Nowe Auto 70-75 tys

05 Lut 2012, 10:56

przepraszam że znów pisze ale powoli zmieniam zdanie co do auta. Wszędzie na internecie pisało jaki to superb nie zawodny, bez awaryjny. A mój znajomy ma rocznego superba i wczoraj gdy jechaliśmy nim zapaliła sie kontrolka esp i auto zgasło. A ma auto w silniku tsi 1.8 to mnie zraziło. Co o tym sądzicie?
sro12345
Nowicjusz
 
Posty: 41
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: Skoda Superb II Kombi 1.8 TSI

05 Lut 2012, 11:10

Dla mnie ten samochód nie dość, że jest paskudny to nie jest jakimś wielkim wzorem bezawaryjności.
Skoda jest w PL bardzo lubiana co widać po statystykach sprzedaży dlatego, że to jest technika VW w innym opakowaniu i dlatego każdy mówi, że są takie bezawaryjne. Właśnie ta eksperymentalna technika jest powodem tego, że auta są na średnim poziomie awaryjności i nigdy nie brylowały w tym względzie.

Ja osobiście nigdy w życiu nie kupiłbym Superba mimo, że ma mnóstwo miejsca w środku. Obleśny i nie jest wybitnie trwały.
Za tą kwotę 100x wolałbym Hyundaia i40, bo przynajmniej jakoś wygląda, jest lepiej wykończony w środku i ma lepszą gwarancję (2 : 5 lat dla H)
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

05 Lut 2012, 11:49

mój kolega z pracy ma elantrę. 132 km. Pali mu w mieście około 7- 7,5 litra. I to prawda. I zastanawiam sie jak by było z hyundaiem. I przyspieszenie. Interesuje mnie silnik 177 km. Ma on 130 kw. Możliwe że on przyspiesza wolniej od superba 160 km skoro superb ma 118 kw? Wydaje mi sie że hyundai ma błędy na stronie :)
sro12345
Nowicjusz
 
Posty: 41
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: Skoda Superb II Kombi 1.8 TSI

05 Lut 2012, 11:50

Co do wykonczenia w srodku superba to bym sie spierał,materiały bardzo podobne do tych w vw czyli bardzo drobre.
Dlatego ja superba polecam,wielki,praktyczny,ładna zwarta sylwetka(oczywiscie kwesia gustu),małe spalanie,duża moc.
A co do hyundaia to w tym tygodniu w ats był test długodystansowy i30,ocena 4,korozja po 100tys,wytarta tapicerka(która już na boku siedznia pęka),a przykładowo multivan t5 ocena 5-,a tiguan 6.
oczywiscie nie mówię ze hyundaie są złe bo w sumie oprócz własnie niedociągnięc co do jakosci i30 bardzo dobrze się sprawował ;)
W moich żyłach etylina,zamiast serca turbina :D
vwmaniak
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 806
Miejscowość: Za górami za lasami ;)

05 Lut 2012, 11:55

Jeszcze Superb jako tako wyglada, ale Fabia to juz w ogole, ale tez bym osobiscie Skody nie kupil bo zadna mi sie nie podoba, a plastiki w srodku sa jako takiej jakosci, w nowych juz troche polepszylo sie na plus.

Duzo jest innych autek za 75k zl, Elanra wspomniana wyzej, Avensis 1,6 tez sie zlapie majac 75k zl, lepiej miec autko lepsze jakosciowo z biednym wyposazeniem, niz Skode z bajerami.
Lancera tez sie kupi z jakims slabszym motorem. Moze nawet Volvo S40.

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
2010 rok, nowy, hmm...
Czimi
Stały forumowicz
 
Posty: 2099
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: W210 220 CDI

05 Lut 2012, 12:02

Akurat Lancer wewnątrz wygląda wyjątkowo nędznie nawet przy Octavii a co dopiero Superbie poza tym to 1.8 jest paliwożerne a sam samochód prowadzi się średnio.
Ja jeśli mógłbym kupić Superba 1.8TSI za te pieniądze to bym go kupił.
Ma obok Laguny najlepszy stosunek ceny do tego co oferuje, i nie jest tak wiekowy jak Laga.
Kawał wygodnego samochodu ze żwawym silnikiem a, że wygląda jak wygląda to już kwestia gustu.
Za te pieniądze rewelacyjna oferta.
A co do przerzucania się wynikami awaryjności innych modeli danej marki to w ogóle nie wiem jak to się ma do Superba i i40.
Zobacz jeszcze na 508, moim zdaniem auto ładniejsze, 1.6 THP także świetnie się w nim sprawdza no i wnętrze ma jednak lepszej jakości.
Jasiek90
Stały forumowicz
 
Posty: 2899
Miejscowość: Zawichost
Prawo jazdy: 01 01 2001
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Chrysler PT Cruiser/Seat Arosa
Silnik: 2.4-152 KM/ 1.7 SDI
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

