Myjka ciśnieniowa - co wybrać?

20 Sty 2014, 13:33

Sprzęt sprzętem ale można jeszcze pokombinować z chemia, bo wszystkiego myjką ani konwencjonalną ani parową się nie domyje. „Moja” myjnia ma kosmetyki premo i spoko – dają radę nawet jak auto jest usyfione od góry do dołu. Generalnie myślę czy na własny użytek sobie nie kupić albo nie poprosić o jakieś próbki czy coś takiego.
Romek1985
Nowicjusz
 
Posty: 19
Prawo jazdy: 01 03 1985
Auto: Ford Fiesta

12 Cze 2014, 15:41

W przeciwienstwie do innych odpowiedzi w tym temacie, zamiast karchera proponowałbym myjki firmy Nilfisk. Jako że to one są najczęściej spotykane na wszelkich stacjach benzynowych i tym podobnych myjniach, myślę że to samo przez się świadczy o jakości.
Nawet najtańsze modele wyposażone są w metalowe pompki, przepływ wody 440 litrów i ciśnienie 100 bar. Dużo dużo tańsze od wszechobecnych karcherów, a parametry w mojej opinii ciekawsze. po niższej cenie dostajemy zarówno dłuższy wąż, jak i gwaracje na dwa lata. :ok:

Dla osób zainteresowanych mogę wysłać stronę do sklepu na privie. :wink:
StukPuk
Obserwowany
 
Posty: 1
Prawo jazdy: 08 05 1982
Przebieg/rok: 18tys. km
Auto: Renault Traffic
Silnik: 2.0 16V
Paliwo: Benzyna

31 Sty 2015, 10:41

A co powiecie o myjcie ciśnieniowej karcher? Warto to kupować do użytku półprofesjonalnego? Do tej pory zajmowałem się głownie myciem tapicerek samochodowych - teraz chciałbym rozszerzyć działalność. Jaki model będzie dobry do do max 3-4 tys zł?
Instat
Początkujący
 
Posty: 152
Prawo jazdy: 17 02 1987
Auto: Citrone C2
Silnik: 1,6
Paliwo: Benzyna + LPG
Rok produkcji: 2001

31 Sty 2015, 19:00

Wg mnie KARCHER to bardzo dobry wybór. Jest to sprawdzona niemiecka produkcja (tylko nie wiem czy przez niemców jest składana, ale oni sprawują nad tym piecze). Ile dziennie będziesz na niej pracował? Mój znajomy posiada taką myjkę już chyba dziesiąty rok i nadal sprawuje się idealnie. Tylko ważna sprawa, sprawdzaj czy w pompie jest aluminiowa czy plastikowa. Oczywiście bierz tą aluminiową. Odsyłam też na motointegrator na którym mają duży ich wybór. Np Karcher 1.520-140.0 masz jest tam dostępny za niecałe 3k.
W tym budżecie raczej nie uda Ci się kupić takiej z podgrzewaczem wody.
tomczak78
Początkujący
 
Posty: 179
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Kraków
Prawo jazdy: 04 04 1986
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Mazda 6
Silnik: 2.0
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004

01 Gru 2016, 14:41

Ja mam dokładnie taką myjkę KARCHER HDS 8/18-4M. Moim zdaniem Karcher to solidna marka i myjki robią najlepsze.
Arowana14
Nowicjusz
 
Posty: 26
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: Audi A5

03 Sty 2017, 14:38

KARCHER jest moim zdaniem najlepszy, to sprawdzone niemiecka jakość, lepszej myjki nie znajdziecie.
Arowana14
Nowicjusz
 
Posty: 26
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: Audi A5
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Elektryczne Renault 5
    Pierwsze elektryczne Renault 5 zostało zaprezentowane wiosną 1972 roku we współpracy z francuskim zakładem energetycznym EDF. Wyprodukowano 100 egzemplarzy modelu. Egzemplarz prezentowany na stoisku Renault na salonie ...