Nierówna praca zimnego silnika. Jaka przyczyna?? - Fabia II - 1.6 LPG

07 Sie 2019, 23:18

Skoda Fabia II (2007) 1.6 LPG

Mam problem gdyż praca mojego silnika jest co raz mniej zadowalająca, a nie spotkałem jeszcze mechanika specjalisty, który by potrafił skutecznie naprawić tę usterkę.

Problem zaczął się pare miesięcy temu gdy podczas odpalenia auta (po kilkugodzinnym postoju) silnik zaczął falować, gdy próbowałem przygazować obroty wysokie obroty wchodziły bardzo topornie, a czasami stały w miejscu, dodatkowo usłyszeć można strzelanie w okolicach wydechu. Na początku było znośnie. Podjąłem pierwszą próbę naprawy tego i mechanik postanowił wymienić: filtr paliwa, cewki zapłonowe, świece. Szczerze mówiąc, g**no to dało. Kolejny magik kazał mi dolać specyfiku do paliwa na czyszczenie wtryskiwaczy, narazie jeździć i sie nie przejmować. Jeszcze jeden powiedział, że silnik 1,6 nie nadaje sie do LPG. I ogólnie postanowiłem szukać dalej pomocy gdzieś indziej.

Na ten moment jest jeszcze gorzej, samochód:
trzęsie się co raz bardziej obroty falują, przygazować nie da rady, przez pierwszą minutę obroty od odpalenia są na poziomie 1000, po czym spadają do około 600-700 obrotów (jeden mechanik powiedział że załącza się ssanie). Dodatkowo wyświetla się kontrolka silnika z komunikatem "zbyt bogata mieszanka paliwa".

Muszę przyznać, że gdy pojeżdżę dłużej na benzynie przez krótki okres jest w miare okej. (jest minimalne falowanie), ale mnie to nie zadowala.

Chciałbym dodatkowo zaznaczyć, że auto bez zarzutów jeździ po przełączeniu na gaz.

Jako osoba słabo znająca się na mechanice (po wysłuchaniu innych opinii), przymierzam się jeszcze do następujących czynności (licząc, że te objawy znikną):
regeneracji/wymiany wtryskiwaczy paliwa,
wymiany sondy lambda,
wymiana uszczelki pod głowicą,

Jeżeli macie jakieś sugestie to chętnie wysłucham lub poradzicie jakich czynności dokonać w celu usunięcia usterki.
gieral
Obserwowany
 
Posty: 2

08 Sie 2019, 11:14

gieral napisał(a):przymierzam się jeszcze do następujących czynności (licząc, że te objawy znikną):regeneracji/wymiany wtryskiwaczy paliwa,wymiany sondy lambda,wymiana uszczelki pod głowicą,
Jeżeli na gazie pracuje normalnie to ostatnie dwie pozycje możesz odrzucić.

Czy jak silnik jest ciepły i przełączysz na benzynę to też pracuje źle?

Czytając to wszystko pozostają wtryski do sprawdzenia.
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5200
Zdjęcia: 68
Auto: Mam, często zmieniam!

08 Sie 2019, 13:05

Delikatnie faluje ale silnik pracuje znośnie
gieral
Obserwowany
 
Posty: 2
 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Bezpieczne wakacje z kamperem
  Z powodu pandemii wiele osób obawia się spędzać urlop w dużych ośrodkach wypoczynkowych. W tej sytuacji jednym z możliwych rozwiązań okazuje się kamper, inaczej samochód kempingowy, posiadający część mieszkalną, ...
  Dacia Duster Motrio Cup mistrzowskim pucharem
  Pomimo trudnej sytuacji związanej z pandemią COVID-19, firma Renault Polska postanowiła kontynuować puchar Dacii Duster, podtrzymując swoje motorsportowe tradycje. Trzy lata doświadczeń pokazały, że projekt markowego pucharu ...

 •  
  • Warto przeczytać