Najpierw polerować samochód czy najpierw go pomalować?

27 Sty 2015, 14:39

Witam,

W mojej madzi chcę zrobić polerkę i trochę pomalować w niektórych miejscach (szczególnie lewe tylne nadkole ponieważ jest trochę przytarte). Takich miejsc do pomalowania jest parę, ale chciałbym to zlecić lakiernikowi. Natomiast polerkę chciałbym zrobić sam. I teraz mam pytanie czy polerkę robi się po malowaniu czy przed? Bo jeżeli po to lakiernik może dobrać źle kolor (chyba, że się mylę) i po polerce będzie widać gdzie było malowane. A jeżeli przed to lakiernik musiałby go dobrać idealnie. Nie znam się na malowaniu i nie wiem jak to wygląda. Polerkę natomiast sam mogę i chcę zrobić bo już polerowałem parę samochodów.
lksz15
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 19
Miejscowość: Ożarów
Prawo jazdy: 28 01 2009
Auto: Mazda 323F BA 90KM

28 Sty 2015, 15:39

Polerkę robisz po malowaniu, wtedy lecisz cały samochód. Kolor niech mechanik dobierze z kodu no chyba że jest to jakiś nietypowy kolor.
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

29 Sty 2015, 08:34

Właśnie nie ma pewności czy jest oryginał czy nie. Wydaje mi się, że tak, ale na 100% nie wiem. A jakby przed malowaniem wypolerować tylko klapkę wlewu baku, aby lakiernik mógł dobrać idealnie kolor i po malowaniu polerka?
lksz15
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 19
Miejscowość: Ożarów
Prawo jazdy: 28 01 2009
Auto: Mazda 323F BA 90KM

08 Lut 2015, 00:17

z tego co mi wiadomo to najpierw się auto maluje a później poleruje dla lepszego efektu wizualnego całego auta
gutek1993
Początkujący
 
Posty: 52
Prawo jazdy: 01 05 1993
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: AUDI A6 C5 99r.
Silnik: 1.8 T 150KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

12 Lut 2015, 13:11

Jeśli oddasz auto do DOBREGO lakiernika to nie masz się co obawiać o dobór lakieru, poradzi sobie :) co do pytania zadanego w temacie to tak jak wszyscy tutaj napisali, najpierw lakierowanie później polerowanie.
iparts
Nowicjusz
 
Posty: 21
Miejscowość: Warszawa
Auto: Skoda Octavia
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna

12 Lut 2015, 18:02

nie można polerować przed lakierowaniem, lakier aby się utrzymał musi być położony na powierzchnie zmatowioną (czyli "porysowaną") jeśli zrobisz polerkę lakier po prostu odpadnie :wink:
Panowie!! Co JEST!! Ciśnienie mi spada! ;)
pocieszny
Forumowicz VIP
 
Posty: 6650
Zdjęcia: 1
Miejscowość: z błota ;)
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Sala koncertowa na czterech kołach
    Czasy klasycznego radia AM/FM i stosów kaset magnetofonowych zdolnych zaspokoić większość muzycznych potrzeb kierowcy dawno już minęły. W najnowszym Lexusie LS można znaleźć nie tylko styl nawiązujący do japońskiej ...

12 Lut 2015, 21:17

Dziwne podejście do tematu wszystkich tu piszących. Lakiernik sam oceni co ma lakierować. Jak daleko ma się posunąć w zaprawkach. Mimo że polerowane wcześniej czy nie , sam weżnie odpowiedni papier i porysuje tak daleko jak trzeba , nawet cały element. Porządny fachman dobierze odpowiednią farbę , zrobi robotę i spoleruje elementy sąsiednie aby nie było widać różnicy. Jak zaprawek dużo to będzie całe auto w cenie.
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz
 
Posty: 4682
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 01 01 1981
Auto: Fabia II , Fabia II
Silnik: 1,4 CGGB , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna