Mondeo IV czy Laguna III?

Mondeo IV czy Laguna III?

12 Lut 2014, 21:09

Cześć,
po kilku dniach poszukiwań myślę, że wybrałem dwa modele które interesują mnie najbardziej.
Jednak jak wczytuję się w opinie zarówno o jednym jak o drugim, są one równo podzielone.

Więc może Wy mi pomożecie, Mondeo IV czy Laguna III ?

W grę wchodzi raczej diesel.
Mondeo- 2.0 TDCI 140KM
Laguna- 2.0 dCi 150KM

Roczniki 2008-2009
teel
Nowicjusz

Auto: VW Passat B5 FL
Skrzynia biegów: Manualna
0

Re: Mondeo IV czy Laguna III?

13 Lut 2014, 14:43

Mam Lagunę i jest to bardzo dobry samochód. Dobrze wykończony, świetnie wyciszony i wyposażony. Zawieszenie mimo bardzo prostej konstrukcji jest bardzo przyjemne, bezawaryjne, i nie tak "'kanapowe" jak w poprzednim Lagunach.
Mondeo IV miałem okazji parę razy jechać, na pewno jest więcej miejsca z tyłu. Pozostałe parametry oceniałbym podobnie. Kwestia gustu co się bardziej podoba. O silnikach diesla się nie wypowiadam, mam benzynę. 2.0dci z Renault bardzo powszechnie się zachwala.
pilarzan
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 04 04 1997
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Renault Laguna III
Silnik: 2.0 16V
Paliwo: Benzyna
Typ: Liftback
2

13 Lut 2014, 15:21

Z tych roczników moim zdaniem Laguna będzie lepszym wyborem - to naprawdę bardzo dopracowany samochód, kompletnie różny od poprzedniej, nieudanej generacji. Plusem jest to, że z uwagi na panujące, nieuzasadnione stereotypy odnośnie awaryjności wszystkich Lagun ceny używek są nieadekwatnie niskie w stosunku do jakości, którą reprezentuje Laguna III. Mój znajomy przejechał swoją od nowości ponad 200 tys. i poza normalnymi kosztami eksploatacyjnymi nie miał z nią żadnych problemów.
O ile Mondeo IV z silnikiem diesla jako nowy samochód stanowi bardzo fajną opcję (jest też moim zdaniem dużo ładniejszy od Laguny III), o tyle używane, kilkuletnie egzemplarze nie grzeszą bezawaryjnością (w mojej spółce wszyscy dyrektorzy jeżdżą mondziakami i każdy, ale to każdy ma jakieś problemy i regularnie odwiedza serwis). Bardziej trwałe są benzyniaki, ale z drugiej strony duża masa samochodu uniemożliwia dynamiczną jazdę przy zachowaniu rozsądnego spalania.
łysy
Stały forumowicz

Zdjęcia: 2
Prawo jazdy od: 12 09 2001
Auto: VW Golf VII
Silnik: 1.4 TSI 150KM
3

13 Lut 2014, 15:25

Z tym serwisem to trochę fantazjujesz bo te diesle są lepsze niż z Renault. To nie stary 2.0 TDCI z Mondeo Mk3, tylko jest to silnik francuski. Mondeo jest lepiej wykończone, lepiej jeździ i jest bardzo komfortowe :wink: Uważaj na auta po flotach bo takich pełno.
Koniu
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra
0

13 Lut 2014, 15:37

Nie fantazjuję, tylko podpieram się doświadczeniem czterech znajomych z pracy, którzy tymi dieslami poruszają się na co dzień. Gdyby to dotyczyło jednej lub dwóch osób to można byłoby powiedzieć, że to kwestia egzemplarza/zaniedbań eksploatacyjnych/niewłaściwej techniki jazdy, ale skoro cztery osoby mają problemy z tymi dieslami (przy czym nikt z nich nie porusza się tylko po mieście) to osobiście bałbym się go kupić. Zaznaczam przy tym, że chodzi o samochody z przebiegami ok. 180 - 200 tys., nie sądzę, że z roczników 2008 - 2009 znajdzie się diesla z mniejszym przebiegiem, to - jak słusznie zauważyłeś - jedno z najpopularniejszych aut flotowych.
łysy
Stały forumowicz

