Najlepszy z wymienionych? Samochód do 200k, niezawodny i praktyczny.

25 Lut 2022, 15:03

Dzień dobry,

Szukam samochodu i chciałbym zawęzić listę modeli do 2-3, na których mógłbym się skupić. Prośba też o ostrzeżenie, jeżeli któraś wersja silnikowa itp. jest np. wadliwa, czy lepiej unikać . Oraz który silnik w danym samochodzie najlepiej brać, ewentualnie jaką skrzynie itp.

Budżet jaki mam to ok. 200k, samochód będę brał w leasing. Rocznie robię ok. 20k km, trochę miasto, głównie autostrady. Szukam samochodu wygodnego w trasie, do którego dam też radę zapakować psa i wyjechać na spacer za miasto. Chciałbym żeby był dobrze wyciszony, przyjemna jazda przy 160km/h, z dobrym audio. Raczej benzyna, ale nie wykluczam diesli. Chciałbym mieć też lekki zapas mocy, min. 200KM.

Samochód 2-3 letni, do 100k przebiegu - wiadomo im mniej tym lepiej. Nie szukam okazji cenowej, w tej cenie chciałbym zadbany i pewny egzemplarz. Poleasingowy po 1 właścicielu.

Modele nad którymi się zastanawiam to:

-Jaguar F-Pace i E-Pace. Benzyny 2.0, po 250 KM. Jakby się udało trafić to może benzyne 3.0 380 KM. Słyszałem, żeby tutaj unikać diesla bo jest słaby. Czy to prawda? Chyba najbardziej podobają mi się z wyglądu.

-Bmw X3 lub seria 3 w kombi. Tutaj słyszałem, że słabej jakości wnętrze. Lepiej dołożyć do x5 bo ma dużo lepsze wykonanie. Myślałem raczej o benzynie 2.0 250 KM. Co sądzicie o dieslach w BMW? Są ok czy awaryjne? Lepszy SUV czy 3 w kombi?

-Mercedes GLC lub klasa C w kombi. Te same pytania co wyżej;)

-Volvo V60 i XC60 lub XC40. Jak tutaj z jakością/ wyciszeniem w stosunku do BMW czy Mercedesa? Lepsze u nich są diesle czy benzyny?

-A4 kombi offroad. Q3 mi się jakoś kompletnie nie podobają. Czy 2.0 TFSI 260 Km są ok? Są jakieś lepsze/gorsze niż BMW lub Mercedes?

-Cupra Formentor? Zupełna nowość, całkiem mi nieznana. Czy macie jakieś doświadczenia? Tutaj silnik 2.0 310 KM. Czy nie za bardzo wyżyłowany? Nie będzie problemowy?

- Myślałem też o KIA Stinger lub Audi A5, bardzo mi się podobają. Ale do nich chyba psa na tył nie zapakuje, musiałbym się przymierzyć.

Trochę jestem przytłoczony wyborem. Poprosiłbym o jakieś info o powyższych modelach osoby posiadające lub kogoś obeznanego. Może jest coś jeszcze ciekawszego w moim budżecie, lub w moim budżecie nie znajdzie się zadbanego egzemplarza z tych co wymieniłem. Czy może któryś model/wersja silnikowa jest nieudana i wykluczyć ją z listy? Ewentualnie zwracać uwagę tylko na wersje przed/po lifcie.

Finalnie planuję zawęzić wybór do 2-3 samochodów, wypożyczyć na weekend i przetestować. Za każdą radę i opinię bardzo dziękuję.

Pozdrawiam
socios
Nowicjusz
 
Posty: 13

25 Lut 2022, 15:33

Wiązać się umową leasingu z autem "premium" po gwarancji, które może srogo pociągnąć po kieszeni kiedy sam będziesz płacił za naprawę? Moim zdaniem średnia opcja. Szukałbym auta z salonu, z gwarancją, tym bardziej, że budżet nie jest niski a na nowe na ogół dostaniesz lepsze warunki finansowania.
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
franccc
Stały forumowicz
 
Posty: 2429
Przebieg/rok: >50tys. km

25 Lut 2022, 16:11

O, bardzo dziękuję za opinię. Stelvio też jest super samochodem, zapomniałem o nim.
Czy jeździłeś może Stelvio i możesz coś powiedzieć o jakości wykonania, wyciszeniu itp? Porównywalne do Jaguara czy Niemców?

