OBD Opel Crossland X 2017 - brak zasilania i kontrolka trakcji

23 Sie 2018, 21:17

Witam.
Mam problem z zasilaniem OBD . Przy małej przeróbce zasilania niestety zwarłem przewód do masy i w tej chwili nie dość, że nie ma zasilania to jeszcze zapaliła się kontrolka trakcji. Bezpieczniki sprawdziłem. Były trudno dostępne więc 100% pewności nie mam, że są dobre. Może ktoś ma wiedzę który to żebym miał pewność. A może to jeszcze glebszy problem. Proszę o poradę.
Marcin1975
Nowicjusz
 
Posty: 4

24 Sie 2018, 09:08

Marcin1975 napisał(a):Przy małej przeróbce zasilania
A co chciałeś osiągnąć i jaką przeróbkę robiłeś od tego trzeba zacząć?

Marcin1975 napisał(a):zwarłem przewód do masy i w tej chwili nie dość, że nie ma zasilania to jeszcze zapaliła się kontrolka trakcji
Gdzie nie ma zasilania?
Kontrolka trakcji może zgasnąć jak przejedziesz kawałek autem i system odbierze informacje z czujników jeżeli będzie oczywiście wszystko ok.
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

24 Sie 2018, 11:19

Potrzebowałem zasilania do małej pierdoły. Jednak jak to bywa równo uciety przewód dotknął blachy i po zawodach.
Przejechałem już sporo kilometrów i kontrola trakcji nie wróciła, a dzisiaj wiem jeszcze, że nie działa tempomat. Trochę z tym tempomatem dziwna sprawa bo włączenie działa, a ustawienia kilometrów nie.
Wracając do zasilania (+) pinu 16 to mam nadzieję, że idzie to przez bezpiecznik. Gdzie? To nie mam pojecia. Trzy miejsca według instrukcji sprawdzone, ale 100% pewności nie mam jak już pisałem.
Marcin1975
Nowicjusz
 
Posty: 4

13 Wrz 2018, 06:06

Problem rozwiązany.
Ponownie sprawdzone bezpieczniki z miernikiem dały rezultat.
Marcin1975
Nowicjusz
 
Posty: 4
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Samochodem w góry na narty
    W górach jeszcze zima więc wiele osób wybiera się w tym czasie w góry, by pojeździć na nartach czy snowboardzie. Kierowcy powinni jednak odpowiednio przygotować się do takiej podróży, aby w bezpieczny ...