Niemieckie auto z polskiego komisu

28 Paź 2020, 19:20

Warunki z takiej polisy

Pozostałe warunki umowy ubezpieczenia
Niniejsza umowa ubezpieczenia została zawarta w zakresie:
1.
2.
Odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych – w oparciu o ustawę z 22-05-2003 r.
o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze
Ubezpieczycieli Komunikacyjnych (tekst jedn. Dz. U. z 2013 r., poz. 392 z późń. zm.).
Odpowiedzialność na podstawie umowy ubezpieczenia rozpoczyna się z dniem określonym w polisie.
Spory wynikające z umów ubezpieczenia rozpatrują sądy powszechne właściwe, albo według przepisów
o właściwości ogólnej, albo sądy właściwe dla siedziby lub miejsca zamieszkania Ubezpieczającego,
Ubezpieczonego lub uprawnionego z umowy ubezpieczenia. Powództwo o roszczenie wynikające z umowy
ubezpieczenia można wytoczyć według przepisów o właściwości ogólnej, albo przed sąd właściwy dla miejsca
zamieszkania spadkobiercy Ubezpieczonego lub spadkobiercy uprawnionego z umowy ubezpieczenia.
UWAGA! Uprawnienia nabywcy pojazdu!
Zakupiony pojazd posiada ważną, ale nie w pełni opłaconą polisę! Skontaktuj się z nami, aby poznać szczegóły.
Pamiętaj - zgodnie z prawem masz możliwość kontynuacji polisy OC zawartej przez poprzedniego posiadacza
pojazdu lub jej wypowiedzenia. Jeżeli skorzystasz z prawa wypowiedzenia, umowa ta ulegnie rozwiązaniu z dniem
jej wypowiedzenia. W razie niewypowiedzenia umowy ubezpieczenia będziemy uprawnieni do dokonania
ponownej kalkulacji składki za okres od dnia nabycia pojazdu do końca okresu, na jaki umowa została zawarta
(podstawą ponownej kalkulacji składki jest art. 31 ust. 2 ustawy z 22.05.2003 r. o ubezpieczeniach
obowiązkowych, UFG i PBUK).
Powództwo o odszkodowanie z ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych wytacza się wyłącznie
przed sąd właściwy dla miejsca zamieszkania albo siedziby poszkodowanego zdarzeniem powodującym szkodę
albo przed sąd właściwy dla miejsca zaistnienia tego zdarzenia. W przypad ku braku wskazanych wyżej podstaw
właściwości miejscowej powództwo można wytoczyć przed sąd właściwy według przepisów o właściwości ogólnej.
Przelew wierzytelności nie wpływa na właściwości sądu (art. 34 a ustawy z dnia 22 maja 2003 roku o
ubezpieczeniach obowiązkowych, UFG i PBUK).



Zakres ubezpieczenia
* OC: Suma gwarancyjna na jedno zdarzenie: 5 210 000 EUR dla wszystkich szkód na osobie oraz 1 050 000 EUR dla wszystkich szkód w mieniu zgodnie z ustawą o ubezpieczeniach
obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych.
Zakres Suma ubezpieczenia Obowiązuje od Obowiązuje do
OC z Midi Assistance suma zgodnie z ustawą* 2020-09-15 (17:13) 2021-09-14 (00:00)
Dane pojazdu
Marka: TOYOTA Model: AvensisSedan MR`06 E4 Rok produkcji: 2008 Pojemność silnika: 1794 cm3
Rodzaj paliwa: Benzyna Numer VIN: SB1BR56L50E****** Numer rejestracyjny: BRAKNR Data pierwszej rejestracji: -
Składka
Kwota składki: 572,40 zł
Pozostałe
andrewb25
Stały forumowicz
 
Posty: 2145
Miejscowość: małopolskie

29 Paź 2020, 21:10

Piszesz takie bzdety, że nawet czytać mi się tego nie chce....Moim zdaniem kręcisz i nie masz żadnego biznesu, a tym bardziej nie masz powiązań z żadnymi TU. Gdybyś miał to o czym piszesz, nie pisałbyś takich bzdur...Ale niech ci tam będzie...
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