Co do awaryjności modeli, które wkleiłem to zakładam, że nie będą jeszcze na tyle wyeksploatowane itp. żeby zaczęły się psuć plus chciałbym je dokładnie sprawdzić przed zakupem. Oczywiście jakiś tam budżet na ewentualne naprawy jeżeli się cos przydarzy to oczywiście się znajdzie.
socios
Nowicjusz
 
Posty: 13

25 Lut 2022, 16:46

Co do awaryjności modeli, które wkleiłem to zakładam, że nie będą jeszcze na tyle wyeksploatowane itp. żeby zaczęły się psuć plus chciałbym je dokładnie sprawdzić przed zakupem.


Grubo poleciałeś teraz, szczególnie grubo biorąc pod uwagę, że myślisz o BMW :ok: Nowe auta nie psują się z powodu wyeksploatowania, one już z fabryki wyjeżdżają pełne niedoróbek a im technologia bardziej zaawansowana tym gorzej.

socios napisał(a):O, bardzo dziękuję za opinię. Stelvio też jest super samochodem, zapomniałem o nim.
Czy jeździłeś może Stelvio i możesz coś powiedzieć o jakości wykonania, wyciszeniu itp? Porównywalne do Jaguara czy Niemców?


Dla mnie wystarczająco a na marginesie to nie widzę potrzeby szukania "nieziemskiego komfortu i wyciszenia" do robienia 20kkm rocznie
franccc
Stały forumowicz
 
Posty: 2429
Przebieg/rok: >50tys. km

25 Lut 2022, 16:55

Ja wiem że to inna klasa, ale widziałeś filmik o i8? Nie pamiętam ile lat miało, ale padła cala elektryka, a to już pociągnie po kieszeni.

Tak tylko mówię, takie auta i tak są poza moim zasięgiem ;)

Może jednak lepiej brać nowa Alfe i nie przejmować się że coś klęknie?
Osobiście Giulia bardziej mi sie podoba, ale chyba będzie za mała?
Eldier
Nowicjusz
 
Posty: 26
Auto: Poszukiwane ;)

25 Lut 2022, 17:12

Grubo poleciałeś teraz, szczególnie grubo biorąc pod uwagę, że myślisz o BMW Nowe auta nie psują się z powodu wyeksploatowania, one już z fabryki wyjeżdżają pełne niedoróbek a im technologia bardziej zaawansowana tym gorzej.


Dzięki za odp. O takie porady mi chodzi. Czy BMW są jakoś bardziej awaryjne niż reszta? 3 w kombi mi się np. mega podoba. Co tam najczęściej pada? Często jest też tak np. że jakiś konkretny silnik czy coś jest wadliwy i pada konkretna część, a inna wersja śmiga. Nie jestem obeznany dlatego pytam, aby zrobić wstępną selekcję lub na coś uważać;)

Dla mnie wystarczająco a na marginesie to nie widzę potrzeby szukania "nieziemskiego komfortu i wyciszenia" do robienia 20kkm rocznie
A to już kwestie indywidualne. Dla jednego najważniejsze żeby jak najmniej palił, dla drugiego wygląd a mi zależy na ciszy i wygodzie. Z racji np. niedużej liczby kilometrów w roku nie zależy mi specjalnie na np. spalaniu, natomiast chciałbym mieć ciszę i spokój;)

Ja wiem że to inna klasa, ale widziałeś filmik o i8? Nie pamiętam ile lat miało, ale padła cala elektryka, a to już pociągnie po kieszeni.
Nie widziałem, ale chętnie obejrzę. Możesz podesłać link? Wydaje mi się, że i8 to dużo bardziej skomplikowane samochody niż te które ja wrzuciłem. Oraz koszty dużo większe.

