Moja przygoda z raportem od Autotesto

05 Kwi 2023, 11:27

Witam wszystkich,
Jeśli nie masz doświdaczenia w zakupie samochodu i szukasz pomocy to przeczytaj tą opinie o firmie autotesto. Firma oferuje rózne pakiety, w tym:
– PAKIET MINI za 389 ZŁ w tym dostaniesz ocena zewnętrzna pojazdu, oględziny wnętrza, jazda próbna.
– PAKIET STANDARD za 489 ZŁ w tym dostaniesz to co w pakecie MINI i dodatkowo oględziny w zaufanym serwisie samochodowym Autotesto.
– PAKIET PRESTIGE za 589 ZŁ
– PAKIET GOLD 689 ZŁ
Wykupiłem pakiet standard w którym najbardziej zależało mi na sprawdzeniu silnika, skrzyni biegów, stanu podwozia samochodu w zaufanym serwisie oraz jak samochód się zachowuje podczas jazdy próbnej. Dodatkowo wykupiłem usługę negocjacji ceny (199 ZŁ) i rezerwacji pojazdu (99 ZŁ), czyli łączna kwota usługi wyniosła 787 ZŁ. Wysłałem do firmy autotesto link z wybranym samochodu i zostałem poinformowany o terminie sprawdzenia za tydzień na co się zgodziłem. Sprawdzenie samohodu odbyło się w terminie i na następny dzięn dostałem raport. Ku mojemu zaskoczeniu z raportu się dowiedziałem ze rzeczozanwca nie był w stanie wykonać jazdy próbnej o której wspominano w zamówionej usłudze. Natomiast mimo wszystko zdecydował się na jazde po placu z prendkością 20km/h. Muszę podkreślić że autotesto umówiło się ze sprzedawcą na jazdę próbną w pełnym zakresie i oględziny w serwisie, natomiast kiedy na miejscu się okazało że jazda próbna i oględziny w serwisie nie są możliwe ze wzgłędu na brak rejestracji samochodu firma podjeła samodzielną decyzje o kontynuacji wykonania usługi PAKIET STANDARD w ograniczonym zakresie bez poinformowania mnie o tym. Czyli wykonali niepełny PAKIET MINI. Rzeczoznawca na podstawie któtkiej jazdy z prędkością 20km/h i niesprawdzonym podwoziem samochodu zraportował o tym że "Niestety trudno powiedzieć jak dokładnie auto zachowuje się podczas jazdy i jaki jest jego stan podwozia ze względu na brak możliwości przeprowadzenia oceny tych elementów.". Czyli tak naprawdę auto nie zostało w pełni sprawdzone, ale rzeczoznawca stwierdził że "W zakresie sprawdzonym nie stwierdzono usterek lub wad dyskwalifikujących auto." ale tak naprawdę nie wiem jak można stwierdzić czy auto jest warte zakupu bez pełnej diagnostyki? Do tej pory nie wiem jaki jest faktyczny stan silnika, podwozia, skrzyni biegów oraz jak auto się zachowuje pod czas jazdy ponieważ nie udało się sprawdzić tych podstawowych rzeczy, które są niezbędne do zakupu samochodu.
Pod czas kontaktu z infolinią udało się wyjaśnić niewiele, ponieważ wiedząc że nie uda się przeprowadzić pełnej diagnostyki nie poinformowali mnie o tym i nie zrezygnowali z procesu sprawdzenia tylko podjeli samodzielną decyzje o dalszym ciągu diagnostyki "na oko". W odpowiedzi na moje pytanie konsultant odpowiedział że "my tak działamy". Jeżeli chodzi o zwrot pięniędzy za usługę która defakto nie została wykonana prawidłowo firma zaoferowała zwrot 100 ZŁ "różnicy" za PAKIET STANDARD bo według nich wykonali niepełny PAKIET MINI. Natomiast powinni byli wcale zrezygnować z diagnostyki i przejść do sprawdzenia kolejnego samochodu, jak oferują na stronie. Sprawa została zamknięta ponieważ pracownicy nie uznali mojej reklamacji i w wynniku mam stracony czas, pięniędzy i bezsensowny raport.
mortraz
Nowicjusz
 
