Zwarcie i brak napięcia na radiu i navi- murano 2005 navi eu

02 Lis 2017, 20:48

Witam
Jakis czas temu wymieniłem fabryczne radio na 7 calowe na androidzie.Dzis chcialem zamontowac separator antenowy i niestety podczas operacji kabel 12v z radia zetknął się z ramką poszła iskara i radio wraz z wyswietlaczem od navi zgasły.Sprawdziłem wszystkie bezpieczniki po 2 razy i są ok.Miernikiem odkryłem ze nie ma + po stacyjce ,+stały jest cały czas.Gdy zmostkuje + stały z + po stacyjce radio odpala i nawet przez chwile odpalił wyswietlacz od navi.Po ponownej probie radia odpaliło a wyswietlacz od nawigacji juz nie.Obecnie mam + po stacyjce pociagniety od zapalniczki a wyswietlacz od nawigacji nie działa wcale.Macie jakis pomysł gdzie ta iskra wyrządziła szkody?
perki1
Nowicjusz
 
Posty: 10
Auto: HYUNDAI

02 Lis 2017, 22:24

Coś mi się wydaje że namieszane coś tam masz w kablach. Masz tam fabryczne złącza ISO czy coś kombinowane? Kable czarwony i żółty jak jest połączony? Bezpiecznik w radiu sprawdzony?
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16213
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

03 Lis 2017, 08:33

nie ma tam fabrycznej kostki iso.Fabryczne złacze było ciete zeby połaczyc z uniwersal na koska iso.Radio działa na napieciu z zapalniczki takze bezpiecznik jest ok.Do tej pory Wszystko było ok czyli kable byly dobrze podlaczone.Chciałem tylko podlaczyc separator do + po stacyjce w radiu i sie zepsuło.
perki1
Nowicjusz
 
Posty: 10
Auto: HYUNDAI

03 Lis 2017, 13:51

Tak jak myślałem, zrobione na szybko aby grało. Trzeba zrobić to po ludzku. Jak nie jesteś w stanie zrobić tego sam to zaprowadz auto do serwisu caraudio i Ci szybko ogarnął.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16213
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

03 Lis 2017, 14:12

Pogrzebie jeszcze a jak nie to zostawie auto u elektryka.
perki1
Nowicjusz
 
Posty: 10
Auto: HYUNDAI

14 Lis 2017, 22:42

perki1 napisał(a):Chciałem tylko podlaczyc separator do + po stacyjce w radiu i sie zepsuło.
Sprawdź czy nie ma bezpiecznika na tym plusie po stacyjce. Czasem jest trochę dalej na tym kablu i od razu go nie widać.

Rozumiem, że nie masz nadal tego plusa po stacyjce po tym zwarciu?
Możesz dobrać się do stacyjki i sprawdzić czy wychodzi z niej bezpośrednio ten kabel pod radio i sprawdzić czy przy samej stacyjce będzie na nim napięcie.
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

15 Lis 2017, 06:43

Witam Plusa po stacyjce dalej niema.Narazie zdrutowałem to w taki sposób że podłączyłem + z zapalniczki do +po stacyjce(kabel w ktorym nie było napiecia) i wszystko ożyło(nawigacja fabryczna i radio).Poki co do stacyjki sie nie bede dobierał bo samochodu potrzebuje na codzien i nie chce ryzykowac ze go unieruchomie, a bezpiecznika na tym kablu raczej niema bo jak napisałem wyżej gdy go połączyłem z innym + to nawigacja zaczeła dzialac a ona jest wczesniej gdzies z nim złączona.
perki1
Nowicjusz
 
Posty: 10
Auto: HYUNDAI

17 Lis 2017, 13:09

perki1 napisał(a):Poki co do stacyjki sie nie bede dobierał bo samochodu potrzebuje na codzien i nie chce ryzykowac ze go unieruchomie, a bezpiecznika na tym kablu raczej niema
Nie chodzi o rozbieranie stacyjki tylko sprawdzenie czy jest plus na tym kablu który z niej wychodzi. Na razie podłączyłeś i działa ale na dłuższą metę warto by było sprawdzić i dokładnie zdiagnozować co tam się dokładnie stało z tym zasilaniem po stacyjce.
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999