Nierówna praca silnika Renault Clio 1.2 16V

23 Lut 2021, 09:04

Cześć

Posiadam Renault Clio 1.2 16V z 2010 roku pb+lpg.

Słyszę nierówną pracę silnika gdy już się rozgrzeje i jadę na lpg, gdy jeżdżę na benzynie to wszystko jest ok. Czym to może być spowodowane? Gaz zakładałem jakieś pół roku temu i dopiero teraz dzieją się takie rzeczy.
Slimak11
Nowicjusz
 
Posty: 4

23 Lut 2021, 09:43

Jeżeli na benzynie jest ok tak jak wspomniałeś to należało by podjechać do gazownika bo instalacja jest na gwarancji i niech zobaczy jak wygląd mapa na gazie i czy tam wszystko jest ok i nic się nie rozkalibrowało.

Problemem mogą być też świece i kable zapłonowe ponieważ praca na gazie jest bardziej wymagająca i jeżeli zaczynają się jakieś problemy i niedomagania to właśnie najczęściej wychodzi to najpierw przy pracy na LPG.

Nie wiem ile zrobiłeś km od założeni instalacji ale po około 1000km powinieneś podjechać na pierwszy przegląd a po kolejnych 9000km na przegląd z wymianą filtrów.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

24 Lut 2021, 07:42

Super, tak zrobię :D Dzięki za radę :D
Slimak11
Nowicjusz
 
Posty: 4

05 Mar 2021, 11:01

Jeśli gazownik wykluczy problem tkwiący po stronie instalacji lpg,proponowałbym zająć się regulacją luzów zaworowych,gaz jest bardziej wymagający,w moim 1.2 ale 8V silnik zaczął nierówno pracować,na benzynie,sprawdziłem wszystko,regulacja luzów i problem ustąpił.Mam nadzieję,ze przewody zapłonowe oraz cewki są w bdb stanie,lpg dla nich też są bardziej wymagające.
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8477
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)