Posty: 3

05 Kwi 2023, 12:31

Nie przeczytałeś regulaminu https://www.autotesto.pl/regulamin/
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz
 
Posty: 4723
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 01 01 1981
Auto: Fabia II , Fabia II
Silnik: 1,4 CGGB , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

05 Kwi 2023, 13:11

Chciałem przede wszystkim podzielić się swoim doświadczeniem i pokazać jak przebiega proces w rzeczywistości w ramach regulaminu. Kluczowe elementy samochodu mogą być nie sprawdzone. Korzystanie z usług tej firmy może być bardzo nie korzystne i nie skuteczne dla klienta.
Owszem, firma wskazuje w regulaminie na to że nie ponoszą odpowiedzialności za różne okoliczności. Natomiast chodzi o troskę o klienta i alternatywne sposoby zakupu auta
mortraz
Nowicjusz
 
Posty: 3

05 Kwi 2023, 14:12

Moim zdaniem w przypadku problemu z możliwością sprawdzenia ważnych punktów z raportu osoba która go wykupiła powinna zostać poinformowana przez sprawdzającego dany pojazd. Wtedy on może podjąć decyzję że rezygnuje ze sprawdzenia samochodu, a raport wykorzysta przy np. innym samochodzie.

To co zamieściłeś wyżej to cały raport z oględzin tego samochodu czy jest coś jeszcze?

mortraz napisał(a):Dodatkowo wykupiłem usługę negocjacji ceny (199 ZŁ) i rezerwacji pojazdu (99 ZŁ), czyli łączna kwota usługi wyniosła 787 ZŁ.
Usługa nie jest tania bo w tej cenie można samemu pojechać praktycznie na drugi koniec Polski i sprawdzić auto. Wiem, że czas się też liczy ale jednego dnia można sprawdzić po trasie kilka wybranych wcześniej samochodów itd.

Niestety regulaminy są najczęściej pisane pod firmę tak żeby później nie było szarpania z klientem.

Usługę rezerwacji rozumiem ale swoją drogą co daje usługa negocjacji ceny? Jak nic nie wynegocjują to też płacisz za nią? A jak wynegocjują 100zł lub 200zł to i tak jesteś do tyłu.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9756
Zdjęcia: 34

05 Kwi 2023, 14:26

W raporcie mam informacje o sprawdzeniu:
- Szyby
- Światła
- Opony / Felgi
- Komora silnika
- Ocena wnętrza pojazdu
- Kokpit
- Stan elementów tapicerki
do których nie mam żadnych uwag
Ale tak naprawde kluczowymi elementami są działanie silnika i skrzyni biegów pod czas jazdy, stan podwozia samochodu.
Zamawiałem VW Tiguan I 2008, i jestem świadomy że jeśli nie sprawdzić auto które ma 15 lat! to może powodować duże wydatki.
Na stronie autotesto jest nawet artykuł dla czego jest ważne sprawdzenie podwozia auta.
https://www.autotesto.pl/blog/sprawdzenie-podwozia-czy-jak-i-gdzie-sprawdzac-auto-na-podnosniku/
Ten raport za który zapłaciłem niemałe pięniądze tak naprawde nie pomaga podjąć decyzji, a właśnie dla tego wykupiłem sobie taki pakiet, żeby mogłem podjąć taką decyzje.
mortraz
Nowicjusz
 
Posty: 3

05 Kwi 2023, 14:37

mortraz napisał(a):Ale tak naprawde kluczowymi elementami są działanie silnika i skrzyni biegów pod czas jazdy, stan podwozia samochodu.
Jak auto nie ubezpieczone i nie ma np. badania technicznego to nie sprawdzą go chyba, że na lawecie pojedzie gdzieś na stację diagnostyczną. Jednak tą informację czy danym samochodem można zrobić jazdę testową itd. można zweryfikować telefonicznie jeszcze przed pojechaniem na oględziny samochodu.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9756
Zdjęcia: 34

05 Kwi 2023, 17:24

Rokiko napisał(a):Jak auto nie ubezpieczone i nie ma np. badania technicznego to nie sprawdzą go chyba, że na lawecie pojedzie gdzieś na stację diagnostyczną. Jednak tą informację czy danym samochodem można zrobić jazdę testową itd. można zweryfikować telefonicznie jeszcze przed pojechaniem na oględziny samochod

