Radio 2DIN - problem z zasilaniem

16 Lis 2017, 16:56

Witam, niedawno zakupiłem 2dinowe radyjko, co prawda z chin firmy krzak, ale miałem już kiedyś takie i grało bez problemów.
Od razu uprzedzam pytania:
- kostka podłączona prawidłowo, na tej samej podłączałem inne radio, w tym taki sam model
- sprawdzane w kilku autach

Problem polega na tym, radio po ruszeniu autem zaczyna wariować, włącza się i wyłącza, lub wskakuje obraz kamery wstecznej (cofanie)
Kiedy auto stoi jest ok.
Gdzieś czytałem ze moglby być to problem z czujnikiem prędkośći podpiętym pod mase radia, ale w kostce nic nie było grzebane, takie samo radio wczesniej chodziło. W innych autach również jest to samo.
Jeśli jest coś popaprane w samym radiu czy jest sens to naprawiać?

link do filmiku:

[Aby zobaczyć film musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

marcin031090
Nowicjusz
 
Posty: 9
Prawo jazdy: 08 05 1924
Przebieg/rok: 23tys. km
Auto: VW polo
Silnik: 1.4mpi
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

17 Lis 2017, 13:16

marcin031090 napisał(a):Problem polega na tym, radio po ruszeniu autem zaczyna wariować, włącza się i wyłącza, lub wskakuje obraz kamery wstecznej (cofanie)
A masz kamerę cofania podłączoną?
Jak nie to sprawdź na pinie od sygnału z wstecznego czy nie jest on czasem w kostce do radia podpięty. Jak tak to go odepnij.
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Ryzykowne rozmowy podczas jazdy
    Rozmowa przez telefon, pisanie SMS-ów podczas jazdy czy manipulowanie przy innych urządzeniach elektronicznych sprzyja dekoncentracji i roztargnieniu kierowców. Kiedy kierowca pisze SMS-a w trakcie jazdy, ryzyko ...
    Zima nadchodzi !!
    Zapalanie krok po kroku Jeśli auto jest mocno zaśnieżone, dobrze jest w pierwszym rzędzie oczyścić tablicę rejestracyjną. A już bardziej na serio - okolice drzwi (lub całe auto, o ile jesteśmy pewni, że zapali) po to, by ...