Osobiście Giulia bardziej mi sie podoba, ale chyba będzie za mała?
Też mi się bardzo podoba. Niestety to sedan i odpada.
socios
Nowicjusz
 
Posty: 13

25 Lut 2022, 20:32

Jagi/Land Rovery raczej nie słyną z, ogólnie pojętej, jakości :ok: beemki są lepiej wykonane w środku. Mechanicznie o BMW się nie wypowiem, mieli/mają jakieś wpadki z silnikami, o ironio akurat z tymi 2.0, które sobie upatrzyłeś. Natomiast największym problemem nowoczesnych samochodów, tych prawie nowych też, to skomplikowana i wszędobylska elektronika.

Gdybym był na Twoim miejscu, to Skupiłbym się na Stelvio, F-Pace 3.0 (ładny jest skubaniec), dorzuciłbym Macana
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14081
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

25 Lut 2022, 20:45

To, że już druga osoba w tym temacie krytykuje BMW daje mi trochę do myślenia ;) Bardziej myślałem, że to stereotyp starszych modeli czy sprowadzonych" będziesz miał wydatki".

F-Pace bardzo ładny. Słyszałem złe opinie, ale właśnie o dieslach. Ogólnie szedłbym wszędzie w kierunku 3.0, w niektórych modelach niestety budżet mi raczej nie pozwala.

A co do Macana to obawiam się, że tutaj już mój budżet się kończy i nie wystarczy mi na fajnego. Plus serwis też wydaje mi się droższy i niż BMW 3 czy takie Jagi. W końcu to jednak Porsche;)

Pozdro
socios
Nowicjusz
 
Posty: 13

25 Lut 2022, 21:12

socios napisał(a):To, że już druga osoba w tym temacie krytykuje BMW daje mi trochę do myślenia ;) Bardziej myślałem, że to stereotyp starszych modeli czy sprowadzonych" będziesz miał wydatki".


Kiedyś BMW technologicznie było bardzo spoko a problemem była "grupa docelowa", która zwykle nie dysponowała środkami na odpowiedni serwis. Od czasów e60 problemów jest coraz więcej a marka stała się raczej sprzętem dla pasjonatów niż przyzwoitym autem używanym dla klasy średniej. Możesz zajrzeć z ciekawości na jakieś forum bmw to przekonasz się, że dla nich wymiana połowy silnika to w sumie czynność eksploatacyjna.

socios napisał(a): W końcu to jednak Porsche;)


Niby porsche a jednak nadal volkswagen z filtrem oleju od filtrona za 22 złote albo mann'em za 30
franccc
Stały forumowicz
 
Posty: 2429
Przebieg/rok: >50tys. km

25 Lut 2022, 21:33

Dzięki za info.
Czyli twoim zdaniem BMW odstaje obecnie na minus od Mercedesa I Audi?
Jako laik myślałem do tej pory, że niemiecka trójka to raczej wszystko jest to samo i raczej kierować można się estetyką, który model bardziej się podoba.

A co do Porsche to obstawiam, że inne wydatki typu jakieś tarcze, klocki czy choćby naprawy są jednak droższe. Szczególnie w ASO, przez sam wzgląd na prestiż marki. A ja pod uwagę biorę tylko pełny serwis w ASO, także tutaj bałbym się trochę kosztów całości.
socios
Nowicjusz
 
Posty: 13

25 Lut 2022, 21:58

socios napisał(a):Jako laik myślałem do tej pory, że niemiecka trójka to raczej wszystko jest to samo i raczej kierować można się estetyką, który model bardziej się podoba.


W sumie to samo, takie same śmietniki.

socios napisał(a):A ja pod uwagę biorę tylko pełny serwis w ASO, także tutaj bałbym się trochę kosztów całości.