Ale chodzi o to, że nie wykonali zamówionej usługi, a tylko częściową. A powinni poinformować klienta o niemożności wykonania pełnej usługi.
I to klient powinien decydować o dalszym postępowaniu.
A wykonali częściową usługę jedynie po to by przytulić kasę.
Według mnie powinni dostać kasę jedynie za dojazd, bo niemożność wykonania pełnej usługi nie zależała od nich.
Ja osobiście nie mam zaufania do takich firm, bo nawet jak przez pomyłkę, czy niedbalstwo, polecą jakiś badziew, to w regulaminie na pewno mają jakiś dupochron.
Oprócz aut w stopce, wiem co nieco jeszcze na temat Pandy III, Lancera IX, Vitary 1,6 i Outlandera 2.0
yeti65
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3679
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Dobre Miasto
Prawo jazdy: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Duster , Tucson 2.0D 4x4
Silnik: 1.0 100KM 2.0D 112KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna

06 Kwi 2023, 07:33

yeti65 napisał(a):Ale chodzi o to, że nie wykonali zamówionej usługi, a tylko częściową. A powinni poinformować klienta o niemożności wykonania pełnej usługi.
Też tak uważam. Działanie na zasadzie sprawdzimy to co się da z zamówionego raportu i wyślemy klientowi nie powinno mieć miejsca.
Zamawiasz pakiet STANDARD, a oni sprawdzają MINI i później zwracają Ci różnicę. Tylko, że dla mnie mniejszy pakiet to np. wyrzucenie pieniędzy w błoto bo nie mam tam informacji które mnie najbardziej interesują itd.

yeti65 napisał(a):Ja osobiście nie mam zaufania do takich firm, bo nawet jak przez pomyłkę, czy niedbalstwo, polecą jakiś badziew, to w regulaminie na pewno mają jakiś dupochron.
Ja też jakoś nie jestem przekonany ale tu korzysta z takich usług dużo ludzi którzy nie mają absolutnie pojęcia o samochodach, a taka osoba może przyjąć dużo bo ne jest w stanie zweryfikować czy w 100% tak jest. Poza tym po co ma sprawdzać skoro dostaje rzetelny raport na którym się opiera i zapłaciła za niego sporo kasy.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9756
Zdjęcia: 34

21 Cze 2023, 15:11

Witam, specjalnie zarejestrowałem się aby opisać moją świeżą sytuację z autotesto.pl. :angry:
W piątek w godzinach wieczornych zdecydowałem się wykupić pakiet prestige + negocjacja ceny w łącznej kwocie 796 zł. Po wykupieniu pakietu zostałem poinformowany, że jestem aktualnie 12 w kolejce. W poniedziałek rano już nie byłem 12 tylko 32 w kolejce. :x Napisałem do autotesto na czacie na ich stronie zapytanie czemu jest, jak jest. :unsure: Poinformowano mnie, że widocznie inni klienci wykupili pakiet ekspres i moje miejsce w kolejce się przesunęło. :/
No ok, dokupiłem i ja pakiet ekspres za 99 zł (łącznie już zrobiło się 895 zł) i od razu wskoczyłem w ich aplikacji na pierwsze miejsce w kolejce, od godziny 10.00 do godziny 14.00 status mojego zamówienia się nie zmieniał. Po kontakcie na czasie autotesto uzyskałem informację, że nie mogą się skontaktować ze sprzedającym. Po godzinie 15.00 otrzymałem powiadomienie na email, że udało im się umówić eksperta na oględziny pojazdu na środę bez wskazania godziny.
Dzisiaj, tj. w środę kiedy miało dojść do sprawdzenia samochodu zobaczyłem, że status mojego zamówienia zmienił się z punktu drugiego znów na pkt 1 i że znów jestem pierwszy w kolejce do przyjęcia zamówienia do realizacji. :o Skontaktowałem się telefonicznie z autotesto.pl w celu wyjaśnień. Zostałem poinformowany, że ekspert z powodów osobistych odmówił dzisiejszego spotkania ze sprzedającym i że prawdopodobnie do oględzin samochodu dojdzie w następny poniedziałek. :? Poinformowałem ich, że wykupiłem pakiet ekspres po to, żeby sprawa była załatwiona ekspresowo a nie za tydzień bo samochód może się już sprzedać. W informacji zwrotnej usłyszałem, że zwrócą mi środki za pakiet ekspres 99 zł i jeśli zgodzę się na oględziny samochodu w poniedziałek to dorzucą mi extra od siebie rozmowę z ekspertem od razu po oględzinach samochodu (która swoją drogą kosztuje 39 zł) :naughty: . Spytałem więc czy mają tylko jednego eksperta i tak, na region warmińsko-mazurski mają tylko jednego.
Powiadomiłem konsultanta o całkowitej rezygnacji z zamówienia i czekam na zwrot kosztów w kwocie 895 zł.
Oczekiwania po tych wszystkich opiniach w internecie wobec nich były ogromne, rozczarowanie po współpracy jest jeszcze większe.

