Następca Citroena C4 do 8000-10 000zł

11 Maj 2021, 15:27

Witam :]

Ostatnio mój Citroen C4 Coupe coraz bardziej zaczyna mnie irytować, ciągle zdarzają mu się jakieś awarie, mniejsze i większe jak niedawna wymiana komputera BSM. Zatem rozmyślam nad wymianą auta na mniej usterkowe, niekoniecznie młodsze, z mniejszą ilością elektroniki. Jeżdżę głównie odcinki 2x10km, zdarza się także 2x50km od piątku do niedzieli. Myślałem nad czymś pokroju Opel Astra G lub Volkswagen Bora. Moje okolice to Wadowice oraz Kraków.
Sly1005
Początkujący
 
Posty: 137
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Wadowice

11 Maj 2021, 21:56

Zerknij:
Seat Leon 1.6 16V [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Seat Ibiza [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]?
Opel Corsa C [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Fiat Grande Punto 1.4 [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38404
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

12 Maj 2021, 14:36

Sly1005 napisał(a):Myślałem nad czymś pokroju Opel Astra G
To ciekawy wybór ale możesz jeszcze spojrzeć np. na Hyundai i30 to proste samochody i raczej dosyć trwałe.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9712
Zdjęcia: 34

12 Maj 2021, 17:37

Podoba mi się ten Seat Leon, i30 chyba wykracza poza mój budżet. A co powiecie na Citroen Xsara? Nie jest aż tak 'elektroniczny' jak jego następca C4:

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Albo taka Bora:

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

[link do oferty na Olx wygasł]
Sly1005
Początkujący
 
Posty: 137
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Wadowice

12 Maj 2021, 21:44

Rokiko napisał(a):możesz jeszcze spojrzeć np. na Hyundai i30 to proste samochody i raczej dosyć trwałe.


Do 10k? To po dużych przejściach..

Xsara wygląda obiecująco i do tego ciekawy opis,warta uwagi.
Pierwsza Bora jakaś kombinowana.
Druga wygląda ładnie.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38404
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

12 Maj 2021, 21:48

Gadałem z właścicielem tego Leona: do wymiany jest podobno poduszka silnika, do wymiany rozrządu zostało niby 40tys km. Jeśli chodzi o tą Xsarę to ponoć jest zarezerwowana do niedzieli, ale tam właściciel nie wie kiedy był wymieniany rozrząd, sprzęgło i ta nieszczęsna tylnia belka. Ten sam sprzedawca od srebrnej Bory ma też Astrę G:

[link do oferty na Olx wygasł]
Sly1005
Początkujący
 
Posty: 137
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Wadowice
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    [2018] Mercedes klasy A
    Mercedes pokazał kolejną generację klasy A. Silniki, które będą dostępne to m.in. 1,4 turbo 163KM (A200), 2,0 turbo 220KM (A250) oraz 1,5 diesel 116KM (A180d). Później paleta ma się rozszerzyć. Moim zdaniem ...
    Nowy bolid Lexusa na bazie koncepcyjnego Lexusa LF-CC
    Lexus ogłosił, że w roku przyszłym – zbudowany na bazie koncepcyjnego Lexusa LF-CC bolid będzie brał udział w wyścigach Super GT. Nowy, hybrydowy samochód będzie rywalizował w klasie GT500 i zastąpi Lexusa SC430, ...

12 Maj 2021, 22:01

Sly1005 napisał(a):do wymiany jest podobno poduszka silnika, do wymiany rozrządu zostało niby 40tys km


Poduszka silnika nie jest taka droga,rozrząd jeśli ma papiery na wymianę to ok a jeśli nie to musisz wymieniać po kupnie więc dobry argument na zbicie ceny.

Sly1005 napisał(a): tam właściciel nie wie kiedy był wymieniany rozrząd, sprzęgło i ta nieszczęsna tylnia belka.


Trochę lipa,rozrząd po kupnie do zmiany.
Sprzęgło wyczujesz na jezdzie czy jest ok czy nie,tylna belka jak nie wygląda tak /--\ to jest ok.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38404
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

12 Maj 2021, 22:09

Sly1005 napisał(a):ale tam właściciel nie wie kiedy był wymieniany rozrząd, sprzęgło i ta nieszczęsna tylnia belka


Jaja sobie robisz? Auto ma 23 lata, kosztuje jedną wypłatę a gość, który ma je niby 3 lata ma znać daty każdej naprawy od nowości? Jeśli ma te 160 przebiegu to pewnie z tych rzeczy tylko rozrząd był kiedyś zrobiony że względu na wiek, zresztą to i tak bez znaczenia. Auto bardzo ciekawe

