Nowe auto do ok. 80 tys. zł

24 Sty 2014, 20:04

W ciągu najbliższych kilku miesięcy (pewnie za 3-4) mam zamiar kupić nowe auto na firmę.
Teraz posiadamy 2 samochody, chcemy je sprzedać, trochę dołożyć i kupić 1 jako kompromis.
W tym momencie ja jeżdżę Nissanem Micrą 5d 1.2 benzyna 65KM r.2008 (kupiony nowy w salonie), wersja Visia plus klimatyzacja manualna i radio CD.
Mąż ma Volvo S60 2.5 benzyna AWD automat (nie pamiętam ile ma koni, ale ponad 200 na pewno) r.2005, wyposażenie z górnej półki - drewno, alcantara i wszystko elektryczne co się da - auto kupione w polskim salonie przez pierwszego właściciela, mąż kupił je trzyletnie.
Auto, które chcemy kupić w zamyśle kupujemy na 5 lat i przebieg ok. 100 tys. km, potem będziemy sprzedawać. Jeździmy głównie po Warszawie, więc spalanie jest dość istotnym czynnikiem. Volvo pali 15l/100km po mieście i to jest zdecydowanie za dużo.
Samochodem w tym momencie jeżdżę głównie ja i dla mnie bardzo ważna jest jakość parkowania. Volvo ma BEZNADZIEJNY skręt, rzadko kiedy da się zaparkować na raz. Potrzebujemy jednak samochodu większego i żwawszego niż Micra, bo mamy dziecko i możliwe, że w ciągu 5 lat przybędzie kolejne, a chcemy jeździć samochodem również w trasę kilka razy w roku.
Chodzi nam o auto niezawodne (w Volvo na przykład musieliśmy wymieniać silnik...), ale również bezpieczne i komfortowe dla rodziny (raczej odpada najuboższa wersja wyposażenia).
Bagażnik min. 450l też musi być, żebyśmy mogli się na wyjazd zapakować.
Ponieważ auto ma być nowe, to dobrze byłoby, żeby serwis w ASO był we w miarę przystępnej cenie.
czy mogę liczyć na jakieś sugestie z Waszej strony?
Może lepiej kupić auto roczne lub dwuletnie za czym optuje mój mąż? Ale z doświadczenia widzę, że jednak w takim aucie może wyjść jakiś mankament (jak ten nieszczęsny silnik...), a moja Micra z salonu nigdy nie wymagała żadnej naprawy...

EDIT: Może jeszcze napiszę jakie auta wydają mi się w miarę ok: Hyundai I40, i30 Wagon, ix35, Mazda 3, 5, może jakaś Toyota? Mąż patrzy bardziej w kierunku używanej Mazdy 6, ale przecież to na auto miejskie kiepsko się nadaje chyba?
joawoj
Nowicjusz
 
Posty: 4
Prawo jazdy: 21 08 1998
Przebieg/rok: 7tys. km
Auto: Nissan Micra
Silnik: 1.2 65KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008
0

24 Sty 2014, 20:25

Jeśli auto ma jeździć głównie po mieście i być zwrotne to:
1. benzyniak, w dieslu będzie się zapychał filtr cząstek stałych
2. kompakt w wersji kombi (z racji bagażnika), auto klasy średniej jest duże i mniej zwrotne, a w kompaktach w tej cenie można przebierać do woli
3. może jak ma być modnie to jakiś SUV?

Ta kwota jest netto czy brutto? Zaznaczam, że odliczanie całej kwoty podatku VAT kończy się niedługo (gdzieś w lutym)
tutaj w linku są auta objęte możliwością odliczenia VAT
http://www.samar.pl/wiadomosci/rynek-20 ... cale=pl_PL
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010
0

24 Sty 2014, 20:45

Za ta kase można juz zawalczyć z nowym autem. Mazda 5 budżet na styk.
Opel Zafira badz Meriva starczy na najlepiej wyposażone wersje i jeszcze zostanie.
Toyota Verso również.
Sa to minivany bardzo praktyczne.
W przypadku opli można od razu kupić z fabryczną instalacją gazową co jest bardzo fajną sprawą. SIlniki są klasyczne MPI nadające się pod gaz.
W przypadku Mazdy ich nowe silniki już się nie nadają pod gaz.
Jeszcze mozna zobaczyć Chevroleta Orlando.

