Muzyka w samochodzie

Muzyka w samochodzie

14 Paź 2018, 23:23

Witam, mam 18 lat i niedługo prawdopodobnie uda mi się odebrać prawo jazdy, razem z nim dostanę również auto, które jest na tyle stare ze nie ma w nim wmontowanego radia ani nic co mogłoby odtwarzać muzykę. Stad moje pytanie, co można kupić żeby te muzykę jednak odtwarzać (najlepiej z telefonu), słyszałem o jakichś przejściowkach które podpina się do gniazda od zapalniczki i to pozwala połączyć się jakoś z radiem tym zdejmowanym, ale nie wiem do końca o co tam chodzi. Z góry dziękuje za odpowiedz :D
Leskyy
Nowicjusz

Re: Muzyka w samochodzie

15 Paź 2018, 08:55

Zeby z czymś sie połączyć trzeba mieć radio w aucie. Inaczej nic nie zrobisz. Najprościej dla Ciebie bedzie kupić taki przenośny głośnik dobrej firmy ja JBL czy bosse. Bedzie grało lepiej jak radio z wypierdzianymi głośnikami.
Kao
Moderator
Awatar użytkownika

Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Jaguar X-type, Audi A8, A6 c4
Silnik: 2.0 D, 4.2 V8,2.6 V6

15 Paź 2018, 12:15

Chodzi zapewne o transmiter ale żeby za jego pomocą odtwarzać muzykę z telefonu przez głośniki w samochodzie potrzebne jest radio które będzie odbierało sygnał i przekazywało na głośniki.

w twoim przypadku chyba kupienie takiego głośnika jak wspomniał @Kao będzie najlepszym wyjściem, zyskasz dodatkowo to że głośnik będziesz mógł zabierać ze sobą :) i nie koniecznie wykorzystywać go w samochodzie.

Jeżeli chcesz zamontować radio w samochodzie i tak odtwarzać muzykę to daj znać jaki masz budżet, pomożemy coś wybrać.
Cichy77
Stały forumowicz

Zdjęcia: 8
Auto: Nie mam

15 Paź 2018, 12:36

Mam trochę odłożonych pieniędzy generanie na zajęcie się kwestia auta, wiec pieniędze nie grają jakoś bardzo ogromnej roli, wiadomo nie potrzebuje czegos z najwyżej polki, tylko czegos powiedzmy średniego. Z tym głośnikiem to rzeczywiście fajna opcja, ale z drugiej strony radio to tez fajna opcja, bo można zawsze po prostu posłuchać wiadomości i tak dalej. Wiadomo radia można słuchać tez z telefonu ale jednak radio to fajna rzecz. Także jakbyśmy znalazli coś takiego ze średniej polki to byłoby super :D
Leskyy
Nowicjusz

15 Paź 2018, 13:09

napisz jakie to auto i jaki masz budżet.
Kao
Moderator
Awatar użytkownika

15 Paź 2018, 13:21

Toyota Corolla 1999 w sedanie, budzet ciężko i określić bo odłożone na zajmowanie się autem mam około 2000, No ale to pójdzie na benzynę jakieś podstawowe rzeczy, ewentualne naprawy i tak dalej
Leskyy
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Dlaczego Polacy kochają miejskie hybrydy? Dlaczego Polacy kochają miejskie hybrydy?
    W samochodach do miasta najbardziej cenimy niskie spalanie i wysoki moment obrotowy pozwalający na szybsze włączanie się do ruchu, dostępny w możliwie najniższym zakresie obrotów. Jeszcze do niedawna warunki te spełniały ...
    Manewr skrętu na skrzyżowaniu Manewr skrętu na skrzyżowaniu
    Manewr skrętu – kierowcy często nieprawidłowo wykonują ten manewr, nie dostosowują prędkości, nie biorą pod uwagę warunków pogodowych i zapominają o zatrzymaniu się, gdy skręt jest warunkowy. "Po pierwsze, przed ...

• Re: Muzyka w samochodzie

15 Paź 2018, 13:59

Tu masz 3 propozycje z blutaczem, za ok 200 zł kupisz na usb bez BT.
    [link wygasł]
    [link wygasł]
    [link wygasł]
    pytanie jeszcze w jakim stanie są głośniki, warto też by było je zmienić bo japończyki nigdy nie miały rozbudowanego audio tylko ''aby było'' a jeszcze po tylu latach to już pewnie w dobrym stanie nie są
    Kao
    Moderator
    Awatar użytkownika

15 Paź 2018, 15:11

Samego auta jeszcze faktycznie nie mam, wiec trudno określić w jakim stanie są głośniki :( , ale co robić jeżeli będą one w stanie faktycznie złym? Na co zwracać uwagę podczas ewentualnego zakupu nowych? No bo rozumiem ze w każdym samochodzie nie ma identycznych.
    Leskyy
    Nowicjusz

15 Paź 2018, 15:27

napewno trzeba kupować głosniki polecanych firm a nie tanisz które oferują 80wat a faktycznie mają 20. Jak bedziesz szukał głośników to napisz kontynuacje w tym temacie to coś się poszuka
    Kao
    Moderator
    Awatar użytkownika