2.0 w borze lubi sobie chlapnąć trochę oleju ale chyba i tak wolałbym ten "kombinowany" egzemplarz z silnikiem o normalnych osiągach, gazikiem i opłatami na rok niż takie swiezo sporowadzone 1.6, które z opłatami, ubezpieczeniem i pakietem startowym przekroczy sporo 7k
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

13 Maj 2021, 09:29

Nie robię sobie jaj - taką rzecz jak rozrząd to się chyba wymienia zaraz po zakupie auta więc powinien to pamiętać, nie pisałem o żadnej naprawie auta... Po drugie, myślisz że każdy zarabia 5 900zł miesięcznej pensji? :o

Tutaj pojawiła się kolejna Xsara, ponoć jeżdzona w Austrii:

[link do oferty na Olx wygasł]

Lub C5 pierwszej generacji:

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Sly1005
Początkujący
 
Posty: 137
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Wadowice

13 Maj 2021, 21:42

Xsara wygląda ok ale sprowadzony i opłacony za 3500zł? A gdzie koszty transportu czy zarobek handlarza? Musiał dać max 300-400euro..
C5 ładna ale od handlarza więc podwójna czujność wskazana.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38404
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

13 Maj 2021, 22:31

Macie rację, auta sprowadzone mało się opłaca kupować. Podobno to auto jego ojca, który pracuje w Austrii :roll: Zatem wyszukałem na polskich blachach:

[link do oferty na Olx wygasł]

[link do oferty na Olx wygasł]
Sly1005
Początkujący
 
Posty: 137
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Wadowice

14 Maj 2021, 07:48

Sly1005 napisał(a):Macie rację, auta sprowadzone mało się opłaca kupować. Podobno to auto jego ojca, który pracuje w Austrii Zatem wyszukałem na polskich blachach:


A wytłumacz mi taką ciekawostkę. Zamienieasz cytrynę na cytrynę i naprawdę wierzysz że ta nowa cytryna będzie ok?
Ogólnie są to złomy dla ludzi którzy się nie znają na autach dla których cena zakupu jest wyznacznikiem fajności.
W takiej cytrynce będziesz miał utlenioną wiązkę, czujniki są magneti szitelli czyli w świecie motoryzacji zło takie jak pierwsze tsi albo jeszcze gorzej. Papierowy zawias, tylny dramat. Oczywiście nie dramat jak masz parę złoty na zrobienie go ale Ty drążysz rozrząd czy był zmieniony więc gdzie to się ma do reszty?

Kup sopbie w coś stylu starej octavi mpi przynajmniej elektromechanicznie trzyma się kupy, zawieszeniowo jest ok.a i łożysz kasę na serwis w coś co potem normalnie sprzedaż a nie oddasz do huty. Wiem huta nie pyta no ale masz za dużo kasy?

Zaletą tej xary jest to że nie rdzewieje ale żeby to wykorzystać musisz włożyć kasę w mechanikę i elktromechanikę a nie pytać czy rozrząd był zmieniony.

P.s.

Co do Twoich rozważań ile co kosztowało za granicą to takie cytrynki dokładane są zazwyczaj na placach do zakupów. Kierowcy średno to chcą brać bo szkoda miejsca :D
Ostatnio moglem mieć taką w cenie paliwka za przywóz no ale miała wyjętego kata więc odmówiłem :D
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10180
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

14 Maj 2021, 10:09

A może taka Astra? Dość ciekawy opis.
[link do oferty na Olx wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38404
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

14 Maj 2021, 11:05

Pieniędzy na nowy rozrząd czy podstawowy serwis mam już przygotowane, chodziło mi o tamtą Xsarę za 6000zł skoro te auta nie są tyle warte to po co w nie tyle inwestować, to już lepiej kupić za te 4000zł i wtedy mieć jeszcze 2000zł na serwis. Mój wujek miał długo Xsarę II 1.6 16V i nie miał większych problemów prócz wymieniania tylniej belki skrętnej oraz sondy lambda.

Widziałem tą Astrę właśnie :) Pewnie klima do naprawy.

Kolejna Astra:

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Toledo:

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Sly1005
Początkujący
 
Posty: 137
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Wadowice

14 Maj 2021, 21:53

Astra trochę śmierdzi po historii pojazdu.. w sierpniu dostał negatywa na przeglądzie,parę dni póżniej zmienił się właściciel i auto dostało pozytywny wynik i również parę dni póżniej zostało sprzedane a przeglądy były robione na jednej stacji w Katowicach hmm..
Do tego przód na pewno kiedyś dostał i tylne nadkola powoli zaczyna atakować ruda.

Toledo wygląda przyzwoicie,na pewno warte uwagi tylko przydało by się coś ugrać z ceną.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38404
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012