Interfejs diagnostyczny do Volvo V40 (2004) 1.9 DCI

Interfejs diagnostyczny do Volvo V40 (2004) 1.9 DCI

18 Cze 2019, 22:04

Witam serdecznie,

Poszukuję jakiegoś interfejsu diagnostycznego za pomocą którego mógłbym podłączyć samochód do komputera i:
- odczytać oraz skasować kody usterek
- odczytać parametry pracy silnika w czasie jego pracy (np. korekty, odczyty z wszystkich czujników, itd)
- rejestrować w czasie jazdy wyżej wymienione parametry, by potem można je było przejrzeć na osi czasu na komputerze w domu

Jaki interfejs (i program diagnostyczny) polecacie?

Model: Volvo V40 (2004) 1.9 DCI
Silnik: D4192T3 (diesel common rail, turbosprężarka o zmiennej geometrii łopatek)
Skrzynia biegów: manualna M56
Moc: 116 KM / 85 kW

Samochód niby ma złącze OBD2, ale np. za pomocą ELM327 (icar3 bluettoth) mogę odczytać jedynie obroty silnika...

Pozdrawiam,
Tomek
abuas
Nowicjusz

Prawo jazdy: 0- 0-2002
Przebieg/rok: 50tys. km
Auto: Toyota Sienna 2011
Silnik: 2GR-FE 3.5 V6 265 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Van
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2011

Re: Interfejs diagnostyczny do Volvo V40 (2004) 1.9 DCI

26 Cze 2019, 12:33

abuas napisał(a):Samochód niby ma złącze OBD2, ale np. za pomocą ELM327 (icar3 bluettoth) mogę odczytać jedynie obroty silnika...
Czy masz taki interfejs [link wygasł] ?
Generalnie za pomocą tego iCar3 bluetooth powinieneś bez problemu poradzić sobie z tymi rzeczami które wymieniłeś.
Cichy77
Stały forumowicz

Zdjęcia: 42
Auto: Nie mam

24 Wrz 2019, 17:21

Z tego co wiem to do volvo jest polecany vida ale nwm ile w tym prawdy bo nie używałem chociaż obstawiam że będzie ok. Ja też mam ten problem że mi elm w volvo nic nie pokazuje więc chyba faktycznie potrzeba vida.
kraskeusz
Początkujący

Zdjęcia: 316

26 Wrz 2019, 10:04

abuas napisał(a):ale np. za pomocą ELM327 (icar3 bluettoth) mogę odczytać jedynie obroty silnika...

Są trzy rodzaje ELM327. Kupując musisz po kolei podłaczać i sprawdzać czy możesz wejść w odczyt błędów. Te "interfejsy" różnią się w środku elektroniką.
Co do "lepszych" interfejsów, to zalezy ile masz kasy. Zerknij np. na MaxiECU - coś koło 500 zł na allegro, nie wiem ile u producenta. Inny to Foxwell, ale tu już jest drożej, bo ponad 800 zł.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1185
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Jaki najlepszy samochód prowadził Jeremy Clarkson? Jaki najlepszy samochód prowadził Jeremy Clarkson?
    Jeremy Clarkson odpowiedział na kilka pytań dla motoryzacyjnej platformy społecznościowej Drivetribe. Wśród poruszonych wątków padł temat najlepszego samochodu, jaki kiedykolwiek prowadził. Okazuje się, że słynny ...
    Toyota pokazała 6 modeli elektrycznych - rewolucja w bateriach Toyota pokazała 6 modeli elektrycznych - rewolucja w bateriach
    Samochody elektryczne szturmem wejdą do gamy modelowej Toyoty. Marka pokazała 6 modeli koncepcyjnych, których produkcyjne wersje niedługo pojawią się w salonach marki. Japoński gigant zapowiada wprowadzenie zelektryfikowanych ...

•