29 Paź 2020, 21:47

Sam piszesz większe bzdury, szczególnie z tymi tablicami że gość ma jechać po nie do niemiec do wydziału komunikacji do auta stojącego w PL
No ale OK. Nie mam15lat na wojenki internetowe, więc niech tak zostanie że każdy wie swoje. :lol:
Co do TU to żadne powiązania tylko zwykłe umowy , które ma każdy szanujący się importer :lol: Akurat to są inne polisy niż klasyczne bo są to tzw polisy komisowe. No ale nie mam zamiaru się nikomu tłumaczyć. :mrgreen:
andrewb25
Stały forumowicz
 
Posty: 2145
Miejscowość: małopolskie

29 Paź 2020, 21:51

No wiesz motoA nie ma pojęcia o handlu więc nie ma co drążyć tematu skoro nie przyswaja wiedzy.
Albercik jeszcze jakiś czas temu PZU wystawiało normalne ubezpieczenie na auto sprowadzone ale jako numer identyfikacyjny pisali nr VIN, po rejestracji szedłeś do nich i zmieniali dane w polisie, skoro taki ubezpieczyciel jak PZU wystawiał takie polisy to raczej nie wałek co :sly:
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16207
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

30 Paź 2020, 17:37

No i sprawa rozwiązana, przynajmniej w PZU. Można ubezpieczyć pojazd niezarejestrowany na numer VIN ( tak jak pisał Kao ), ale żeby mogło być wypłacone odszkodowanie związane z poruszaniem się takim samochodem musi być zrobiona klauzula do tego ubezpieczenia. Inaczej odszkodowanie nie będzie wypłacone. Samo ubezpieczenie, bez takiej klauzuli obejmuje tylko odszkodowania, związane z uszkodzeniami przez pojazd, który nie uczestniczył w ruchu drogowym. Czyli przykładowo wjeżdżam na lawetę, nie trafiłem na wjazd i się samochód przewrócił na bok, uszkadzając coś, na co się przewrócił ( inny samochód, ogrodzenie itp ). Innego przypadku agentka z PZU nie była mi w stanie podać. Jak jest ta klauzula, to wówczas odszkodowanie będzie wypłacone. Należy również zwrócić uwagę na kwotę gwarancyjną. PZU daje ochronę tylko do kwoty 500 tyś zł. Tak 500 tyś zł. Nie euro.
Reasumując - OC na niezarejestrowany samochód można faktycznie wykupić. Ale samemu należy zadbać o resztę.
Oczywiście zgodnie z ustawą nadal takim samochodem nie można się poruszać po drogach. Jest za to oczywiście mandat i laweta. Ale to już z innego prawa.
Czyli od strony ubezpieczyciela, możemy niezarejestrowany samochód ubezpieczyć i nim jechać nie martwiąc się o ewentualne wyrządzone szkody, ale wg ustawy PoRD jechać nim nie możemy. Ot, taki klimat :)
Jeżeli ktoś ma jakieś pewne informacje odnośnie innych ubezpieczycieli, to też warto to opisać, bo może się komuś to przydać.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

30 Paź 2020, 18:09

NIe tylko PZU ma takie polisy na VIN

Osobiście korzystam z oferty firm AXA oraz BENEFIA (tam nawet można robić polisy kwartalne...tzw krótkoterminowe) + Polisy Gwarancyjne na sprzedany samochód tzw. Gwarancje.

Tam są typowe polisy do samochodów wcześniej nierejestrowanych

Oczywiście oferta tylko dla zarejestrowanych Firm.

a dla kolegi @MotoAlbercika jest to

MotoAlbercik napisał(a):fałszowanie dokumentów pojazdu...


:lol:
andrewb25
Stały forumowicz
 
Posty: 2145
Miejscowość: małopolskie

30 Paź 2020, 19:03

Nie znam się, ale się wypowiem :lol:
Wątpliwości MotoAlbercika wcale nie są tak bezsensowne jakby się wydawało na pierwszy rzut oka.
Powszechnie znane są praktyki ubezpieczycieli, którzy korzystają z każdej możliwej sposobności, by nie wypłacić odszkodowania.
Więc Albercik ma rację pisząc, że wykup ubezpieczenia to jedno, a realizacja szkody to całkiem co innego.
Oprócz aut w stopce, wiem co nieco jeszcze na temat Pandy III, Lancera IX, Vitary 1,6 i Outlandera 2.0
yeti65
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3680
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Dobre Miasto
Prawo jazdy: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Duster , Tucson 2.0D 4x4
Silnik: 1.0 100KM 2.0D 112KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna

30 Paź 2020, 19:41

A na zarejestrowane samochody mało masz odmów wypłaty odszkodowania? Gdy w grę wchodzą duże kwoty to TU są w stanie powołać swojego biegłego i szukać ,szukać aż coś znajdzie gdzie można się przyczepić i zakwestionować wypłatę.

