Nietypowy problem/ubezpieczenie/dowód rejestracyjny

nietypowy problem/ubezpieczenie/dowód rejestracyjny

03 Lis 2012, 13:46

Witam. Mam nietypowy problem. Otóż mój wujek miał samochód. Niestety zmarł i z samochodem nie ma co zrobić. Moja ciocia mieszka w takiej dzielnicy, że po prostu "rozbierają" samochody, więc powierzyła go mi. I teraz pytanie. Czy przy jakiejś kontroli policyjnej będą mi robić problemy, że samochód i oc są zarejestrowane na nieboszczyka? (Oc i przeglądy ma ważne,)
akson
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 30 07 2012
Auto: Opel Corsa
Silnik: 1.0 52km
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

Re: nietypowy problem/ubezpieczenie/dowód rejestracyjny

03 Lis 2012, 19:53

akson napisał(a): Czy przy jakiejś kontroli policyjnej będą mi robić problemy, że samochód i oc są zarejestrowane na nieboszczyka? (Oc i przeglądy ma ważne,)

Z tym nie będziesz miał zadnego problemu.Tylko co będzie jezeli w przy kontroli policji DR wyląduje na biurku w WK.... :?:
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP

Miejscowość: Polska
Prawo jazdy od: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Rok produkcji: 2014

03 Lis 2012, 22:45

Co znaczy - powierzyła?
Dostałeś to auto czy jak?

Musisz mieć na uwadze, że auto było częścią majątku obojga małżonków.
Jeżeli znajdą się spadkobiercy - to auto już nie twoje...

A druga sprawa - czasami przy kontroli mogą wyjść problemy - policja też ma bazy danych. Również, radziłbym się dowiedzieć u ubezpieczyciela - jak to jest. Bo to, że przegląd ważny - to ok - ale co z ubezpieczeniem, jak człowiek zmarł? Być może jeździsz autem bez OC??

Pamiętaj, że w tym kraju zawsze trzeba spodziewać się najgorszego, a jak będzie lepiej, to się cieszyć...
Pozdrawiam i życzę małego spalania.
furio
Początkujący

Prawo jazdy od: 11 10 1987
Auto: Touareg
Silnik: V10
Paliwo: Diesel
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002

04 Lis 2012, 10:52

Zacznij od wizyty u cioci i uregulowania stanu prawnego auta - jesli są do niego spadkobiercy to musza się zrzec praw na jej rzecz i spiszesz z nią umowę k/s - przerejestrujesz na siebie i w porzo ..
silvo44
Moderator
Awatar użytkownika

Miejscowość: Olkusz
Prawo jazdy od: 01 09 1983
Auto: OPEL VECTRA C
Silnik: Z18XER
Rok produkcji: 2007

04 Lis 2012, 11:37

Z tym, że ona nie chce go mi na razie dać (a sam nie wiem czy go chcę)a tylko powierzyć/pożyczyć/ żeby on sobie stał u mnie na parkingu. Ja nie będę nim jeździł, prócz samego przewiezienia (ponad 20km) i właśnie o tą samą trasę pytam bo nie chciałbym się wpakować w problemy jakieś.
akson
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 30 07 2012
Auto: Opel Corsa
Silnik: 1.0 52km
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Najbardziej innowacyjne napędy samochodowe Najbardziej innowacyjne napędy samochodowe
    Jeszcze dwadzieścia kilka lat temu sprawa była prosta – na rynku były dostępne tylko samochody z silnikami spalinowymi. Wszyscy kierowcy robili to samo – wlewali do baku benzynę lub olej napędowy, które ...
    Lexus GS F i Torque Vectoring Differential Lexus GS F i Torque Vectoring Differential
    Gdy osiem cylindrów, pracując w zgodnym rytmie, wytwarza potężną moc 477 koni mechanicznych, a sportowa, ośmiobiegowa przekładnia automatyczna doskonale dopasowuje przełożenia do prędkości i przyspieszenia, potrzebny ...

•  
    • Warto przeczytać
    • 8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Infiniti Q50
      Autosacrum 2009
      Jaguar