Jaki najbardziej praktyczny Z ROZSĄDKU,bezawaryjny samochód?

30 Lis 2013, 00:32

UWAGA, zanim coś zaproponujesz weź pod uwagę że:

- samochód powinien mieć blachy ocynkowane lub w jakiś inny sposób bardzo dobrze zabezpieczone przed korozją
- auto ma być wybitne pod względem bezawaryjności

Generalnie szukam auta praktycznego tzn AUTA Z ROZSĄDKU a nie estetycznych, wizualnych upodobań, szukam auta do którego będę wsiadał i jak najmniej się nim przejmował. Osiągi to sprawa drugorzędna, :)

Cena - może być do 5 tyś / do 10 / do 15 /do 20 - tu bardziej zależy czy się będzie ogólnie opłacało zainwestować dlatego być może w moim przypadku auto tańsze sprawi mi mniej problemów finansowych niż droższe...mam nadzieję że rozumiecie o co mi chodzi... :yes:

ROCZNIK - może to być samochód z lat 90 tych lub nowszy

SILNIK - to już zależnie od samochodu, jeżeli ma trochę więcej palić ale ogólnie będzie z nim mniej problemu to może być.

TYP

Każdy byle nie był z tych typowych małych miejskich - wiem że na dłuższe trasy są niewygodne.
Zwykle będę jeździł sam, ewentualnie jeden pasażer - max 3/4 od święta, więc może być dowolny (jestem kawalerem)

Co byście wybrali? :)
takun
Początkujący
 
Posty: 52
Auto: Audi B4
Silnik: 2.0 ABK
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1992

30 Lis 2013, 01:00

takun napisał(a):- samochód powinien mieć blachy ocynkowane lub w jakiś inny sposób bardzo dobrze zabezpieczone przed korozją
- auto ma być wybitne pod względem bezawaryjności


Stare Audi. To które będzie całe ocynkowane :ok:. Dość bezawaryjne, całkiem tanie, blacha - miód.

Pozdrawiam :).
Vermin
Stały forumowicz
 
Posty: 1670
Zdjęcia: 4
Prawo jazdy: 06 01 1992
Auto: Ściera
Silnik: 2.0 DOHC EFI
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1993

30 Lis 2013, 02:20

Tak właściwie stare BMW/Audi/Tojki/Lexy/VolVo hmmm pewnie coś jescze by się znalazło .
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10362
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

30 Lis 2013, 08:29

Ja z nowszych zaproponuje Astre G. Za 20k będzie rocznik z końca produkcji czyli 2007/2008 rok
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

30 Lis 2013, 10:33

[link do oferty na Allegro wygasł] Samochód wieczny :mrgreen: nadal elegancki, niesłychanie wygodny a z lpg względnie ekonomiczny. Jeżeli szukasz samochodu bezawaryjnego, trwałego to nowe samochody odpuść na wstępie. Cena za to audi jest wygórowana ale jeżeli wszystko jest OK to warto dopłacić, później można jeździć, jeździć i jeździć wymieniając jedynie elementy eksploatacyjne.

Tu masz tańszy egzemplarz, zapewne już nie w tak idealnym stanie:
[link do oferty na Allegro wygasł]
kirin88
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2137
Zdjęcia: 10
Prawo jazdy: 0- 0-2006
Auto: BMW & ROVER
Silnik: V8 :D
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1995

01 Gru 2013, 11:49

Panowie, sęk w tym że stare Audi 80 już mam (setka to te same auto tylko trochę dłuższe) i właśnie szukam alternatywy ponieważ jest w nim trochę do zrobienia - głównie elektronika przy silniku i zegarach.

Interesowałem się Volvo 850.

A z nowszych co sądzicie o Hondzie Jazz? Podobno bezawaryjne
takun
Początkujący
 
Posty: 52
Auto: Audi B4
Silnik: 2.0 ABK
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1992

01 Gru 2013, 12:10

Polecam Audi 90 2.3 20V Quattro 7A 170HP 100/200 2.3E/2.2T Audi A6 C4 2.6/2.8 V6 Niezniszczalne :)
kulio100
Początkujący
 
Posty: 118
Prawo jazdy: 16 07 2009

01 Gru 2013, 12:39

Sprawdzona konstrukcja, z silnikiem nie będzie problemu.
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

01 Gru 2013, 12:45

Nie no przesiąść sie z Audi 80 do Hondy Jazz? Szaleństwo,aż przypomniała mi sie sytuacja jak gość zmienił BMW E39 Kombi na 2 Matizy.. :roll:

A co powiesz na takie popierdółki?
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
lub to znane przez tuningowców tylko ta cena..
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
TFSI
Stały forumowicz
 
Posty: 2214
Auto: Alfa Romeo 156
Silnik: 1.9JTD 115km
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

01 Gru 2013, 12:48

Imo trzeba upaść na głowę, żeby wydać 20k na Astrę G. Już wolałbym w tej kwocie W124 od dziadka Niemca z garażu.
dwajeden
Początkujący
 
Posty: 52
Prawo jazdy: 12 12 1991
Auto: Vectra C
Silnik: 2.0T
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004

01 Gru 2013, 12:50

takun napisał(a):A z nowszych co sądzicie o Hondzie Jazz? Podobno bezawaryjne


Chciałem coś napisać ale Twoja propozycja zbiła mnie z tropu a zdanie wcześniej Volvo850 :shock:

Dodaj stara 200, jelcza i matiza :D
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10362
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

01 Gru 2013, 17:57

TFSI napisał(a):Nie no przesiąść sie z Audi 80 do Hondy Jazz? Szaleństwo,aż przypomniała mi sie sytuacja jak gość zmienił BMW E39 Kombi na 2 Matizy.. :roll:


Czytałem różne gazety i opinie w internecie i wychodzi na to że ta Honda w ogóle się nie psuje i jest mega oszczędna, problem w tym że dla mnie to wizualnie bardziej podobne do odkurzacza niż samochodu :D Po za tym szukam samochodu jak pisałem każdego byle nie miejskiego...

szybki napisał(a):Chciałem coś napisać ale Twoja propozycja zbiła mnie z tropu a zdanie wcześniej Volvo850 :shock:


A czemu takie oczy przy 850?
Jak na razie to chyba jedyne sensowna alternatywa dla Audio 80, bo w Volvo są super blachy, doskonały komfort, bezpieczeństwo i przestronność za nie wielkie pieniądze (kilka tysięcy), design to wiadomo rzecz gustu, ja lubię kanciaste Volva , to auta już kultowe z tym czymś, choć wielu mogą się nie podobać. :)
takun
Początkujący
 
Posty: 52
Auto: Audi B4
Silnik: 2.0 ABK
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1992