrem, który może zaskoczyć innych uczestników ...

03 Wrz 2016, 17:28

Na przykład czarne auto jest bardzo trudno wyczyścić wodą tak, aby nie było plam. Parą można. Na kanale fortadora jest taki film właśnie.
kajteqwim
Nowicjusz
 
Posty: 25
Prawo jazdy: 03 02 1987
Przebieg/rok: 50tys. km
Auto: wv bora
Silnik: 1.9SDI
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2005

28 Gru 2017, 23:04

Mogę wam powiedzieć jak to u mnie wyglądało. Moim pomysłem na biznes też była myjnia parowa. Zainwestowałem w mobilną myjnie parową od GreenSteamu, rozkładają wszystko na raty bez oprocentowania :) Na początku było mało zleceń, ale teraz mam coraz więcej na auta, biura, kina, kostki brukowe. Muszę powiedzieć, że to była dobra inwestycja. Życzę powodzenia w zakładaniu takiego biznesu. :)
Adam73
Obserwowany
 
Posty: 1
Prawo jazdy: 13 03 1973
Przebieg/rok: 5tys. km
Auto: Audi
Silnik: 1.9
Paliwo: Diesel