SZCZERZE ODRADZAM WSPÓŁPRACĘ Z AUTOTESTO.PL :!: :!: :!:
Arcance
Nowicjusz
 
Posty: 3
Zdjęcia: 8

27 Cze 2023, 18:00

Niezły klimat, przypuszczam że zawodzi tu komunikacja z ekspertem albo ma tyle zleceń że nie ogrania tego wszystkiego. Swoją drogą sporo ten pakiet kosztuje :shock:
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9756
Zdjęcia: 34

27 Cze 2023, 20:07

Pakiet rzeczywiście drogi . Kosmicznie drogi i to jeszcze płatny z góry bez gwarancji terminu wykonania bo rzeczoznawcy np. się rozchorowało dzieciątko lub teściowa rzeczoznawcy ma zły humor, ma migrenę :mrgreen: Ale to jest po prostu życie ........Nie mamy wpływu na pewne zależności . Z drugiej strony tak poważna instytucja powinna się uniezależnić od takich sytuacji .
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz
 
Posty: 4723
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 01 01 1981
Auto: Fabia II , Fabia II
Silnik: 1,4 CGGB , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

27 Cze 2023, 22:11

Jakby tego było mało, to dzisiaj dostałem zwrot środków za niezrealizowaną usługę....7 zł za mało :lol: ja nie zbiednieje, może oni się wzbogacą :ok:
Arcance
Nowicjusz
 
Posty: 3
Zdjęcia: 8

28 Cze 2023, 16:36

Arcance napisał(a): zł za mało :lol: ja nie zbiednieje, może oni się wzbogacą
Koszty operacyjne :mrgreen:

Ciekawe ile zdarza im się sprzedawać raportów podwójnych bo przecież może być tak, że dwie osoby w podobnym czasie wykupią raport na to samo auto :wink: ale mniejsza o to tu powinni faktycznie zmienić podejście do klienta.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9756
Zdjęcia: 34

26 Lip 2023, 07:28

Treść postu została usunięta.
Ostatnio edytowany przez ArteK, 12 Wrz 2023, 11:29, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Regulamin pkt 4.6
Kasia11
Obserwowany
 
Posty: 1

26 Lip 2023, 08:49

Nie chcę bronić autotesto - bo zachowali się nie fair - powinni sprawę postawić jasno i oddać $. Najgorsze jest to że wiele firm w tymi oni odstraszyli porządnych ludzi którzy sprawdzali auta. Czepiali się np. braku przecinków ucinając wypłaty. Ci ludzie zrazili się do pracy w podobnych firmach. Teraz ogólnie rynek jest pracownika i ciężko znaleźć dobrego fachowca lub to fachowiec decyduje czy w tym tygodniu chce pracować lub nie. Sami doprowadzamy do takich sytuacji że proporcje płacowe są zachwiane między zawodami :/ Nie broniąc ich $ powinni oddać.
Przeglądy aut przed zakupem, cała Polska - Oficjalny partner forumsamochodowe.pl
motozakup
Autoexpert
Awatar użytkownika
 
Posty: 1261
Zdjęcia: 51
Miejscowość: Cała Polska
Auto: Nie mam