To jest tak jakby w cukierni sprzedawca odpowiadał że jak zjesz ciastko to cię na pewno brzuch nie będzie bolał za 2 godziny.

Ja korzystam z tego co jest dostępne na rynku, jeżeli jest inny sposób to proszę podać jaki? chętnie się dowiem i skorzystam jeżeli będzie lepiej dla obu stron transakcji.
A nie pisać że jakieś fałszowanie dokumentów.

Ale okoliczności nie wypłacenia też mogą być różne,a jak kierowca jechał pod wpływem? to co mają wypłacić ?
andrewb25
Stały forumowicz
 
Posty: 2145
Miejscowość: małopolskie

30 Paź 2020, 21:10

andrewb25 napisał(a):Ja korzystam z tego co jest dostępne na rynku, jeżeli jest inny sposób to proszę podać jaki? chętnie się dowiem i skorzystam jeżeli będzie lepiej dla obu stron transakcji.
A nie pisać że jakieś fałszowanie dokumentów.

Ale ja do Ciebie nic nie mam, chodzi mi jedynie o zachowanie TU.
Oprócz aut w stopce, wiem co nieco jeszcze na temat Pandy III, Lancera IX, Vitary 1,6 i Outlandera 2.0
yeti65
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3680
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Dobre Miasto
Prawo jazdy: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Duster , Tucson 2.0D 4x4
Silnik: 1.0 100KM 2.0D 112KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna

30 Paź 2020, 22:03

andrewb25 napisał(a):Ja korzystam z tego co jest dostępne na rynku, jeżeli jest inny sposób to proszę podać jaki?

To proste - informować ubezpieczyciela, że ubezpieczony ma być pojazd niezarejestrowany i zapytać czy w razie kolizji/wypadku będzie wypłacone odszkodowanie do wystawionej polisy lub czy jest możliwość zrobienia odpowiedniej klauzuli, która nie wyklucza szkody komunikacyjnej spowodowanej kolizją/wypadkiem, oraz pytać rzetelnie o sumę gwarancyjną. Tyle.
andrewb25 napisał(a):A nie pisać że jakieś fałszowanie dokumentów.

Czytaj co piszę - poruszanie się samochodem wyrejestrowanym , na obojętnie jakich numerach rejestracyjnych jest fałszowaniem dokumentów pojazdu - TR to dokument pojazdu.
Dziwi mnie, że ktoś kto zajmuje się takimi rzeczami, nie ma pojęcia o tym, co robi...
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

31 Paź 2020, 08:37

MotoAlbercik napisał(a):To proste - informować ubezpieczyciela, że ubezpieczony ma być pojazd niezarejestrowany i zapytać czy w razie kolizji/wypadku będzie wypłacone odszkodowanie do wystawionej polisy lub czy jest możliwość zrobienia odpowiedniej klauzuli, która nie wyklucza szkody komunikacyjnej spowodowanej kolizją/wypadkiem, oraz pytać rzetelnie o sumę gwarancyjną. Tyle.


Tak jak tłumaczyłem ...TU z którym mam umowę wie dokładnie do jakich samochodów są robione polisy.
Jest Panel Komisowy gdzie robi się te polisy i nikogo nie trzeba informować.
Suma gwarancyjna jest na polisie.
Polisa zgodna z ustawą o ubezpieczeniach obowiązkowych i UFG.

Jeździć można

Ale i tak w razie kontroli policyjnej , tylko ewentualny mandat 100-500 zł za tzw. niedopuszczenie do ruchu...ale nie kara z UFG.
Więc jeżeli ktoś kupuje auto za 20-30-40 czy 50 tys. tys to dostaje rabat 500zł na ewentualny mandat. i jeżeli chce zaryzykować to jedzie, jeżeli się boi to laweta lub przyjazd 2 - krotny.
Jak myślisz na co się decyduje klient który przyjechał 100-200 czy 500km ? :mrgreen: nikt nie jeździ 2 razy.
W ostatnich 3 latach 100% klientów dojechała baz przygód z kontrolami.
A jeździli czasami i na drugi koniec polski :lol:
Wszystko na ten temat.
andrewb25
Stały forumowicz
 
Posty: 2145
Miejscowość: małopolskie