Odpalanie na przycisk

Odpalanie na przycisk

10 Sty 2018, 18:34

Witam, miesiąc temu kupiłem Skodę Felicie 1.6 1997 hatchback, posiadała ona odpalanie z przycisku który działał na zasadzie wsadzało się kluczyk do stacyjki, przekręcało w pozycje ON czyli maksymalnie w prawo i naciskało przycisk i trzeba było trzymać ale ten przycisk wypadł cały razem z kabelkami. Więc moje pytanie brzmi jakbym kupił taki sam przycisk jak go podłączyć, przycisk taki jak na zdjęciu, z dwoma bolcami, do jednego bolca jest podłączony kabelek a drugi chyba był bez niczego. Jak to ugryźć?

Image
Image Image Image Image

Niebieski jest raczej od rozrusznika bo od rozrusznika pod maska tez wychodzi taki niebieski podobny.

Czyli co do przycisku trzeba podlaczyc?
Kolgent12
Obserwowany

Prawo jazdy od: 04 03 2011
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Ibiza IV
Silnik: 1.4 TDI
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

Re: Odpalanie na przycisk

10 Sty 2018, 18:54

Dlaczego nie chcesz oryginalnego założyć. Jak wypadł to powinno go się dać włożyć z powrotem na jego miejsce.

Przycisk działa na takiej zasadzie że jak wciskasz to przesyła prąd do rozrusznika i wtedy on kręci, a jak puszczasz to przestaje i silnik pracuje po odpaleniu.

Generalnie rzecz biorąc każdy inny przycisk o takiej samej zasadzie działania będzie ok. Nie można zakładać przycisków i przełączników po których puszczeniu pozostają załączone.
Ja bym nie kombinował tylko założył oryginał.
Kacper
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 3346
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy od: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Rok produkcji: 1999

10 Sty 2018, 19:00

To już wszystko jedno czy nowy czy oryginał, ten stary bardzo odstaję i przez co co chwilę wypada. Rzecz w tym że nie wiem jak te kable podłączyć do tego przycisku, na pewno jeden idzie do rozrusznika ale nie wiem gdzie drugi bolec.
Kolgent12
Obserwowany

Prawo jazdy od: 04 03 2011
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Ibiza IV
Silnik: 1.4 TDI
Typ: Hatchback
Rok produkcji: 2007

10 Sty 2018, 19:33

Kolgent12 napisał(a):To już wszystko jedno czy nowy czy oryginał, ten stary bardzo odstaję i przez co co chwilę wypad
Może zaczepy są pęknięte i dlatego nie trzyma?

Jak masz dwa kable to nie ma znaczenia jak do tego przełącznika podłączysz bo tu chodzi o to że po wciśnięciu przycisku będzie tylko zwierał więc nie ma znaczenie w którą stronę popłynie prąd. Być może w oryginalnym przełączniku jest jakieś oznaczenie.
Kacper
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 3346
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy od: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Rok produkcji: 1999
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Renowacja, naprawa podsufitki w samochodzie - instrukcja Renowacja, naprawa podsufitki w samochodzie - instrukcja
    Naprawa podsufitki w samochodzie wymaga od nas trochę pracy i myślę że większość osób wiedząc jak to zrobić poradziła by sobie z takim problemem. Opiszę jak naprawić podsufitkę od której zaczyna odpadać materiał ...
    Audi najlepszym producentem w segmencie premium w Niemczech Audi najlepszym producentem w segmencie premium w Niemczech
    Wynik badania instytutu Center of Automotive Management (CAM): Audi najlepszym w Niemczech producentem branży motoryzacyjnej segmentu premium, pod względem bilansu emisji dwutlenku węgla . - Dzięki współczynnikowi ...

•  
    • Caretta przyczepa wyprawowa
      Lexus CT200h
      To było dobre...
      Nissan X-TRAIL, tył