Więc sobie kup nowy co zresztą napisałem na starcie :ok:
franccc
Stały forumowicz
 
Posty: 2429
Przebieg/rok: >50tys. km

25 Lut 2022, 22:21

W sumie to samo, takie same śmietniki.


Właśnie tego się obawiam. Im więcej czytam tym więcej mam wątpliwości.

Komentarz pod testem mega ładnego mercedesa c klasy, na kanale caroseria

"Mam poprzednika z 2019 model C300. Czekałem na samochód 7 miesięcy, a gdy już go przywieźli po przejechaniu 50 km zaczął wydawać dziwny dźwięk z silnika. Przy 400 km stukot był już stały. Finał zatarty silnik!, po 2 miesiącach wymienili silnik na nowy w którym popsuła się zaraz pompa wody. Znowu serwis. W samochodzie marki Premium,, klient otrzymuje taki egzemplarz. Dziś przejechałem 60 tys. wymieniane już hamulce przód i tył, teraz okazało się że w wydechu nie domykają się jakieś klapy. Generalnie to jest jedna wielka masakra. Jeśli mówimy o jakości to skrzypi decha jak w starym gracie. Jakość materiałów, plastików jak na starym pilocie. Jedyne pocieszenie to że jest to leasing. Czekam z utęsknieniem na koniec."

Stelvio chętnie przetestuję. Mam wątpliwości co do wykonania i hałasu w środku o czym piszą w recenzjach.

Wiadomo, że najchętniej kupiłbym nowy samochód, ale na nowy który chciałbym mieć mam za mały budżet. A jak kupię samochód i będę się bujał z naprawami, to czy to na gwarancji czy mam zapłacić to i tak się będę wkurzał i będę bez samochodu. Dlatego chciałbym w miarę bezawaryjny i dobrze wykonany.

Z drugiej strony czytałem też opinię, że w takim samochodzie 2 rocznym co się miało popsuć to się popsuło i zostało wymienione na gwarancji. A samochody mają też gwarancję np. 150k km, albo 5 lat także na poważne usterki bym się jeszcze załapał. A cena jest np. 30% niższa niż nówka;)

A np. Lexusy jak stoją z jakością ( chociaż moim subiektywnym zdaniem najbrzydsze z tych co wstawiłem).

Pozdrawiam
socios
Nowicjusz
 
Posty: 13

26 Lut 2022, 08:37

socios napisał(a):Lexusy jak stoją z jakością ( chociaż moim subiektywnym zdaniem najbrzydsze z tych co wstawiłem).

Jest ok. (Jak na dzisiejsze czasy) ale potrzebują akceptacji czyli całkowicie inna filozofia jazdy.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10361
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

27 Lut 2022, 02:40

Ja wiem że moja propozycja pasuje do wymienianych tu modeli jak pięść do oka, ale czy brałeś pod uwagę Kie Stinger?
Kia teraz to już nie to co kiedyś, przy Stingerze dłubali byli inżynierowie BMW, dla mnie wygląda kozak, w środku ponoć też nieźle, był problem ze skrzypiącymi uszczelkami ale może naprawili? Wyciszenie lepsze jak w Maździe. Nadwozie liftback, może upchniesz psiaka? Opinie tylko przeczytane, obejrzane, bo to auto i tak poza zasięgiem. Chodzi mi tylko o to żeby nie zamykać się na marki "premium".
Eldier
Nowicjusz
 
Posty: 26
Auto: Poszukiwane ;)

27 Lut 2022, 11:00

socios napisał(a):F-Pace bardzo ładny. Słyszałem złe opinie, ale właśnie o dieslach. Ogólnie szedłbym wszędzie w kierunku 3.0, w niektórych modelach niestety budżet mi raczej nie pozwala.
Samochód fajny ale mam znajomego który ma w leasingu już chyba 3 lata i powiedział że mimo że fajnie się jeździ i mało nie pali to drugi raz by nie kupił że względy na problemy i częste wizyty w serwisie.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34