Nowy samochód za 130k

25 Mar 2011, 01:24

Witam,

czy macie jakieś propozycje na samochód za 130k. Musi być nowy (leasing) i raczej w pełniejszej wersji wyposażenia (nawigacja). Do tej pory jezdzilem Accordem (200KM) z niemalże maksymalnym wyposażeniem, chciałbym zmienić aby spróbować czegoś nowego z dobrymi osiagami bo lubie dynamiczna jazde. Może też być coupe. Na mojej liście na razie są:
- Passat
- Peugot RCZ
- Hyundai Genesis
- Opel Insignia
- Superb

czyli w zasadzie groch z kapusta :). Mozecie cos polecic? Dzięki :)
ppa_waw
Nowicjusz
 
Posty: 5
Miejscowość: Warszawa

25 Mar 2011, 09:24

Laguna III po lifcie czyli tegoroczna... 2.0dCi 150/175 koni w max wersji Initiale Paris ;) Skóra, xenony, navi i tak dalej ;)
Było: '02 Laguna IIphI 2.2dCi, '99 Astra F 1.6 8V, '05 Vel Satis 2.0T, '02 Laguna IIphI V6 24V, '06 Laguna IIphII 2.0dCi
Jest: '06 Vel Satis 2.0T, '06 Laguna 2.0dCi 173KM GT
Roadkiller
Aktywny
 
Posty: 436
Zdjęcia: 4
Miejscowość: GCH
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Laguna IIphII
Silnik: 2.0dCi 173KM GT
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2006

25 Mar 2011, 11:59

Wybacz, ale mam dziwne wrażenie, że jesteś kolejnym dzieciakiem z wirtualną kasą. Nie wiem, jak można mieć aż taki wielki rozstrzał w rozważanych modelach. Od samochodów nudnych, ale funkcjonalnych (Passat, Superb) do samochodów ciekawych, ale bardzo mało praktycznych (RCZ, Genesis). Jeśli ma być to twój głowny samochód, a masz również żonę i dziecko to zapomnij o RCZ czy Genesisie. Tylna kanapa w tych samochodach służy chyba tylko za miejsce do torebek z zakupami. Na dodatek ciężko powiedzieć coś więcej o tych samochodach, ponieważ sa po prostu za krótko na rynku (Genesis, RCZ). Najlepszym wyjściem w twoim wypadku będzie po prostu wycieczka do salonu i przyjrzenie się tym samochodom z bliska + jazda próbna. Jedyne co pragnąłbym zauważyć odnośnie RCZ i Genesis to ich napęd. W RCZ napędzana jest przednia oś, natomiast w Hyundaiu tylnia, więc jeśli masz zamiar posmigać bokiem to lepszym wyborem będzie Genesis.

Dorzucę jeszcze listę samochodów, za którymi powinieenieś się również rozejrzeć:

Megane RS najlepszy hothatch na rynku. "Umiarkowane" spalanie, niezła wygoda i 6,1 sekundy do setki.
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Mitsubishi Lancer Ralliart 240KM 4x4 i w miarę praktyczny. Baby EVO ;)
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Volkswagen Scirocco R TSI 265 KM 6 sekund do setki
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
A tutaj nawet ze świetnym automatem DSG, który urywakolejne 0,3 do setki
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Alfa Romeo GIulietta Quadrifoglio Verde co prawda wolniejsza od Meganki 6,8 sekund ale jest napęd na 4 koła
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Libre
Aktywny
 
Posty: 336
Miejscowość: Sosnowiec
Auto: Seat Ibiza

25 Mar 2011, 16:32

Libre napisał(a):Wybacz, ale mam dziwne wrażenie, że jesteś kolejnym dzieciakiem z wirtualną kasą. Nie wiem, jak można mieć aż taki wielki rozstrzał w rozważanych modelach.


Też odniosłem takie wrażenie.

Tu masz wątek o aucie za 150k. W końcu co to jest dla "byznesmena" dołożyć 20k do tych 130k
https://www.forumsamochodowe.pl/zakup-au ... 948-15.htm
Polska to piękny kraj.
kolega
Początkujący
 
Posty: 52
Miejscowość: Wrocław

26 Mar 2011, 22:38

Opel Insignia 2.0Turbo 4x4. Nie jestem ogolnie przekonany do tak badziewnych samochodów pokroju Passat czy Insignia, ale ostatnio jezdzilem taka Insignia i całkiem fajnie to auto jedzie, Haldex nowej generacji radzi sobie dosc fajnie, ma bardzo szybki czas reakcji, układ kierowniczy zdecydowanie poprawiony w porownaniu do Vectry C OPC, ktora jezdzila tylko prosto ale nadal jest dosc gumowaty co jest charakterystyczne dla Łopla.
STI 440hp / 660NM
RS4 B7 Avant 420hp
Legacy 3.0 Spec B 245hp
MajkPZM
Zaawansowany
 
Posty: 778
Miejscowość: Kraków

26 Mar 2011, 23:15

Ja wybrałbym Skode.Nie jest droga i nie jest też fatalna.Na wyjazdy służbowe może być i nie wyczyści portfela a swoje zrobi.Nie brałbym pod uwagę żadnego coupe bo jest niepraktyczne i droższe w utrzymaniu .

Samochody z innego punktu widzenia.Zobacz najnowszego Passata B7
http://szybkiefury-pismak.blogspot.com/
pperzok
Nowicjusz
 
Posty: 28
Miejscowość: Opolskie

27 Mar 2011, 00:02

MajkPZM napisał(a):Opel Insignia 2.0Turbo 4x4. Nie jestem ogolnie przekonany do tak badziewnych samochodów pokroju Passat czy Insignia, ale ostatnio jezdzilem taka Insignia i całkiem fajnie to auto jedzie, Haldex nowej generacji radzi sobie dosc fajnie, ma bardzo szybki czas reakcji, układ kierowniczy zdecydowanie poprawiony w porownaniu do Vectry C OPC, ktora jezdzila tylko prosto ale nadal jest dosc gumowaty co jest charakterystyczne dla Łopla.


Zgadzam się z wypowiedzią wyżej, ale chyba jednak lepszą opcją będzie Superb, jednak jak dla mnie Skoda stoi nieco ponad Oplem. Poza tym za tą kasę warto już rozważać klasę premium i tutaj bym się skłaniał ku BMW 3er.
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5044
Miejscowość: Rumia
Auto: BMW

27 Mar 2011, 00:21

Skoda zbyt pasztetowa, chociaz o Insigni tez nie mozna powiedziec zeby była mega kawiorem :lol:
STI 440hp / 660NM
RS4 B7 Avant 420hp
Legacy 3.0 Spec B 245hp
MajkPZM
Zaawansowany
 
Posty: 778
Miejscowość: Kraków