Tak jak kolega pisał wyżej diesel raczej Wam sie nie opłaca.
noisy
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2615
Zdjęcia: 21
Miejscowość: Tomaszow
Prawo jazdy: 27 02 2003
Auto: Superb
Silnik: 1.8T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004
2

24 Sty 2014, 21:22

Za 80 tys kupicie nowa mazde 3 na pelnym wypasie.
Tylko pytanie czy dla potencjalnej dwojki dzieci nadwozie kombi nie bedzie bardziej odpowiednie, a tego mazda nie oferuje.
Jesli kupujecie na firme to pewnie przez leasing?
Yankee
Aktywny
 
Posty: 402
Prawo jazdy: 01 12 2005
Przebieg/rok: 19tys. km
Auto: Skoda Octavia
Silnik: 1.8 TSI 180KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Liftback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2017
0

24 Sty 2014, 21:35

My na to pełne odliczenie VATu raczej się nie załapiemy, poza tym wolimy samochód bez kratki, więc kwota 80 tys. to raczej brutto.

Też myślę o kompakcie kombi, ale nie wiem co na to mój mąż...

czy samochody z instalacją LPG mają jakieś słabsze strony w porównaniu z benzyniakami? Przepraszam jeśli pytanie jest oczywiste, ale jestem laikiem. Jeżeli instalacja LPG ma mieć negatywny wpływ na osiągi samochodu, to w naszym przypadku odpada...

Myślałam o zakupie za gotówkę, nie rozważałam leasingu... Myślicie, że to korzystna opcja?
joawoj
Nowicjusz
 
Posty: 4
Prawo jazdy: 21 08 1998
Przebieg/rok: 7tys. km
Auto: Nissan Micra
Silnik: 1.2 65KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008
0

24 Sty 2014, 22:01

Dzisiejsze instalacje LPG nie mają wpływy na osiągi. Oczywiście jeśli chodzi o porządne instalacje. Jednak jak chcesz montować na własną rękę to automatycznie tracisz gwarancje chyba, że auto ma fabryczną instalację ale mało tego na rynku jest i raczej ze słabymi silnikami.
Ja jakbym kupował to tylko za gotówkę, bo nie ma co się bawić w zobowiązania itd. Płacisz i masz :)
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010
0

24 Sty 2014, 22:54

Jak nowe auto to tylko leasing jak dla mnie - raty leasingowe wrzucasz co miesiac w koszty dzialalnosci, wiec laczny koszt auta to 80% tego co wydasz.
Musisz sobie przeliczyc co kwotowo sie bardziej oplaci, bo nikt za darmo auta nie sfinansuje, ale dzieki korzysciom podatkowym roznica bedzie niewielka, a kapital przez kilka lat bedzie mogl pracowac inaczej.

Jesli uzywane (nawet roczne) to leasing jest drozszy, a przez to juz sie srednio oplaca.
Yankee
Aktywny
 
Posty: 402
Prawo jazdy: 01 12 2005
Przebieg/rok: 19tys. km
Auto: Skoda Octavia
Silnik: 1.8 TSI 180KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Liftback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2017
0

25 Sty 2014, 00:14

Ja bym kupił roczną, dwuletnią BMW 1er, ew 3er. Dobre auta, z tylnym napędem, więc bardzo zwrotne. :)
Potrzebujesz czegokolwiek z E36 328i coupe mpakiet - dużo "rarytasów" - pisz na pw,
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5044
Miejscowość: Rumia
Auto: BMW
1

25 Sty 2014, 00:40

Wszedzie polecasz bmw niezaleznie kto czego potrzebuje.

Tutaj to glupota totalna - ciasne bmw jako auto rodzinne. 3 w kombi bym zrozumial ale 1er? :shock:
Yankee
Aktywny
 
Posty: 402
Prawo jazdy: 01 12 2005
Przebieg/rok: 19tys. km
Auto: Skoda Octavia
Silnik: 1.8 TSI 180KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Liftback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2017
0

25 Sty 2014, 08:41

Toć napisałem, że 3er też może być. 1er będzie zwrotniejsze/zwinniejsze do miasta, a to dla nich też ważne, więc niech sami przemyślą. Na pewno jako rodzinne typowo to bym polecił przynajmniej 5er. Choć w tej cenie to raczej by miało bliżej 5 latek.
Potrzebujesz czegokolwiek z E36 328i coupe mpakiet - dużo "rarytasów" - pisz na pw,
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5044
Miejscowość: Rumia
Auto: BMW
1

25 Sty 2014, 08:53

jiGsaw widzisz nie każdy biega w sportowej odzieży i będzie jeździł BMW. Z mojego doświadczenia powiem bo tez mam dzieci, ze najlepiej sie sprawdza minivan bo jest wysoki.
Montowanie fotelików dla dzieci w małym aucie to droga przez mękę jeżeli trzeba dość często je zakładać i zdejmować.
Można sobie ułatwić zycie właśnie takim autem, które do tego ma odpowiedni bagażnik jest zwrotne bo nie jest duze ma niski zwis z przodu jezdzi sie tym dobrze i parkuje łatwo.
Mowa np o Verso lub Meriva. Zafira jest większa wiec tu odstaje, ale nadrabia wnętrzem np 7 miejsc lub 5 a wtedy mega bagażnik gdzie zmieścisz wózek i sporo rzeczy.

