Mondeo mk3 2.0pb szarpanie przy gazowaniu

03 Cze 2016, 09:12

Witam mam Forda Mondeo 2001 w 2.0benzyna plus gaz zamontowany stag 300 4 lata temu i auto jezdzone przez pierwszy rok na gazie a później tylko benzyna i tak do tej pory tylko benzyna w nim płynie ;-) problem mam taki gdyż dodaje gazu na jałowym lub tuż po redakcjach czy też przy przyspieszaniu gwałtownym ( wysokość wbitego biegu niema znaczenia czy to 1,2,3,4 lub 5 ) poprostu szarpie przy każdym dodawaniu mocniejszym gazu. I to trwa czasem do 3-3.5 tys obrót czasem do 5-6 tys szarpanie plus brak mocy i nagle znika , znów zmiana biegu lub redukcja dodawanie gazu i problem znów się pojawia. bardzo proszę o pomoc gdyż mnie już nie stać finansowo czasowo i psychicznie na ciagle jeżdżenie i dyskusje z mechanikami i wyrzucanie kasy w błoto .pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuję życzliwym ludziom za pomoc
AMBM
Obserwowany
 
Posty: 1
Prawo jazdy: 14 02 2006
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Mondeo mk3 COMBI
Silnik: 2.0 PB DURATEC
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

03 Cze 2016, 10:33

Problem występuje tylko na gazie czy na benzynie też..? Jak występuje na obu paliwach ,to problem zapewne nie leży w samej instalacji gazowej ,ani też w zasilaniu układem paliwowym benzyny tylko w nieszczelności w dolocie powietrza. przy czym na gazie ,będzie to jeszcze gorzej wyglądało niż na benzynie ,bo na gazie będzie bardziej na te zakłócenia czuły.
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
 
Posty: 5789
Zdjęcia: 38
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Renault
Silnik: 1,6 110KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Poradnik kupującego #2 - Audi A4 B6 (2000-2004)
    Geneza Audi A4 o oznaczeniu producenta B6 wprowadzono do sprzedaży w 2000 roku jako sedan. W następnym roku dołączyła wersja kombi, a w 2002 roku kabriolet. Samochód dzieli wiele rozwiązań z poprzednim modelem o oznaczeniu ...
    Brak snu to jak nadmiar alkoholu u kierowcy
    Powodów zmęczenia i niewyspania może być wiele, przede wszystkim jednak to brak odpowiedniej ilości snu. Zachowania zaspanej osoby za kierownicą są równie niebezpieczne jak tej kierującej pojazdem pod wpływem ...