Zdjęcia: 2
Prawo jazdy od: 12 09 2001
Auto: VW Golf VII
Silnik: 1.4 TSI 150KM
0

13 Lut 2014, 15:37

Laguna III mimo ,że tylko o 3 -4 cm krótsza od Mondeo mk3 w tej samej wersji nadwoziowej to oferuje zdecydowanie mniej miejsca na nogi niż Mondeo mk3 ,a co dopiero mk4.Zaryzykuje stwierdzeniem ,ze laguna ma ilość miejsca na nogi porównywalną z wyrośniętymi kompaktami.
Z tyłu Laguna ma belkę skrętną i nawet moja mama już przy przejeżdżaniu przez próg garażu od razu odczuła ,że jest z tyłu sztywniejsze zawieszenie niż Mondeo mk3.
Nie wiem jak diesel ,ale benzynowy 2.0 140 KM ma skrzynię 6 stopniową i w skrzyni 6 stopniowej rozczarowuje to ,że na szóstym biegu przy prędkości 150 km/h silnik ma obroty 4000 czyli tyle co Mondeo mk3 1.8 125 KM na piątym biegu.Konstruktorzy skupili się na tym by za pomocą skrzyni 6 stopniowej uzyskać lepsze przyspieszenie ,a nie pomyśleli o tym ,że dzięki skrzyni 6 stopniowej można było obniżyć obroty przy prędkościach autostradowych ,a tym samym i spalanie.
pilarzan napisał(a):Dobrze wykończony, świetnie wyciszony i wyposażony.

Jakość montażu kokpitu pozostawia trochą do życzenia.Starsze modele przyzwyczaiły do nieco .
Jest niewiele lepiej jak w Passacie z poniższego filmiku :

[Aby zobaczyć film musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

Jeśli chodzi o wyciszenie zgadzam się.
Klang zamykanych drzwi przy delikatnym zamykaniu jest jak w segmencie premium jednak przy swobodnym pchnięciu drzwi budzi mieszane uczucia.
Co do wyposażenia to Bose edition nicy wysoka wersja ,a brak elektrycznie regulowanych foteli ,a Mondeo mk3 z średniej wersji wyposażeniowej ma elektryczna regulacje wysokości fotela kierowcy więc i mk4 pewnie tez ma. Ekoskóra w bose edition to w zasadzie skaja.
Mondeo mk3 ma maskę na teleskopy i wygłuszenie pod maską ,a Laguna w Bose edition ma maską bez wygłuszeń i podpieraną ręcznie wyciąganą podpórką.
Ostatnio edytowany przez mihau, 13 Lut 2014, 15:46, edytowano w sumie 1 raz
mihau
Początkujący

Miejscowość: Stobno k./Szczecina
Auto: BMW X6
Silnik: 3.0 d
Paliwo: Diesel
Typ: SUV
Rok produkcji: 2008
1
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Nowa generacja Lexusa IS pierwsze oficjalne zdjęcia Nowa generacja Lexusa IS pierwsze oficjalne zdjęcia
    Światowa premiera całkowicie nowego Lexusa IS będzie miała miejsce 15 stycznia 2013 roku na Salonie Motoryzacyjnym w Detroit. Na rynku europejskim nowy model dostępny będzie między innymi w wersji IS 250 oraz w wersji IS ...
    Bezpieczna jazda po zmroku Bezpieczna jazda po zmroku
    Jesienią dni stają się coraz krótsze, dlatego kierowcy częściej prowadzą auto już po zmroku. Jazda w takich warunkach jest o wiele trudniejsza niż przy świetle dziennym, zwłaszcza w miejscach nieoświetlonych latarniami ...

• Re: Mondeo IV czy Laguna III?

13 Lut 2014, 15:46

w mojej L III kokpit absolutnie nie ma zadnych trzaskow/piskow i jest bardzo dobrze zmontowana, na ten moment 80 tys przebiegu, moze za jakis czas cos sie pokaze.
    pilarzan
    Nowicjusz

Prawo jazdy od: 04 04 1997
    Przebieg/rok: 10tys. km
    Auto: Renault Laguna III
    Silnik: 2.0 16V
    Typ: Liftback
    0

14 Lut 2014, 21:22

Wybaczcie offtop, ale nie chcę zaśmiecać forum zakładaniem tematu na jedno pytanie.

Czy za postawienie auta z kartką (do sprzedaży) na parkingu pod supermarketem na kilka godzin (6-7) w widocznym miejscu (oczywiście na normalnym miejscu parkingowym) może skutkować jakimiś konsekwencjami?
    Nie trudno zauważyć, że dany samochód stoi w tym miejscu kilka godzin, a raczej nikt tak długo zakupów nie robi.
    teel
    Nowicjusz

Auto: VW Passat B5 FL
    0

16 Lut 2014, 11:21

to wszystko zależy od zarządcy parkingu czyli supermarketu i jak komuś to nie przypasuje to wzywają lawetę, przynajmniej tak jest w regulaminach parkingów przy supermarketach
    (kiedyś z nudów przeczytałem regulamin parkingów jak byłem w supermarkecie :mrgreen: )
    Życie jest zbyt krótkie aby jeździć nudnymi samochodami.

IS 200 by dzida
    lexus-is-200-od-dzidy-vt91140.htm
    dzida
    Forumowicz VIP
    Awatar użytkownika

Zdjęcia: 113
    Miejscowość: Biłgoraj
    Prawo jazdy od: 05 05 2008
    Auto: Lexus IS 200
    Silnik: 2,0 R6 155KM
    Typ: Sedan/Limuzyna