Modyfikacje a polskie prawo i przepisy

19 Mar 2020, 10:14

Mam fiata 126p chciałbym zrobić mały projekt na jego bazie . Przenieść silnik do przodu (montaż 1.2 fiatowskie) i delikatne wydłużenie tyłku (10 cm dach i 15cm podwozie i zrobienie bagażnika oraz powiększenie powierzchni pasażerskiej ).
Moje pytanie brzmi : czy takie modyfikacje przejdą przegląd bez problemu ?
ProstoTV
Nowicjusz
 
Posty: 5

19 Mar 2020, 10:58

ProstoTV napisał(a):Mam fiata 126p chciałbym zrobić mały projekt na jego bazie. Przenieść silnik do przodu (montaż 1.2 fiatowskie) i delikatne wydłużenie tyłku (10 cm dach i 15cm podwozie i zrobienie bagażnika oraz powiększenie powierzchni pasażerskiej ).
To co opisujesz to nie jest mały projekt a zupełna zmiana, całkowite przeprojektowanie go. Samo przeniesienie silnika do przodu już jest mało realne i konstrukcyjnie będzie ciężko coś takiego wykonać.
ProstoTV napisał(a):Moje pytanie brzmi : czy takie modyfikacje przejdą przegląd bez problemu ?
Nie przejdą bo ingerujesz w konstrukcję pojazdu i w znacznym stopniu ją zmieniasz.
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5216
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Jakie macie obroty silnika na ostatnim biegu przy 100km/h?
    Tak jak w temacie. Mam wrażenie, że to zmowa producentów aut, że dają tak krótkie przełożenia skrzyni biegów. Silnik chodzi na wysokich obrotach i niepotrzebnie spala cenne zasoby paliwa naszej planety. ...
    1/4 mili Bemowo - Wielki finał Gecko Cup / relacja
    1/4 mili - Wielki finał Impreza połączyła w całość wszystkie atrakcje poprzednich rund. Było to zatem ostateczne rozstrzygnięcie pojedynku polskich maszyn z zagraniczną konkurencją. W szranki z polskimi mistrzami jednej czwartej ...

  •