[C30 1.6 D2 2010r.] Mokra podłoga od tylnej strony pasażera.

14 Lis 2019, 18:40

Dzień dobry! Nie znalazłem działu dla Volvo C30 dlatego piszę tutaj.

Otóż borykam się z problemem mokrej podłogi od strony pasażera na tylnych siedzeniach. Woda zbiera się tylko na tym dywaniku (dokładnie na jego środku). W skutek prześledzenia innych wątków podejrzewam, iż problemem mogą być niedrożne odpływy klimatyzacji albo innych elementów konstrukcyjnych pojazdu. Aby to zweryfikować wysuszyłem z zewnątrz podłogę, nałożyłem worek na wydech klimatyzacji znajdujący się pod siedzeniem pasażera z przodu (który bezpośrednio nagrzewa własnie na obszar mokrej podłogi znajdującej się na tylnych siedzeniach po prawnej stronie). Oczywiście worek miał ujście i wywiewy klimatyzacji wylatywały z niego. W trzech pierwszych dniach było sucho w worku, natomiast czwartego dnia znalazła się w nim woda (worek był szczelny i nie mogła ona się dostać z zewnątrz), zatem musiała ona wyciec z wyżej opisanego wylotu klimatyzacji. Ponadto przez wskazane trzy dni padał deszcz, a na podłogę nadal napływała woda (mimo braku w tym okresie wypływu z klimatyzacji), co świadczy iż dostaje się ona tam również z innego źródła aniżeli bezpośrednio z klimatyzacji; podejrzewam, że albo napływa nowa woda podczas opadów deszczu lub pod dywanikiem nagromadziła się ona w takim rozmiarze, że i tak po suszeniu napływa dalej.

Wobec powyższego jak widać przyczyn może być więcej niż jedna. Nie znalazłem odpowiedzi na problem w innym wątku. Teoria z wyłączną usterką klimatyzacji słabnie wobec faktu, iż podczas deszczu wody napływa dużo więcej. Teorię natomiast popiera woda w worku.

Ponadto wskazuję, iż nie posiadam szyberdachu, a ciecz jest bezwonna i przezroczysta o gęstości odpowiadającej wodzie. Sprawdziłem stan płynów i raczej nie jest to spowodowane nagrzewnicą.

Bardzo proszę o pomoc poprzez:
1) potwierdzenie moich tez mogących odnosić opisany wyżej skutek;
2) wskazanie gdzie znajdują się odpływy tak abym mógł do nich dotrzeć i ewentualnie odetkać; wdzięczny będę za wszelkie szkice, filmiki, zdjęcia, które mogą być pomocne w próbie naprawy;
3) wskazanie innych powodów, o których nie wiem, a które mogą mieć znaczenie.

Blacharz, do którego zwróciłem się z problemem nie ma czasu. Mechanik mówi, że nie zna się na klimatyzacji. Polecony mechanik od klimatyzacji na takie rzeczy dopiero za trzy tygodnie będzie dostępny i tak w kółko.... Dlatego muszę sam się za to zabrać mimo, iż jestem laikiem.

Z góry dziękuję za pomoc
KondzioRRE
Nowicjusz
 
Posty: 3

15 Lis 2019, 09:19

KondzioRRE napisał(a):nałożyłem worek na wydech klimatyzacji znajdujący się pod siedzeniem pasażera z przodu
Chyba tu chodzi o kanał wylotu powietrza pod siedzeniem? Dobrze rozumiem?
Tu mogą ci powstać skropliny w niewielkiej ilości jak tak zrobiłeś bo na dworzu chłodno a ty za każdym razem nagrzewasz wnętrze jak jedziesz samochodem. Jednak powinny one odparowywać i po dłuższej jeździe nie powinno być po nich śladu.
KondzioRRE napisał(a):Ponadto przez wskazane trzy dni padał deszcz, a na podłogę nadal napływała woda
Ja myślę że problemem będzie tu głównie woda dostająca się z zewnątrz. Podjedź na jakiś kanał i sprawdź dokładnie podwozie po stronie pasażera i zobacz czy nie brakuje tam jakiś zaślepek w postaci takich korków gumowych lub plastikowych.
Jeżeli dywanik był mokry tylko na samym środku ciężko będzie ustalić z której strony podcieka woda ale jest to do zrobienia :)
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5216
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

15 Lis 2019, 09:35

Dywan do odchylenia w tylnej części i trzeba wydostać tylna cześć gąbki która jest pod dywanem, bo Ci zgnije i będzie smierdziec to raz a dwa jak już to zrobisz to niech ktoś leje wodę zaczynając stopniowo od tyłu i będziesz widział czy się nalewa
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 12265
Zdjęcia: 77
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Niezniszczalny pickup na służbie z zabudową dla straży pożarnej
    Auta służb ratunkowych muszą być gotowe do akcji w każdej chwili. Nie mogą zawieść w momencie próby, a ich eksploatacja powinna być długa i bezproblemowa. Nie ma pickupa, który spełniałby te wymagania lepiej ...
    Samochody Toyoty otrzymają karty SIM
    Japoński operator telekomunikacyjny KDDI będzie dostarczał karty SIM do połączonych w sieci samochodów Toyoty. Nowe karty umożliwią globalną komunikację i wymianę danych między autami. Do 2020 roku Toyota zamierza ...

  •