Odpalanie na przycisk

Odpalanie na przycisk

10 Sty 2018, 18:34

Witam, miesiąc temu kupiłem Skodę Felicie 1.6 1997 hatchback, posiadała ona odpalanie z przycisku który działał na zasadzie wsadzało się kluczyk do stacyjki, przekręcało w pozycje ON czyli maksymalnie w prawo i naciskało przycisk i trzeba było trzymać ale ten przycisk wypadł cały razem z kabelkami. Więc moje pytanie brzmi jakbym kupił taki sam przycisk jak go podłączyć, przycisk taki jak na zdjęciu, z dwoma bolcami, do jednego bolca jest podłączony kabelek a drugi chyba był bez niczego. Jak to ugryźć?

Image
Image Image Image Image

Niebieski jest raczej od rozrusznika bo od rozrusznika pod maska tez wychodzi taki niebieski podobny.

Czyli co do przycisku trzeba podlaczyc?
Kolgent12
Obserwowany

Prawo jazdy od: 04 03 2011
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Ibiza IV
Silnik: 1.4 TDI
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

Re: Odpalanie na przycisk

10 Sty 2018, 18:54

Dlaczego nie chcesz oryginalnego założyć. Jak wypadł to powinno go się dać włożyć z powrotem na jego miejsce.

Przycisk działa na takiej zasadzie że jak wciskasz to przesyła prąd do rozrusznika i wtedy on kręci, a jak puszczasz to przestaje i silnik pracuje po odpaleniu.

Generalnie rzecz biorąc każdy inny przycisk o takiej samej zasadzie działania będzie ok. Nie można zakładać przycisków i przełączników po których puszczeniu pozostają załączone.
Ja bym nie kombinował tylko założył oryginał.
Kacper
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 3345
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy od: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Rok produkcji: 1999

10 Sty 2018, 19:00

To już wszystko jedno czy nowy czy oryginał, ten stary bardzo odstaję i przez co co chwilę wypada. Rzecz w tym że nie wiem jak te kable podłączyć do tego przycisku, na pewno jeden idzie do rozrusznika ale nie wiem gdzie drugi bolec.
Kolgent12
Obserwowany

Prawo jazdy od: 04 03 2011
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Ibiza IV
Silnik: 1.4 TDI
Typ: Hatchback
Rok produkcji: 2007

10 Sty 2018, 19:33

Kolgent12 napisał(a):To już wszystko jedno czy nowy czy oryginał, ten stary bardzo odstaję i przez co co chwilę wypad
Może zaczepy są pęknięte i dlatego nie trzyma?

Jak masz dwa kable to nie ma znaczenia jak do tego przełącznika podłączysz bo tu chodzi o to że po wciśnięciu przycisku będzie tylko zwierał więc nie ma znaczenie w którą stronę popłynie prąd. Być może w oryginalnym przełączniku jest jakieś oznaczenie.
Kacper
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 3345
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy od: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Rok produkcji: 1999
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

3 sposoby, które ułatwią odzyskanie auta przy jego kradzieży 3 sposoby, które ułatwią odzyskanie auta przy jego kradzieży
    Choć liczba kradzieży samochodów w Polsce powoli spada, nadal utrzymuje się na wysokim poziomie. W 2017 roku auto znikało z polskich ulic średnio raz na 51 minut (co daje łącznie ponad 10 000 zgłoszonych na policję ...
    Mazda CX-5, nowa generacja modelu Mazda CX-5, nowa generacja modelu
    W środę czyli w przeddzień salonu w Los Angeles, Mazda zaprezentowała zupełnie nową generację modelu CX-5. Ten kompaktowy SUV w 2012 roku dał początek nowej, wielokrotnie nagradzanej gamie modelowej marki, wykorzystującej ...

•  
    • Toyota - Bolid nr 7 TS030 Hybrid, Box Pit-stop
      FSO Warszawa M20, 1953 rok
      Rozbity Renault Scenic
      FOT89B7