OBD Opel Crossland X 2017 - brak zasilania i kontrolka trakcji

OBD Opel Crossland X 2017 - brak zasilania i kontrolka trakcji

23 Sie 2018, 22:17

Witam.
Mam problem z zasilaniem OBD. Przy małej przeróbce zasilania niestety zwarłem przewód do masy i w tej chwili nie dość, że nie ma zasilania to jeszcze zapaliła się kontrolka trakcji. Bezpieczniki sprawdziłem. Były trudno dostępne więc 100% pewności nie mam, że są dobre. Może ktoś ma wiedzę który to żebym miał pewność. A może to jeszcze glebszy problem. Proszę o poradę.
Marcin1975
Nowicjusz

Re: OBD Opel Crossland X 2017 - brak zasilania i kontrolka trakcji

24 Sie 2018, 10:08

Marcin1975 napisał(a):Przy małej przeróbce zasilania
A co chciałeś osiągnąć i jaką przeróbkę robiłeś od tego trzeba zacząć?

Marcin1975 napisał(a):zwarłem przewód do masy i w tej chwili nie dość, że nie ma zasilania to jeszcze zapaliła się kontrolka trakcji
Gdzie nie ma zasilania?
Kontrolka trakcji może zgasnąć jak przejedziesz kawałek autem i system odbierze informacje z czujników jeżeli będzie oczywiście wszystko ok.
Cichy77
Stały forumowicz

Zdjęcia: 35
Auto: Nie mam

24 Sie 2018, 12:19

Potrzebowałem zasilania do małej pierdoły. Jednak jak to bywa równo uciety przewód dotknął blachy i po zawodach.
Przejechałem już sporo kilometrów i kontrola trakcji nie wróciła, a dzisiaj wiem jeszcze, że nie działa tempomat. Trochę z tym tempomatem dziwna sprawa bo włączenie działa, a ustawienia kilometrów nie.
Wracając do zasilania (+) pinu 16 to mam nadzieję, że idzie to przez bezpiecznik. Gdzie? To nie mam pojecia. Trzy miejsca według instrukcji sprawdzone, ale 100% pewności nie mam jak już pisałem.
Marcin1975
Nowicjusz

13 Wrz 2018, 07:06

Problem rozwiązany.
Ponownie sprawdzone bezpieczniki z miernikiem dały rezultat.
Marcin1975
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Nie blokuj skrzyżowania i pasów Nie blokuj skrzyżowania i pasów
    Skrzyżowanie zablokowane przez samochód, który nie zdążył przez nie przejechać np. przed zmianą świateł, to częsty widok. Perspektywa mandatu nie zawsze wystarczy, by zapobiegać takim zachowaniom kierowców. ...
    Poskramiacz śniegu z 1934 roku - Skoda Popular Poskramiacz śniegu z 1934 roku - Skoda Popular
    Czeska marka rozwijała przemyślane i skuteczne sposoby na radzenie sobie z dużym śniegiem i trudnym zimowymi warunkami już ponad osiemdziesiąt lat temu. Znany model POPULAR dokonał podczas zim lat 30 wielu spektakularnych ...

•