Nie che odpalić, nawet nie pomaga podłączenie na kable

02 Lut 2012, 11:04

Witam,
mam problem z Oplem Astra III, a mianowicie nie chce odpalić rano. Jakiś czas temu komputer pokazał mi błąd (nie pamiętam kodu), ale chodziło o świece. Więc wczoraj mechanik wymienił mi świece i niby wszysko już powinno być ok. No właśnie, ale dziś znów nie chciał mi odpalić, nawet nie pomaga podłaczenie na kable. Czy to wina akumulatora? Czy można przed kupnem nowego sprawdzić, czy obecny jest rzeczywiście jest do wymiany? Na początku akumulator kręci, jak chcę odpalić, ale później już jakby nie ;). Proszę o pomoc, bo się na tym nie znam...
magdana83
magdana83
Nowicjusz
 
Posty: 23
Miejscowość: Bydgoszcz

02 Lut 2012, 19:46

Jaki silnik? Jak akumulator kręci silnikiem a mimo to nie zapala to wina na pewno nie leży po stronie akumulatora.
PrezesArtek
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1848
Miejscowość: Sosnowiec
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Audi S8 i Wp11-144
Silnik: AVP, QG18DE
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2001

03 Lut 2012, 20:12

Musisz sprawdzić u elektryka sprawność akumulatora i ładowanie alternatora.Mogą być te przyczyny razem i dlatego akumulator " siada",lub jest już wyeksploatowany akumulator/pracuje kilka lat/ i przy dobrym alternatorze też będzie "siadał".Konieczna wizyta u elektryka samochodowego /nie każdy mechanik ma sprzęt do tego/!!
Jednocześnie pamiętaj ,że mamy bardzo duży mróz i sprawność akumulatora maleje sporo nawet do 30%a czasami i więcej i w lecie z tym samym akumulatorem nie było by kłopotów.
Druga sprawa to paliwo a tak dokładnie woda która zamarza w przewodach ,filtrze!!!jak długo nie zmieniany.Przyczyn nie zapalania mamy trochę.Jest to wszystko uzależnione od przeglądów i obsługi eksploatacyjnej.Pozdrawiam Edward.
ekrecik83
Nowicjusz
 
Posty: 7
Zdjęcia: 2
Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy: 17 10 1970
Auto: Hyundai Coupe 2.0 140KM

05 Lut 2012, 21:51

1,9 CDTI
Kupiłam nowy akumulator i jak narazie odpala :D
Pozdrawiam
magdana83
magdana83
Nowicjusz
 
Posty: 23
Miejscowość: Bydgoszcz
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Pomysłowe rozwiązania Toyoty
    "Today, Tomorrow, Toyota" – dziś, jutro, Toyota. Hasło reklamowe Toyoty z lat 90. wskazuje na nieprzeciętną trwałość samochodów tej marki, ale jednocześnie podkreśla koncentrację Toyoty na budowaniu przyszłości ...
    Adaptacyjne światła z systemem Blade Scan (2019)
    Lexus od lat wyznacza trendy w kategorii oświetlenia samochodowego. Jako pierwszy wprowadził do samochodów drogowych przednie światła LED, a także system adaptacyjnych świateł drogowych. W 2019 roku dodał do tej listy ...