Muzyka w samochodzie

Muzyka w samochodzie

14 Paź 2018, 23:23

Witam, mam 18 lat i niedługo prawdopodobnie uda mi się odebrać prawo jazdy, razem z nim dostanę również auto, które jest na tyle stare ze nie ma w nim wmontowanego radia ani nic co mogłoby odtwarzać muzykę. Stad moje pytanie, co można kupić żeby te muzykę jednak odtwarzać (najlepiej z telefonu), słyszałem o jakichś przejściowkach które podpina się do gniazda od zapalniczki i to pozwala połączyć się jakoś z radiem tym zdejmowanym, ale nie wiem do końca o co tam chodzi. Z góry dziękuje za odpowiedz :D
Leskyy
Nowicjusz

Re: Muzyka w samochodzie

15 Paź 2018, 08:55

Zeby z czymś sie połączyć trzeba mieć radio w aucie. Inaczej nic nie zrobisz. Najprościej dla Ciebie bedzie kupić taki przenośny głośnik dobrej firmy ja JBL czy bosse. Bedzie grało lepiej jak radio z wypierdzianymi głośnikami.
Kao
Moderator
Awatar użytkownika

Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Jaguar X-type, E60, A8, ML
Silnik: 2.0 D, 4.2 V8, 2.7

15 Paź 2018, 12:15

Chodzi zapewne o transmiter ale żeby za jego pomocą odtwarzać muzykę z telefonu przez głośniki w samochodzie potrzebne jest radio które będzie odbierało sygnał i przekazywało na głośniki.

w twoim przypadku chyba kupienie takiego głośnika jak wspomniał @Kao będzie najlepszym wyjściem, zyskasz dodatkowo to że głośnik będziesz mógł zabierać ze sobą :) i nie koniecznie wykorzystywać go w samochodzie.

Jeżeli chcesz zamontować radio w samochodzie i tak odtwarzać muzykę to daj znać jaki masz budżet, pomożemy coś wybrać.
Cichy77
Stały forumowicz

Zdjęcia: 10
Auto: Nie mam

15 Paź 2018, 12:36

Mam trochę odłożonych pieniędzy generanie na zajęcie się kwestia auta, wiec pieniędze nie grają jakoś bardzo ogromnej roli, wiadomo nie potrzebuje czegos z najwyżej polki, tylko czegos powiedzmy średniego. Z tym głośnikiem to rzeczywiście fajna opcja, ale z drugiej strony radio to tez fajna opcja, bo można zawsze po prostu posłuchać wiadomości i tak dalej. Wiadomo radia można słuchać tez z telefonu ale jednak radio to fajna rzecz. Także jakbyśmy znalazli coś takiego ze średniej polki to byłoby super :D
Leskyy
Nowicjusz

15 Paź 2018, 13:09

napisz jakie to auto i jaki masz budżet.
Kao
Moderator
Awatar użytkownika

15 Paź 2018, 13:21

Toyota Corolla 1999 w sedanie, budzet ciężko i określić bo odłożone na zajmowanie się autem mam około 2000, No ale to pójdzie na benzynę jakieś podstawowe rzeczy, ewentualne naprawy i tak dalej
Leskyy
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Odśnieżanie i odladzanie samochodu Odśnieżanie i odladzanie samochodu
    W zimie dokładne oczyszczenie auta ze śniegu i lodu ma ogromne znaczenie. Jazda samochodem przypominającym igloo lub z zaparowanymi szybami jest niebezpieczna, a w dodatku grozi mandatem. Po intensywnych opadach śniegu na ...
    Jak poruszać się po kierownicy? Jak poruszać się po kierownicy?
    Prawidłowe ułożenie rąk na kierownicy ma zasadniczy wpływ na bezpieczeństwo jazdy, ponieważ właśnie dzięki niej kierowca ma kontrolę nad układem kierowniczym i zawieszeniem. Tylko prawidłowe trzymanie koła kierownicy umożliwia ...

• Re: Muzyka w samochodzie

15 Paź 2018, 13:59

Tu masz 3 propozycje z blutaczem, za ok 200 zł kupisz na usb bez BT.
    [link wygasł]
    [link wygasł]
    [link wygasł]
    pytanie jeszcze w jakim stanie są głośniki, warto też by było je zmienić bo japończyki nigdy nie miały rozbudowanego audio tylko ''aby było'' a jeszcze po tylu latach to już pewnie w dobrym stanie nie są
    Kao
    Moderator
    Awatar użytkownika

15 Paź 2018, 15:11

Samego auta jeszcze faktycznie nie mam, wiec trudno określić w jakim stanie są głośniki :( , ale co robić jeżeli będą one w stanie faktycznie złym? Na co zwracać uwagę podczas ewentualnego zakupu nowych? No bo rozumiem ze w każdym samochodzie nie ma identycznych.
    Leskyy
    Nowicjusz

15 Paź 2018, 15:27

napewno trzeba kupować głosniki polecanych firm a nie tanisz które oferują 80wat a faktycznie mają 20. Jak bedziesz szukał głośników to napisz kontynuacje w tym temacie to coś się poszuka
    Kao
    Moderator
    Awatar użytkownika