Auto sprowadzone z Niemiec - pytania i wątpliwości

Auto sprowadzone z Niemiec - pytania i wątpliwości

29 Paź 2012, 10:00

Witam,
Mam pytanie nastepującej kwestii. Znalazłem w internecie ogłoszenie dotyczące sprzedaży auta, sprowadzonego z Niemiec. Po obejrzeniu kilku zdjęć i wysłuchaniu informacji na jego temat, postanowiłem po nie pojechać. Z racji odległości (400km), poprosiłem właściciela o wykupienie ubezpieczenia i wytłoczenie tablic (bym mógł w razie zakupu dojechać do domu). Niestety im więcej dowiadywałem się o aucie, tym więcej miałem wątpliwości. Właściciel poinformował mnie, że w ubezpieczeniu musiał podać date sprowadzenia auta i mam teraz 14 dni na zapłatę akcyzy. Czy w związku z tym muszę teraz kupić to auto? Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam
gondek
Obserwowany

Auto: porsche 911

Re: Auto sprowadzone z Niemiec - pytania i wątpliwości

02 Lis 2012, 22:20

Witaj
Pierwsza sprawa - co znaczy wytłoczenie tablic? Tablice od briefu możesz sobie zawsze wytłoczyć - np tutaj: http://tablicewywozowe.zgorzelec.pl/ tylko że również przy tłoczeniu zostaniesz poinformowany, że są to tablice tzw. kolekcjonerskie. Czyli nie możesz ich przyczepiać do auta, bo nie spełniają wymagań. Pojazd wyrejestrowany w jakimkolwiek urzędzie, nawet posiadając ubezpieczenie czy przypięte tablice, NIE MA PRAWA poruszać się po drodze publicznej!

To tak na przyszłość :)

Sprawa druga - gość jak wykupił ubezpieczenie, to jak mniemam na siebie nie na Ciebie? To on teraz ma problem - bo musi zgłosić aut odo akcyzy.. Przecież TY nic nie podpisywałeś - to jak mógł wykupić na Ciebie?
Nie martw się nic :) :naughty:
Pozdrawiam i życzę małego spalania.
furio
Początkujący

Prawo jazdy od: 11 10 1987
Auto: Touareg
Silnik: V10
Paliwo: Diesel
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Nissan LEAF - 50000 sprzedanych egzemplarzy na całym świecie Nissan LEAF - 50000 sprzedanych egzemplarzy na całym świecie
    Nissan LEAF, samochód ze stuprocentowym napędem elektrycznym, przekroczył kolejny historyczny próg dzięki sprzedaży 50 000 egzemplarzy, wzmacniając w ten sposób swoją pozycję lidera sprzedaży wśród ...
    Audi SQ5 TDI - silnik V6 diesel Biturbo o mocy 313 KM Audi SQ5 TDI - silnik V6 diesel Biturbo o mocy 313 KM
    Silnik 3.0 TDI z podwójnym turbodoładowaniem generuje olbrzymią moc 230 kW (313 KM), a jego maksymalny moment obrotowy wynosi 650 Nm i jest dostępny od 1450 do 2800 obr/min. Audi SQ5 TDI dostępne jest na rynku od 2013 ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      VW Passat CC
      Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
      GTP Light