Zamek bagażnika i otwieranie klapy - Opel Crossland 1.2 110KM

30 Maj 2023, 09:37

Witam.
Zwracam się do użytkowników Opla Crosslanda. Czy to normalne, że u mnie klapa bagażnika się otwiera tylko mechanicznie, to znaczy pilot służy tylko do blokowania/odblokowania a nie do otwierania zamka?

Dzięki
Gennaro
Nowicjusz
 
Posty: 6

30 Maj 2023, 10:13

Tak może być, a masz na klapie przycisk zamykania jej z automatu?

Gennaro napisał(a):znaczy pilot służy tylko do blokowania/odblokowania a nie do otwierania zamka?
Dokładnie.

Nie wszystkie opcje miały elektryczną klapę bagażnika ale masz prosty sposób np. na zrobienie modyfikacji w której po otwarciu zamka klapa podniesie się do góry :mrgreen:

Co prawda sposób pokazany w Grandlandzie ale może tu też by się sprawdził https://opelxklub.pl/manuale-czyli-jak- ... t1990.html
Beks
Nowicjusz
 
Posty: 26

30 Maj 2023, 12:29

Bardzo dziękuję za odpowiedź.
Beks napisał(a):..., a masz na klapie przycisk zamykania jej z automatu?
Nie. Nie mam. A jak wygląda? Można prosić o zdjęcie?
Gennaro
Nowicjusz
 
Posty: 6

30 Maj 2023, 13:38

Gennaro napisał(a):Nie. Nie mam. A jak wygląda? Można prosić o zdjęcie?
Nikt nie ma :mrgreen: Niestety w tym modelu chodzi o Crosslanda jest brak możliwości doposażenia samochodu w elektrycznie otwieraną i zamykaną klapę bagażnika. Mając to na uwadze wszystkie te modele nie będą miały elektrycznej klapy, a jedynie zamek elektryczny tak jak to jest u Ciebie :wink:
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

30 Maj 2023, 13:55

Rokiko napisał(a):, a jedynie zamek elektryczny tak jak to jest u Ciebie
Właśnie, że u mnie brak zamka elektrycznego!!! Przycisk pilota służy tylko do blokowania/odblokowania zamka. Sam zamek otwiera się tylko mechanicznie, za pomocą ręcznego naciskania pod uchwytem, i tak musi być według "eksperci" z serwisu. Dla mnie to trochę dziwne, że pilot tylko odblokuje i nie otwiera zamek elektrycznie. Więc z tego powodu pytam czy to tylko u mnie czy też u innych tak jest.
Gennaro
Nowicjusz
 
Posty: 6