Nienudne / małe-średnie / zrywne / do 40 tys.

Nienudne / małe-średnie / zrywne / do 40 tys.

01 Lip 2015, 15:15

Hej,

jako że to mój pierwszy post na tym forum to witam wszystkich i z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Do rzeczy - szukam drugiego samochodu (poprzednio miałem E36 Compact), który będzie powodował banan na twarzy za każdym razem gdy do niego wsiądę. Po przekopaniu otomoto mam już totalny mętlik w głowie.

Paliwo: rocznie robię niewiele, bo około 10-12 tysięcy km. Głównie krótkie trasy w mieście lub sporadyczny wypad dalej. Wychodzi więc, że szukam benzyny. Spalanie to sprawa drugorzędna, ale max powiedzmy 12-13 litrów przy jeździe miejskiej.

Moc: nie jestem jakimś super doświadczonym kierowcą, nie upalam do odcięcia, ale też nie jeżdżę emerycko. Samochód ma być dynamiczny. Zakładam moc około 150 KM - oczywiście wszystko zależy od masy. Preferowana skrzynia automatyczna, ale nie jest to konieczność.

Nadwozie: jak wspomniałem głównie miasto. Samochód ma być niezbyt duży, łatwość parkowania wskazana. Z tyłu miejsce nie jest bardzo istotne. Ostatecznie może być dwuosobowy. Rozważam małe hatchbacki lub coupe. Ma cieszyć oko (ah te Alfy).

Marka: nie jestem do żadnej uprzedzony, przeglądałem Alfy, Renault, Mercedesy itd. Wolałbym uniknąć silnika TSI - jednak zbyt dużo negatywnych opinii krąży.

Budżet: do 40 tysięcy naszych polskich złotych. Samochód ma być użytkowany około 2-3 lat, więc nie chcę pakować zbyt dużo na starcie.

Rocznik: jak najświeższe, od powiedzmy 2008/2009 w górę.

Miejsce: Śląsk, ale wyjazd w okoliczne województwa możliwy.

Moje typy: rozpiętość spora, ale zastanawiałem się już nad Corsą GSi/OPC, Megane Coupe III, CLK, Brerą i wieloma innymi.

Coś doradzicie koledzy?

Dzięki,
l0nger
l0nger
Nowicjusz

Auto: Nie mam, było E36 Compact

Re: Nienudne / małe-średnie / zrywne / do 40 tys.

01 Lip 2015, 15:38

[link wygasł]
[link wygasł]

[link wygasł]
[link wygasł]

[link wygasł]

[link wygasł]
[link wygasł]
[link wygasł]

[link wygasł]
[link wygasł]
[link wygasł]

Linki przykładowe. :)
Kieł
Stały forumowicz

Auto: Nie mam

01 Lip 2015, 17:07

Dzięki Kieł za odpowiedź.

Megane RS chyba będzie trochę zbyt narowiste. Pro_ceed i Fiesta mi się nie podobają.

Bravo bardzo ładne, jak z trwałością? Civic w coupe bardzo ładny, pewnie wyrywa do przodu jak młoda gazela, ale trochę za długi jednak myślę. Hatchback 3d znowu zbyt popularny na naszych drogach, podoba mi się i nie wykluczone, że na nim się skończy.

Coś w automacie by się znalazło panowie? Jakiś może mniejszy "hothatch"?
l0nger
Nowicjusz

01 Lip 2015, 17:10

Może colt 1.5 turbo. Seryjnie ma 150 koni, ale podatny na mody, po których zrywa asfalt :naughty:
Potrzebujesz jakiejś informacji o Peugeocie 307 lub mondeo mk4? Napisz na priv a postaram się pomóc :)
tomek70
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Miejscowość: Łódź
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Ford Mondeo mk4
Silnik: 2.3 161
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2008

01 Lip 2015, 18:15

A może coś takiego:
[link wygasł] mały potworek
Albo Ibiza Cupra.
Nowe Fotki Mojego Auta są w tym temacie
fiat-seicento-900-krzycha-vt94145.htm
Krzychu
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Auto: VW POLO 6R
Silnik: 1.2 TDI 75 KM
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

01 Lip 2015, 20:17

tomek70: dzięki, patrzyłem już wcześniej Colta, ale mało ich jest i stare roczniki. Trochę się obawiam, że byłby ciasny. Zapomniałem dodać, że mam 191 cm wzrostu.

Krzychu: dzięki, Polo GTI pewnie zrywa asfalt przy 230 KM. Zaczynamy chyba trochę iść w stronę zbyt mocnych silników. Raz, że nie potrzebuję aż takiej mocy - jechałem tylko Golfem 1.4 TSI 140KM i był bardzo dynamiczny dla mnie, myślę, że przedział 150-180 koni to optimum, a dwa, że takie samochody pewnie były pałowane, nie oszukujmy się.

A co myślicie o Alfie Romeo Brera? Dla mnie przepiękny. Dostanę dobry egzemplarz w tej cenie? Na otomoto są, ale nie wiadomo w jakim stanie.

Jeszcze pomęczę temat automatu. Da się coś? Byleby nie CVT.
l0nger
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

(Nie)Bezpieczna muzyka w samochodzie i na rowerze - słuchać czy nie? (Nie)Bezpieczna muzyka w samochodzie i na rowerze - słuchać czy nie?
    Wielu kierowców nie wyobraża sobie jazdy samochodem bez słuchania radia czy własnej muzyki. Jak to wpływa na bezpieczeństwo jazdy? Wiele zależy od rodzaju muzyki czy ustawionego poziomu głośności. Słuchanie muzyki ...
    Ferrari LaFerrari hybrid - 2,7 sek., 950 KM Ferrari LaFerrari hybrid - 2,7 sek., 950 KM
    W chwili wprowadzenia na rynek w 2013 roku model ten był nie lada sensacją. Była to bowiem zarówno pierwsza hybryda w historii legendarnej, włoskiej marki, jak również najszybszy model w jej dziejach. Zaplanowano ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Chevrolet Corvette C3 Stingray, 4
      Targi Auto Moto Eko
      P1030151
      Kandydatki na MISS, 80