Navi mapy

25 Cze 2015, 18:52

Witam,
Poszukuje mapy Polski do Navi RTI w Volvo v50 czy nie wie może ktoś skąd mogę taką ściągnąć ?
Poza tym mam jeszcze kilka pytań odnośnie Navi w Volvo:
- Czy do instalacji potrzeba jakiejś specjalnej płyty czy zwykłe DVD wystarczy i ile pamięci potrzeba ?
-Jak nagrać taką mapkę czy wystarczy normalnie zapisać ją na dysku czy może też wypalić jej obraz ?
- Jak przebiega taka instalacja ?


Disc A
Andorra, Channel Island, England, France,Gibraltar, Ireland, Isle Of Man, Northern Ireland, Monaco, Portugal, Spain, Scotland, Wales

Disc B
Austria, Belgium Czech Republic, Denmark, Finland, Germany, Luxembourg, The Netherlands, Norway, Poland, Slovak Repbublic, Sweden


- Co oznacza ten zapis powyżej ? Czy chodzi tu o to że na jednej płycie znajdują się takie mapy a na drugiej inne, czy może stanowi to całość ?

Proszę i z góry dziękuje za pomoc.
Chętnie posłucham rad kogoś kto już robił takie aktualizacje map.
misieq
Obserwowany
 
Posty: 1
Prawo jazdy: 08 12 2014
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Fiat
Paliwo: Benzyna
Rok produkcji: 1999

26 Cze 2015, 19:46

- Jeśli poszukujesz najnowszych map to ASO, cena zwala z nóg ale jest oryginał i następny upgrade gratis.
- Możesz poszukać też na allegro, polecam sprzedawcę Doradca555. Płyty tłoczone.
- Możesz ściągnąć pliki z netu z portali takich jak np "mynaviexpert". Tylko tutaj jest mega ryzyko, często pliki są uszkodzone, linki nie działają itp. Jeśli już uda Ci się pobrać dane to pozostaje jeszcze kwestia wypalenia płyt, potrzebujesz DVD+DL i zwykłej. Nagrywa się z najniższą prędkością i trzeba zrobić boota. Wszystko opisane dokładnie na volvoforum.pl Nie będę tego powielał tutaj bo to nielegalna procedura ;) Ta metoda stwarza dużo problemów, musi być odpowiednio nagrane na odpowiednich płytach i UWAGA DVD-RTI nie czyta płyt nagrywanych na niektórych nagrywarkach. Wiem co piszę bo sam borykałem się z tym trochę, pół roku miałem zblokowaną navi. Koszt zmarnowanego czasu, płyt, nerwów skutecznie wyleczył mnie z tej metody.

Jeśli już będziesz miął mapy to wgrywanie trwa około 4h, polecam dobrze naładować akumulator lub update robić w czasie trasy. Pierwsze zgrywają się pliki startowe a potem lecą mapy.
Dyski A i B oznaczają mapy krajów, musisz oba zainstalować, później jedna z płyt zostaje w napędzie.
Który rok produkcji auta? Po 2008r.?
Musisz dokładnie wiedzieć jakie mapy są do twojego samochodu, jaki mają numer.

Z mojego doświadczenia proponuję allegro :)

Jeszcze jedno, nawet w najnowszej wersji nie ma języka polskiego ;)
Szukasz nowego Volvo, pomogę w wyborze modelu, konfiguracji, przy negocjacjach z dealerami. Znajdę dobrą ofertę na auto i finansowanie, bez zobowiązań. Auta do zamówienia i od ręki, demo dealera, używane z sieci dealerskiej Volvo.
Zapraszam na priv.
Rom33
Stały forumowicz
 
Posty: 1566
Zdjęcia: 227
Miejscowość: Wisła
Prawo jazdy: 15 07 1997
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo V50
Silnik: 2.0 D 136KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Mazda MX-5 - samochód do driftu
    Ciekawie prezentuje się również Mazda MX-5, szczególnie jej druga generacja o oznaczeniu NB. To niewielki, tylnonapędowy kabriolet, którego największymi zaletami są niska masa i rozsądne ceny. Auto kupimy ...