Niebezpieczni kierowcy

09 Maj 2021, 20:58

Miałem dziś dziwną sytuację na drodze i chciałem się tym z Wami podzielić bo ciekawi mnie co inni o tym myślą.

Późnego popołudnia wracałem do domu. W pewnym momencie zaczął za mną jechać ford mondeo, taki starszy, a w nim dwóch mężczyzn. Akurat skręciłem w trochę boczne drogi . Miały dwa pasy ruchu ale żadnych znaków poziomych. Miałem tam dużo różnych skrętów na odcinku ok 10km. A samochód tamten cały czas jechał za mną . Nie było to odludzie , tylko spokojnie ulice pełne domów. Po pewnym czasie, po ok 10km dojechałem do drogi skręcającej w las , w dosyć odludne miejsce bo nie ma tam żadnych domów . Mondeo cały czas za mną jechał. Ale zmieniło się gdy skręciłem właśnie w tą drogę w las . Nagle zaczął mi dojeżdżać do zderzaka, cały czas mrugał światłami, włączał awaryjne aż wkoncu wyprzedził i zaczął zajeżdżać drogę a pasażer wystawił rękę zza szyby i pokazywał palcem że mam się zatrzymać. Ja jednak się nie zatrzymałem tylko najbardziej jak się dało przyspieszyłem żeby odjechać. Dogonili mnie potem ale gdy zacząłem dojeżdżać do obwodnicy miasta skręcili w boczną drogę. Co myślicie o tej sytuacji? Z samochodem nic mi się nie działo więc na pewno nie o to chodziło i jestem pewny że nic się złego z autem nie działo a wszystkie światła świeciły.
ineedl
Zaawansowany
 
Posty: 972
Zdjęcia: 87
Prawo jazdy: 01 02 2019
Auto: Opel Vectra B
Silnik: 2.2 DTI 125KM
Paliwo: Diesel
Typ: Liftback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

09 Maj 2021, 21:25

Bo z mafią się nie zadziera :wink:
Tak na serio nie wiadomo co owi hultaje mieli na myśli, może wkurzyło ich że jedziesz za wolno, może chcieli Cię skroić albo wyżyć się seksualnie na Twojej osobistości :naughty: można by tak wymyślać i wymyślać
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16212
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

10 Maj 2021, 08:16

A może po prostu chcieli odebrać Ci samochód i zostawić Cie na drodze... W takich sytuacjach lepiej się nie zatrzymywać, a jak byś miał kamerę to możesz nagranie na którym widać zajeżdżanie drogi wysłać do odpowiednich służb.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

10 Maj 2021, 14:49

Zależy co tam za autem śmigasz. Pierwsze co mi się skojarzyło to chcieli skroić Ci auto, znany numer.
Miro12
Początkujący
 
Posty: 135
Miejscowość: Wrocław
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Peugeot 307 SW
Silnik: 2.0
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

14 Mar 2023, 22:33

Ciekawa historia! Rozumiem, że to musiało być dość przerażające doświadczenie. Ciężko powiedzieć, co dokładnie mieli na celu ci mężczyźni, którzy jechali za tobą w tym starym Fordzie Mondeo, ale na pewno było to podejrzane zachowanie. Dobrze, że nic ci się nie stało, ale zachowanie kierowców i pasażera z pewnością wzbudza niepokój i warto być ostrożnym na drodze. Mam nadzieję, że nic podobnego już ci się nie przydarzy i pozostaniesz bezpieczny w trakcie swoich podróży.
Ostatnio edytowany przez ArteK, 15 Mar 2023, 09:59, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Regulamin pkt 4.4.e
mariadwyer
Obserwowany
 
Posty: 1

01 Wrz 2023, 15:23

Myślę, że kierowcy powinni jeździć bezpiecznie, ponieważ obecnie na drogach panuje duży ruch. Przeczytałem kilka zasad ruchu drogowego.Mam nadzieję, że wszyscy pozostaną bezpieczni podczas takich wypadków.
Serenakate
Obserwowany
 
Posty: 1
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    [2018] Hyundai Santa Fe IV
    Hyundai pokazał na targach w Genewie kolejną generację Santa Fe. Paleta silników ma obejmować diesla 2.0 CRDi o mocach 150KM i 182KM, diesla 2.2 CRDi 197KM i benzyniaka 2.4 185KM. źródło: carscoops.com W moim ...

02 Wrz 2023, 10:33

ineedl napisał(a):Po pewnym czasie, po ok 10km dojechałem do drogi skręcającej w las , w dosyć odludne miejsce bo nie ma tam żadnych domów .

Wspaniałomyślnie postąpiłeś :ok: Ktoś jedzie za tobą ileś tam kilometrów, myślisz, że specjalnie za tobą jadą, a ty skręcasz w las.... :ok: Albo historyjka zmyślona ( nie chce mi się wierzyć, że tylko zajeżdżali ci drogę i pokazywali, że masz się zatrzymać, bo jakby chcieli cię zatrzymać, to by to zrobili bez najmniejszego problemu ) albo jesteś po prostu nierozgarnęty...( sorki za wyniosłość )
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000