Naprawa pęknięcia lakieru.

24 Lut 2022, 15:34

Dzień dobry wszystkim.
Szukam na śląsku specjalisty, który jest wstanie dobrze naprawić małe pękniecie na zderzaku jak na zdjęciu. Długość około 10cm
Chyba nie mam sensu lakierować całego zderzaka?. Kogoś polecacie?
Chce to zrobić bo już rdza wyłazi ale czy ten zderzak nie jest plastikowy?

Dziękuje

Naprawa pęknięcia lakieru.

Naprawa pęknięcia lakieru.
LiSoQuan
Nowicjusz
 
Posty: 4
Zdjęcia: 2

24 Lut 2022, 16:39

Skąd tam rdza? Zderzak przecież jest z tworzywa i nie ma co tam rdzewieć.

Pytanie czy to jest pęknięty tylko lakier czy też i zderzak pod spodem. Wiesz w jakich okolicznościach powstało to pęknięcie?
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

25 Lut 2022, 16:46

Nie wiem skąd rdza.
Pęknięcie to pozostałość po poprzednim właścicielu więc nie wiem jak powstało ale nie wyglada by było głębokie, nie wydaje mi sie aby sam zderzak był pęknięty - nie ugina sie nie widać śladu po uderzeniu. Samochód mam rok i to pękniecie przetrwało poprzednią zimę bez jakiś oznak ale nagle pod koniec 2021 zaczęła wyłazić rdza. Nawet pro lakiernia sie zdziwiła ze jest rdza jak to plastik powinien być.

No ale właśnie proponują mi 1000pln za lakierowanie zderzaka a dla mnie to marnowanie pieniędzy bo wiem że można to zrobić miejscowo, profesjonalnie.
LiSoQuan
Nowicjusz
 
Posty: 4
Zdjęcia: 2

26 Lut 2022, 12:10

Rokiko napisał(a):Skąd tam rdza? Zderzak przecież jest z tworzywa i nie ma co tam rdzewieć.
chybs że ktoś coś drucił :wink:
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16249
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

26 Lut 2022, 15:14

LiSoQuan napisał(a):No ale właśnie proponują mi 1000pln za lakierowanie zderzaka a dla mnie to marnowanie pieniędzy bo wiem że można to zrobić miejscowo, profesjonalnie.
A nie zaproponowali naprawy miejscowej? 1000zł to moim zdaniem grubo za lakierowanie samego zderzaka który praktycznie tylko w jednym miejscu wymaga jakiejś grubszej ingerencji.

Możesz sam trochę zeszlifować lakier i pomalować. Następnie kupić fajną oryginalną nakładkę na zderzak i będzie ok.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

01 Mar 2022, 10:05

Wiem że mogę sam zrobić, dużo jest instrukcji w necie ale wole sie nie uczyć na swoim samochodzie, chce aby to było zrobione dobrze :)

Na szybko przetestowałem magnesem i zderzak jest plastikowy, nawet dźwiękowo na to wskazuje. W miejscu korozji magnes tez niczego nie wychwytuje więc nie rozumiem, może jakiś pył sie dostaw w tą szczelinę - jeśli tak to korozja nie powinna postępować.

Jednak jeśli jest tutaj ktoś ze Śląska, kto ma doświadczenia w takich naprawach to proszę napisać, może sie dogadamy - nie chce wydawać 1000 na takie małe pęknięcie.
LiSoQuan
Nowicjusz
 
Posty: 4
Zdjęcia: 2
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Przełomowe innowacje Toyoty, o których nie wiedzieliście
    Pierwszy elektryczny SUV na świecie, pierwsze auto wyścigowe z turbo czy też pierwsze sprzęgło bez toksycznego azbestu to tylko kilka z licznych innowacji Toyoty, które zmieniły i nadal pozytywnie zmieniają świat motoryzacji. ...
    Instalacje gazowe IV generacji – tzw. sekwencyjne
    Obecnie jest to najczęściej montowany typ układów zasilania LPG, tak zwana instalacja sekwencyjna. Niewiele droższa od dwóch poprzednich, bo kompletna wraz z montażem kosztuje co najmniej 1800 zł; warto wydać ...

01 Mar 2022, 10:23

Dzierżoniów Ci pasuje?
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16249
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

01 Mar 2022, 10:33

Dziękuje bardzo ale miałem na myśli Górny Sląsk, do Dzierżoniowa za daleko.
LiSoQuan
Nowicjusz
 
Posty: 4
Zdjęcia: 2