Najlepiej sprzedające się samochody w Europie

25 Lut 2015, 10:38

Czyli mapka pokazująca najlepiej sprzedające się modele w każdym kraju
Zdjęcie

Oczywiście Golf król, ale to chyba nikogo nie dziwi

bestsellingcarsblog.com
vuxel
Obserwowany
 
Posty: 1
Prawo jazdy: 04 03 2008
Przebieg/rok: 18tys. km
Auto: nissan tiida

27 Lut 2015, 00:35

Golf to w sumie fajne auto, ale te silniki... :(

W benzynie tylko 1.2 i 1.4. Silnik 2.0 TSI oferowany jest tylko w GTI! Nawet w wersji Highline jest tylko 1.4, to jest kompletna porażka. Nie wiem kto to kupuje, chyba ludzie, którzy wymieniają auto na nowe po max 100 tys km, w międzyczasie każdy serwis tylko w ASO.

Mamy w firmie Golfa i Jettę z 1.4 122KM i niestety prywatnie bym tego nie kupił. Może i się nieźle zbiera do 170-180, niestety małe spalanie to marzenie ścietej głowy. Na trasie Warszawa - Gdańsk (autostradami A2 i A1) pali 11-13 litrów. W mieście poniżej 8-9 litrów to wyczyn.

Katalogowe spalanie to można osiągnąć jak się człowiek słucha debilnych porad wyświetlanych przez auto, czyli zmiana biegów przy 1500 obr i system start stop wyłączy ci silnik jak zatrymasz się na bramkach na autostradzie i wcześniej przez 2-3 godz jechałeś powyżej 150km/h, start stop wyłączy ci silnik jak wyjedziesz zimą i po 300m staniesz na światłach (zimny silnik!) itd.

Jednym słowem - VW oduczył się robić silniki. Albo ja staroświecki jestem i dlatego nie kręcą mnie te śmieszne silniczki w dużych samochodach (np. Passat 1.2, Mondeo 1.0). Wolnossąca benzyna musi wrócić do łask!
numer21
Początkujący
 
Posty: 51
Prawo jazdy: 0- 0-2001
Auto: Clio II
Silnik: 1.4 75KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Lexus RX 450h - duży luksusowy SUV
    RX 450h to duży luksusowy SUV o długości 4,89 m z napędem hybrydowym o mocy 313 KM, który przyspiesza do setki w 7,7 s. Zużycie paliwa wg WLTP wynosi od 7,6 l/100 KM. Testerzy Consumer Reports uzyskali średni wynik ...