Co do silników z fabrycznym LPG sprawa jest bardzo dobra dla kieszeni. Kupujemy paliwo za 2,60zł a nie 5,40zł. O awaryjność nie ma co się martwić podzespoły są z wysokiej półki, a same silniki są pod instalacje odpowiednio modyfikowane np inne głowice czy gniazda zaworów.

Są niektóre warsztaty które mają umowy i mogą montować instalacje do nowych fabrycznych aut bez utraty gwarancji. Jednak lepiej jest wziąć ta fabryczną będzie najlepsza.

Idźcie do salonu przejedzcie się takim autkiem i bedzie wszystko jasne czy to jest to.
noisy
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2615
Zdjęcia: 21
Miejscowość: Tomaszow
Prawo jazdy: 27 02 2003
Auto: Superb
Silnik: 1.8T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004
0

25 Sty 2014, 09:29

Nie wiem czy było ale zwróciłbym uwagę na 4 auta a mianowicie: Opel Meriva, Ford B-Max, Kia Venga, Hyundai ix20
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Ewentualnie
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra
1

25 Sty 2014, 12:59

Zastanawiam sie co powie maz na miejskiego minivana :D
Yankee
Aktywny
 
Posty: 402
Prawo jazdy: 01 12 2005
Przebieg/rok: 19tys. km
Auto: Skoda Octavia
Silnik: 1.8 TSI 180KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Liftback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2017
0

25 Sty 2014, 13:22

sam bym polecił miejskiego minivana ale właśnie ze względu na to, że mąż autorki tematu miał 200konne Volvo tego nie zrobiłem ale fakt faktem do miasta jest świetny, mały promień skrętu i zawracania (wiem bo mam ix20 z 1,6) i można wyrwać full wersję i jeszcze zostanie. Jednakże można wyrwać coś w stylu ix35 również
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010
0

25 Sty 2014, 21:54

Dziękuję za wszystkie sugestie - teraz powoli orientuję się w ofertach i sprawdzam "o czym mowa" ;). Mi bardzo podobają się miejskie kompakty albo minivany, ale ze strony męża widzę sprzeciw... Kompromis nie będzie łatwy do osiągnięcia...
Podobają mi się Ople Meriva i Mokka, Hyundai i30 i ix35, Ford B-Max ma fajny system z drzwiami - wydaje się bardzo praktyczny. Mazda 5 też interesująca, chociaż nie wiem czy mąż przełknie design...
Jeżeli chodzi o gwarancję, to kusi Hyundai, bo aż 5 lat.
A jeżeli chodzi o Chevroleta, to nie myślicie, że wycofanie się producenta z naszego rynku wpłynie mocno negatywnie na wartość samochodu za klika la? I co z serwisem? Trochę mnie to martwi...
Z tego co widzę to fabrycznie montowana instalacja LPG to niestety rzadkość :( - mało modeli ma taką opcję, a w samodzielne montowanie na pewno nie będziemy się bawić.
Widzę, że nie polecacie jakoś specjalnie a słyszałam wiele dobrego o samochodach Hondy i Toyoty - rzeczywiście trzymają jakość?
Jeżeli mogę, to poprosiłabym jeszcze o radę w kwestii silnika - chcemy żeby auto nie było mułowate jak moja Micra, bo w Warszawie często trzeba szybko przeskoczyć na skrzyżowaniu, zmienić pas, itp. i w moim aucie jest to dość uciążliwe. Fajnie byłoby też żeby na trasie było w miarę komfortowe. Raczej godzimy się z tym, że nie będzie tak fajnie jak w męża Volvo, ale jednak nie chcemy dużej degradacji...
joawoj
Nowicjusz
 
Posty: 4
Prawo jazdy: 21 08 1998
Przebieg/rok: 7tys. km
Auto: Nissan Micra
Silnik: 1.2 65KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008
0