Interfejs diagnostyczny do Volvo V40 (2004) 1.9 DCI

18 Cze 2019, 21:04

Witam serdecznie,

Poszukuję jakiegoś interfejsu diagnostycznego za pomocą którego mógłbym podłączyć samochód do komputera i:
- odczytać oraz skasować kody usterek
- odczytać parametry pracy silnika w czasie jego pracy (np. korekty, odczyty z wszystkich czujników, itd)
- rejestrować w czasie jazdy wyżej wymienione parametry, by potem można je było przejrzeć na osi czasu na komputerze w domu

Jaki interfejs (i program diagnostyczny) polecacie?

Model: Volvo V40 (2004) 1.9 DCI
Silnik: D4192T3 (diesel common rail, turbosprężarka o zmiennej geometrii łopatek)
Skrzynia biegów: manualna M56
Moc: 116 KM / 85 kW

Samochód niby ma złącze OBD2 , ale np. za pomocą ELM327 (icar3 bluettoth) mogę odczytać jedynie obroty silnika...

Pozdrawiam,
Tomek
abuas
Nowicjusz
 
Posty: 10
Prawo jazdy: 0- 0-2002
Przebieg/rok: 50tys. km
Auto: Toyota Sienna 2011
Silnik: 2GR-FE 3.5 V6 265 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Van
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2011

26 Cze 2019, 11:33

abuas napisał(a):Samochód niby ma złącze OBD2, ale np. za pomocą ELM327 (icar3 bluettoth) mogę odczytać jedynie obroty silnika...
Czy masz taki interfejs [link do oferty na Allegro wygasł] ?
Generalnie za pomocą tego iCar3 bluetooth powinieneś bez problemu poradzić sobie z tymi rzeczami które wymieniłeś.
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

24 Wrz 2019, 16:21

Z tego co wiem to do volvo jest polecany vida ale nwm ile w tym prawdy bo nie używałem chociaż obstawiam że będzie ok. Ja też mam ten problem że mi elm w volvo nic nie pokazuje więc chyba faktycznie potrzeba vida.
kraskeusz
Początkujący
 
Posty: 88
Zdjęcia: 316

26 Wrz 2019, 09:04

abuas napisał(a):ale np. za pomocą ELM327 (icar3 bluettoth) mogę odczytać jedynie obroty silnika...

Są trzy rodzaje ELM327. Kupując musisz po kolei podłaczać i sprawdzać czy możesz wejść w odczyt błędów. Te "interfejsy" różnią się w środku elektroniką.
Co do "lepszych" interfejsów, to zalezy ile masz kasy. Zerknij np. na MaxiECU - coś koło 500 zł na allegro, nie wiem ile u producenta. Inny to Foxwell, ale tu już jest drożej, bo ponad 800 zł.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Zmęczony kierowca - mikrosen i zaśnięcie za kierownicą
    Pomimo tego, że zmęczenie lub zaśnięcie za kierownicą zajmuje w statystykach policyjnych w Polsce i na świecie dalekie miejsca w klasyfikacji przyczyn wypadków, to szacuje się, że w rzeczywistości stanowi istotną przyczynę ...
    Burza na drodze
    W Polsce sezon burzowy trwa zazwyczaj od kwietnia do września, ale apogeum występuje między czerwcem, a sierpniem. Takie warunki pogodowe podczas podróży samochodem stanowią zagrożenie ze względu na bardzo ograniczoną ...