Na dlugie trasy do 7000tys

31 Paź 2012, 13:52

Czesc, zaczne od tego ze przegladalem prawie wszystkie tematy mowiace o autach do tej kwoty, jednak ich sposob uzytkowania jest/bedzi daleki od tego ktory ja bede stosowal. Do rzeczy, szukam sedana/hatchbacka na codzienne dojazdy do pracy 140km w jedna strone, dojezdzac bede 2 tyg w miesiacu. Droga bedzie pokonywana tylko po autostradzie z predkoscia 120-150, z kompletem pasazerow. Od auta wymagam zeby bylo w miare malo awaryjne oraz ceny napraw i czesci miescili sie w granicach rozsadku, mile widziane proste naprawy ktorych moglbym sam dokonac. Silnik, w tych pieniadzach i przy takich przebiegach uwazam ze benzyna(bez gazu) bedzie najbezpieczniejsza, jednoczesnie nie chcialbym zeby auto spalalo wiecej niz 8-9l/100km przy takiej trasie.

Moje typy to :
1) Honda Accord V FL, 2.0 131/136km
2)Civic VI 1.4 90km(tutaj boje sie czy te silnik zniesie takie dojazdy?)
3) Mitsu Carisma ~98-00 1.8gdi 125km

Oczywiscie przygladne sie rowniez innym zaproponowanym modelom, a w razie jakichs pytan, piszcie:-)

Pozdrawiam, Kamil.

Edit: Auto musi posiadac klimatyzacje i ogrzewanie:p

Dodam tez ze mam dodatkowe 2tys ktore zamierzam przeznaczyc na doprowadzenie auta do mozliwie idealnego stanu.
Misiaczq
Nowicjusz
 
Posty: 5
Auto: Nie mam

31 Paź 2012, 14:10

A ja powiem Daewoo Leganza,doskonałe auto na długie trasy.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38404
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

31 Paź 2012, 14:22

Tez wlasnie w jednym z tematow znalazlem to autko, bede musial sie mu blizej przyjzec, jednak czekam na dlasze propozycje oraz opinie na temat podanych przezemnie aut, oraz czy taka kwota wogole starczy na w miare zadbany egzemplarz?
Misiaczq
Nowicjusz
 
Posty: 5
Auto: Nie mam

31 Paź 2012, 15:21

Ja powiem odnośnie Carismy że jesli chciałbyś montować gaz do silnika GDI to sobie odpuść bo ten silnik prawie nie lubi gazu (prawie,ponieważ odpowiednia instalacja do niego to wydatek 5-6tys.zł).
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38404
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

31 Paź 2012, 15:42

Jak mozna przeczytac w mojej pierwszej wypowiedzi toleruje jedynie samą benzyne.
Misiaczq
Nowicjusz
 
Posty: 5
Auto: Nie mam

31 Paź 2012, 15:55

Passat B4. Silnik 1.8 90 ps podstawowy, sprawdzona, trwała jednostka. Auta klasy średniej wzwyż bierz pod uwagę, no chyba, że chcecie się męczyć w ciasnocie. Dlaczego nie chcesz LPG? Można by sporo zaoszczędzić, to tylko dojazdy do pracy. Osobiście dojeżdżałem do pracy kompletem pasażerów właśnie 1.8 Passatem z LPG w kombi i było dobrze. :) Tanio i wygodnie. Części też są tanie jak barszcz.
Potrzebujesz czegokolwiek z E36 328i coupe mpakiet - dużo "rarytasów" - pisz na pw,
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5044
Miejscowość: Rumia
Auto: BMW
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Mercedes Klasy V
    Solidny przód i wyjątkowe kształty. Skonstruowana z pasją, z myślą o radościach i wyzwaniach codzienności, nowa Klasa V oferuje zmienny układ wnętrza, a jednocześnie zapewnia imponujące wrażenia podczas jazdy. Przyciąga ...

31 Paź 2012, 16:02

"Jak mozna przeczytac w mojej pierwszej wypowiedzi toleruje jedynie samą benzyne." wiem o tym dobrze ale mówie na przyszłość jakby coś sie zmieniło.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38404
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

01 Lis 2012, 19:56

A czy ten passat dobrze znosi gaz? Bo wszystkie do ktorych mam blisko(ponizej 200km) i prezentuja na zdjeciach w miare dobry stan sa zagazowane, stad moja pytanie. I czy jesli ma juz gaz, to czy szukac z sekwencja czy np II gen tez ujdzie?
Misiaczq
Nowicjusz
 
Posty: 5
Auto: Nie mam

01 Lis 2012, 23:22

Tak, ten silnik bardzo dobrze znosi gaz. Szukać sekwencję, II gen raczej sobie odpuścić, w dzisiejszych czasach to już straszny przeżytek, a w tym budżecie można chyba szukać już z sekwencją. Przy drugiej generacji auto nie ma mocy, do tego ryzyko problemów jest znacznie większe, no i spalanie jest wyższe.
Potrzebujesz czegokolwiek z E36 328i coupe mpakiet - dużo "rarytasów" - pisz na pw,
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5044
Miejscowość: Rumia
Auto: BMW

02 Lis 2012, 15:27

No akurat w tych pieniądzach Passata znajdziesz w super stanie,z bogatym wyposażeniem i nie tak starego (rok 95/96).
TFSI
Stały forumowicz
 
Posty: 2214
Auto: Alfa Romeo 156
Silnik: 1.9JTD 115km
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

03 Lis 2012, 10:28

No i w razie czego ceny części do passata są jeszcze do przeżycia.
łusek
Nowicjusz
 
Posty: 11
Auto: SCANIA

03 Lis 2012, 19:16

opel vectra b za te pieniądze można znaleźć zadbany egzemplarz bez rdzy. części są tanie i łatwo dostępne, a i samemu można coś naprawić. z liczbą osób też nie będzie problemu, gdyż jest to duże i przestronne auto. jak za taką cenę chyba najlepszy wybór.
ChiquiTTa
Nowicjusz
 
Posty: 47
Miejscowość: Mazowieckie
Prawo jazdy: 09 08 2011
Auto: Nie mam

03 Lis 2012, 21:18

A może Mondeo Mk2 18 TD 90 Km
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

04 Lis 2012, 10:37

Witam, zdecydowałem ze postaram sie uzbierac troche wiecej(okolo 1000~1500zł) i kupie albo civica vi 1.5 v-tec(114km) albo accord v 2.0 i. I tutaj prosilbym o porownanie tych dwoch aut, wyciszenie, jakosc zawieszenia, wygoda foteli przednich oraz o podpowiedz czy gdybym zdecydował sie na accord to brac 2.0 i s(131km) czy 2.0 iLS(136km)?
Misiaczq
Nowicjusz
 
Posty: 5
Auto: Nie mam