Neony wewnątrz samochodu

18 Paź 2019, 13:44

Witam
Zamówiłem sobie tydzień temu rolkę niebieskich neonów LED zasilanych 12V. Podłączyłem je już do zewnętrznego zasilacza i wyglądają niesamowicie, tylko nie mam pomysłu do czego mógłbym się nimi podpiąć w moim aucie. Zależy mi na oświetleniu nóg, tak aby neony uruchamiały się zawsze po włączeniu auta, a najlepiej jakbym mógł zamontować do nich włącznik.
Rafson
Nowicjusz
 
Posty: 4

18 Paź 2019, 14:11

Rafson napisał(a): Zależy mi na oświetleniu nóg, tak aby neony uruchamiały się zawsze po włączeniu auta, a najlepiej jakbym mógł zamontować do nich włącznik.
Chcesz podczas jazdy mieć możliwość włączonych tych ledów?
Nie wiem jakie to auto ale można podpiąć się pod zapalniczkę (one mają małe zapotrzebowanie na prąd) ale najlepiej zrobić osobny bezpiecznik i włącznik. Takie rozwiązanie byłoby najbezpieczniejsze.
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

18 Paź 2019, 14:22

Ale zobacz neon z linku [reklama] w wersji 12V pobiera 12W/m, gniazdo zapalniczki da radę obsłużyć taką moc? Samochód to Chevrolet Nubira 3 Kombi
Ostatnio edytowany przez ArteK, 18 Paź 2019, 15:51, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Regulamin pkt 4.4.e
Rafson
Nowicjusz
 
Posty: 4

18 Paź 2019, 15:49

Wszystko zależy od tego jaką będziesz miał długość tego neonu. Do podświetlenia miejsca na nogi wystarczy kilka cm żeby nie było też za jasno bo to może wtedy przeszkadzać no chyba że to oświetlenie połączysz z tym które świeci się przy otwartych drzwiach to wtedy może być jaśniej.

W linku są różne neony nie podałeś konkretnego.

Wrzuć zdjęcie jak wyglądają te neony przy tym zasilaczu który podłączyłeś.
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!