Obowiązkowe ubezpieczenie OC w Hiszpanii na czas powrotu do Polski

06 Lut 2020, 23:22

WItam,

Mam opcję kupienia pojazdu w Hiszpanii a nie mam możliwości sciągnięcia go do PL na lawecie. Chciałbym się dowiedzieć czy ktoś ma jakieś doświadczenia w temacie rejestracji czasowej w Hiszpanii i ubezpieczenia? Czy Hiszpańskie komisy dają możliwość ubezpieczenia na 30 dni?

Pozdrawiam
Cabus
Obserwowany
 
Posty: 1

07 Lut 2020, 10:23

Moim zdaniem na pewno jest cos jakiego jak krótkoterminowe OC ważne przez kilka dni od wykupu. Polisę powinieneś kupić wraz z tzw. tablicami zjazdowymi (wywozowymi) i będzie ona obowiązywać razem z tablicami aż do czasu wygaśnięcia ich ważności.

Tu masz jeszcze informację którą znalazłem na jakimś hiszpańskim forum i po przetłumaczeniu: "Jeśli jednak chcemy wrócić nim do kraju na kołach, musimy jeszcze udać się do Madrytu, gdzie właściwy organ (Dirección General de Tráfico) wyrejestruje pojazd i wyda zielone tablice tranzytowe. Ich ważność wynosi 2 miesiące, a koszt to ok. 20 euro. Należy jednak pamiętać, by legalnie poruszać się autem po drogach, trzeba je także ubezpieczyć do czasu rejestracji w kraju."
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5195
Zdjęcia: 68
Auto: Mam, często zmieniam!
 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Kalkulator jednostek ciśnienia
  Najczęściej używaną jednostką w samochodach do określenia ciśnienia jest jednostka "bar" lub "psi", ale warto wiedzieć jak przeliczamy pozostałe jednostki z którymi możemy się spotkać przy obsłudze samochodu.
  Mitsubishi Space Star przejeżdża 1111 km na jednym zbiorniku
  "Hypermiler", czyli mistrz jazdy o kropelce, to przydomek nadawany kierowcom, którzy potrafią pokonywać spore dystanse zużywając minimalne ilości paliwa. Zaskakujące wyniki kierowcy ci uzyskują stosując metody i techniki ...

 •  
  • Warto przeczytać