OPEL CROSSLAND X 2017rocznik, problem ze sterowaniem 4.0 IntelliLink

27 Sie 2018, 12:36

Otóż ostatnio pojawił się pewien problem z systemem multimedialnym 4.0 IntelliLink.

- z pozycji kierownicy nie ma możliwości zmiany poziomu głośności radia, etc.
- z poziomu komputerka nie można wejść w ustawienia pojazdu. (pisze, że auto musi być odpalone, a jest)
- radio automatycznie nie włącza się po odpaleniu pojazdu, i nie gasi się od razu po zamknięciu (opuszczeniu auta) tylko po 10minutach.
- w trakcie regulacji manualnej klimatyzacji poziom jej nie pojawia się na ekranie komputerka
- on star nie działa prawidłowo, nie ma możliwości połączenia się z konsultantem.

Ktoś miał podobne problemy? Auto jest nowe (3k przejechane). Rzecz jasna, że oddaje je do serwisu.
Drayan
Nowicjusz
 
Posty: 5

27 Sie 2018, 21:08

Podejrzewam, że trzeba albo wgrać nowe oprogramowanie radia, albo od nowa skonfigurować auto. Ale to tylko serwis. A już tym bardziej jak autko jest nowe.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

03 Wrz 2018, 12:24

Tak też właśnie zrobie, dziękuje za radę.
Drayan
Nowicjusz
 
Posty: 5

13 Wrz 2018, 06:16

Ja czekam na rozwinięcie tematu. Mam ten samochód i nie chciałbym takich kwiatków. U siebie sprawdziłem, że zasilanie radia i centralnego zamka jest dosyć dziwnie rozwiązane poprzez bezpiecznik który ma gniazdo na trzy pozycyjne (lewo prawo). Mam wrażenie , że jakieś rozwiązanie serwisowe może u Ciebie tak zostało zostawione po sprzedaży.
Marcin1975
Nowicjusz
 
Posty: 4

17 Wrz 2018, 09:57

Byłem na serwisie i większość crossland x ma problemy z tym. Wczoraj auto padło (akumulator) po odpaleniu na kable wszystko jest dobrze i co dziwne system multimedialny naprawił się. Serwis wgrał nowe oprogramowanie i to nic nie dało, dopiero po tym incydencie wszystko się naprawiło. Tak czy siak czekam na odpowiedź serwisu, prawdopodobnie wymienią system multimedialny na nowy.
Drayan
Nowicjusz
 
Posty: 5

17 Wrz 2018, 13:18

Drayan napisał(a):Wczoraj auto padło (akumulator) po odpaleniu na kable wszystko jest dobrze i co dziwne system multimedialny naprawił się
A dlaczego padł akumulator w tak świeżym samochodzie? Zapomniałeś coś wyłączyć co pobiera prąd?

System multimedialny nie naprawił się tylko przez to że padł akumulator pewnie zresetował się i to pomogło. Prawdopodobnie mógł wystąpić jakiś problem z pamięcią urządzenia w której zostały zapisane jakieś dane które z kolei wpływały na problematyczne działanie całego systemu. Nie wiem czy w tym systemie można taki reset wykonać w menu ale na pewno odłączenie akumulatora lub wyjęcie odpowiedniego bezpiecznika na kilka minut powinno pomóc.

Przypuszczam że taka usterka po pewnym czasie wróci o ile wgranie nowszego softu nie naprawiło tego problemu.

Jak wymienią ci system to niech wgrają najnowsze oprogramowanie bo często zdarza się że później trzeba się o to upominać.
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

17 Wrz 2018, 14:52

Wiem, wiem. Nie wiadomo czemu padł, z tego co wiem parę osób też tak miało. Po prostu system multimedialny jakoś rozładował go - nie mam pojęcia jak. No wiadomo, auto ma gwarancje więc mają to zrobić.
Drayan
Nowicjusz
 
Posty: 5

17 Wrz 2018, 18:23

Drayan napisał(a):auto ma gwarancje więc mają to zrobić
Dokładnie :ok: Daj znać co z tego wyjdzie bo jestem ciekaw.
Być może system zawieszał się i nie wyłączał pewnych funkcji które pobierały cały czas jakiś tam prąd w stanie spoczynku przez t akumulator po pewnym czasie skapitulował.

Bardzo często jest tak że w dzisiejszych czasach jeżeli komputer nie wyrzuca błędu to ciężko o jakąś diagnozę i przyczynę problemu. Na szkoleniach uczą jak diagnozować i czytać błędy ale jak ich nie ma to robi się problem i wtedy wymienia się niepotrzebne rzeczy.
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!