05 Lut 2012, 13:34

Z tym, że Peugeot trochę traci po bliższym poznaniu. Znajomy z pracy kupił sobie właśnie taką 508 i miałem okazję kilka razy się nią przejechać. Po 8 tysiącach kilometrów ma już spłaszczoną i zmarszczoną skórę na boczku fotela! Do tego podczas deszczu po otwarciu bagażnika (oczywiście w sedanie) woda wlewa mu się do środka ;) Z tego co ja zauważyłem to samochód prawie kompletnie nie ma żadnych schowków, nie licząć malutkiego otwieranego na bok (co za idiotyczny pomysł) podlokietnika. Nawet głupiej komórki nie ma gdzie połozyć. No i juz spalił mu się silniczek przednich wycieraczek, naprawili mu go na gwarancji w ASO ;)


Czy i40 jest lepiej wykończony od Superba to bym się mooocno kłócił, troche w Hyundaiu przesadzili również z tą ceną i40. SuperB to chyba najlepsza propozycja z takich obszernych kombiaków na rynku.
Libre
Aktywny
 
Posty: 336
Miejscowość: Sosnowiec
Auto: Seat Ibiza

05 Lut 2012, 14:35

poziom wykończenia i40 jest na równi Passata co nie raz czytałem w przeróżnych czasopismach, a testujący te samochody zawodowo znają się najlepiej wg mnie jeśli chodzi o jakość materiałów
dla mnie jednak jakość montażu jest ważniejsza, a ta też jest świetna

poza tym siedziałem w tym modelu w salonie i naprawde jakość jest na wysokim poziomie i dlatego to pewnie wywindowało te ceny ale jeśli porównamy standardowe wyposażnie (np. seryjne ksenony) to i tak będzie tańszy w prównaniu do niemieckiej konkurencji

Jeśli chodzi o walory użytkowe fakt SuperB rządzi i nic poza tym.

Nie chciałbym sie rano budzić i patrzeć na takie paskuctwo :lol: :lol: żart bez urazy dla użytkowników i zwolenników :D
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

05 Lut 2012, 17:11

Libre napisał(a):Po 8 tysiącach kilometrów ma już spłaszczoną i zmarszczoną skórę na boczku fotela!

coś dziwnego bo znajomy jeździ od kwietnia (kupił podczas dni otwartych) i nie narzeka, choć ma tą półskórę.

Libre napisał(a):Do tego podczas deszczu po otwarciu bagażnika (oczywiście w sedanie) woda wlewa mu się do środka

Kapanie z bagażnika może się zdarzyć, ale nie piszmy że kurcze LEJE się mu woda... tak mają sedany i tyle.

Libre napisał(a):Z tego co ja zauważyłem to samochód prawie kompletnie nie ma żadnych schowków, nie licząć malutkiego otwieranego na bok (co za idiotyczny pomysł) podlokietnika

Idiotyczny? bo nie otwiera się jak każdy?? ja bym tam znalazł parę schowków, a już na telefon na pewno, ale spierać się nie będę

Odrzucacie gościa od 508 jakby nie było nic warte. Niech chociaż sam wyrobi sobie opinię jak zobaczy / przejedzie się.
Pzdr from ŁDZ,
Basiu
ArcherPAF
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 61
Miejscowość:
Prawo jazdy: 18 11 2006
Przebieg/rok: 14tys. km
Auto: P 107 RC
Silnik: 1.0 +
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

05 Lut 2012, 18:28

Co do tych materiałów wykonczeniowych,cytat ze strony atś:"Volkswagen osiąga wyraźną przewagę dzięki materiałom i wykończeniu. Całość sprawia wrażenie solidniej wykonanego niż w i40. Plastiki w „koreańczyku” nie trzeszczą, spasowanie jest na wysokim poziomie, ale do Passata trochę brakuje."

No więc chyba nie są na równym poziomie ;)
W moich żyłach etylina,zamiast serca turbina :D
vwmaniak
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 806
Miejscowość: Za górami za lasami ;)

05 Lut 2012, 18:44

również cytat z AŚ z porównania VW i Hyundaia:
"Na koniec tego wstępu uprzedzimy tradycyjnie pojawiające się przy takich okazjach pytanie: czy Hyundaia powinno się zestawiać z Volkswagenem? Gdy porównuje się jakość wykończenia i30 do Golfa, można jeszcze mieć co do tego niewielkie wątpliwości, jednak szybko one znikają po obejrzeniu kokpitu i40 czy Velostera."
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

05 Lut 2012, 18:48

golf z i40 może i jest na równym poziomie wykoncznia,ale nie passat ;)
W moich żyłach etylina,zamiast serca turbina :D
vwmaniak
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 806
Miejscowość: Za górami za lasami ;)

05 Lut 2012, 18:55

to chodziło w domyśle o passata i scirocco bo takie tam były porównania ;]
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

05 Lut 2012, 18:57

no i passat i scirocco są lepiej wykonane(w prównaniu marek to było czy cos),vw w wykonaniu wnętrza wyznacza standardy w klasie.
No ale dalej niebęde komentowac bo powoli odbiega to od tematu ;)
W moich żyłach etylina,zamiast serca turbina :D
vwmaniak
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 806
Miejscowość: Za górami za lasami ;)

05 Lut 2012, 19:00

wyznaczałby jakby zmienili to wnętrze przy okazji zmiany generacji z B6 na B7, a tak dodali zegarek i nic poza tym ;) a wiadomo - kto stoi w miejscu ten sie cofa :)
dokładnie też nie komentuje już, bo to niepotrzebny spam :D
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010