Niezidentyfikowany przycisk w samochodach marki Toyota

05 Kwi 2021, 17:21

Tym razem Ja mam problem bo nie bardzo wiem do czego służy przycisk (o ile to przycisk) widoczny na załączonym zdjęciu w samochodach marki Toyota. Nie ma raczej znaczenia czy jest to hybryda czy też zwykła benzyna. Jedne po prostu go mają a inne nie. Przejrzałem instrukcję i nie znalazłem nic na jego temat. Czy to jest jakiś alarm dokładany w polskich samochodach bo nie spotkałem się z nim w autach sprowadzanych.

Pomóżcie rozszyfrować co to jest?

Tu widać z daleka gdzie on się znajduje:

[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]


Tu mam dokładne przybliżenie jak on wygląda:

[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

ArteK
Forum Samochodowe
 
Posty: 5289
Zdjęcia: 11483
Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy: 12 12 1996
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Toyota Auris TS Hybrid, Yaris
Silnik: 1.8 Hybrid, 1.3 VVTi
Paliwo: Hybryda
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2016

05 Kwi 2021, 18:56

Poszperałem trochę w necie i wychodzi na to ze jest to przycisk autoryzacji alarmu Cobra który był montowany najczęściej w serwisie w samochodach flotowych.

Kupując auto z takim przyciskiem i diodą powinno otrzymać się od właściciela odpowiedni kod rozbrajający alarm w przypadku jak pilot nie zadziała i dostaniemy się do auta za pomocą kluczka. Wtedy należy go wpić żeby odblokować immobilizer. Kod można zmieniać dowolnie pod warunkiem że go otrzymamy od sprzedawcy.

Swoją drogą nie mogli założyć jakiegoś bardziej pasującego przycisku? Ten wygląda jak z lat 90tych :( i strasznie szpeci auto od razu po otworzeniu drzwi. Kolejna sprawa to miejsce chyba nie najlepsze bo wyższa osoba może o niego zaczepić kolanem ;/ Ja wiem że Toyota jest prosta i przyciski też są proste ale bez przesady...

Aha, jak nie znamy kodu to jest duża szansa na jego odzyskanie jak napiszemy do firmy która go zakładała i podamy nr VIN auta. Powinni pomóc w odblokowaniu alarmu i zmianie tego kodu.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

09 Lis 2021, 18:12

witam a ja dla odmiany potrzebowałbym schemat elektryczny tego alarmu ponieważ chcę dołożyć do niego czujnik przechyłu i tak się zastanawiam czy ktoś może ma bo w necie ciężko znaleźć ...
sebsad2705
Początkujący
 
Posty: 143
Zdjęcia: 5
Prawo jazdy: 16 10 1997
Przebieg/rok: 8tys. km
Auto: Toyota Auris
Silnik: 1.8 Hybrid
Paliwo: Hybryda
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2015

09 Lis 2021, 18:33

Będzie ciężko bo są tylko same instrukcje obsługi z racji że ten model alarmu nie był dostępny do kupna poza zamontowaniem go w ASO.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

09 Lis 2021, 18:35

no właśnie jestem już umówiony na montaż cyfrowego immobilisera SEO canblu i chciałem sobie dołożyć czujnik przechyłu do COBRY żeby już nie zakładać dodatkowego alarmu skoro jest cobra ....
sebsad2705
Początkujący
 
Posty: 143
Zdjęcia: 5
Prawo jazdy: 16 10 1997
Przebieg/rok: 8tys. km
Auto: Toyota Auris
Silnik: 1.8 Hybrid
Paliwo: Hybryda
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2015

13 Sty 2022, 12:45

Odświeżę temat
Do fabrycznego alarmu jest możliwość założenia czujnika grawitacyjnego takowy został zamontowany w mojej toyocie przez ogarniętego elektronika
a jeśli ktoś potrzebuje schemat COBRY to udało mi się go znałeś w Internecie
SEOcaBlue też zamontowane i działa bez uwag dodatkowo zamontowałem sobie Keyless protectora na baterie w kluczyku i tez polecam zakup bo już się nie męczę z tym pudełkiem blokującym sygnał...

Niestety alarmy COBRA nie zbierają dość dużo pochlebnych opinii i coś w tym jest ponieważ alarm losowo raz na jakiś czas sam się wzbudza czasem pod pracą słyszę jak wyje... w nocy niestety też mu się to zdarza ponieważ po otworzeniu drzwi jest informacja poprzez 5 sygnałów syrenki że alarm był wzbudzony między ostatnim zamknięciem drzwi a otworzeniem.

Z informacji odczytanej z diody (2 mignięcia) z instrukcji wskazuje na czujniki ultradźwiękowe... może to kwestia aury na zewnątrz bo wcześniej się to jesienią nie zdarzało

a może tez ktoś ma lub miała taki problem i znalazł rozwiązanie ??
sebsad2705
Początkujący
 
Posty: 143
Zdjęcia: 5
Prawo jazdy: 16 10 1997
Przebieg/rok: 8tys. km
Auto: Toyota Auris
Silnik: 1.8 Hybrid
Paliwo: Hybryda
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2015

13 Sty 2022, 14:06

sebsad2705 napisał(a):dodatkowo zamontowałem sobie Keyless protectora na baterie w kluczyku
Jaki model tego protectora kupiłeś? Nie masz problemów podczas jazdy że Ci nie wykrywa kluczyka?
Jak działa jego wzbudzanie jak zbliżasz się do samochodu??
ArteK
Forum Samochodowe
 
Posty: 5289
Zdjęcia: 11483
Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy: 12 12 1996
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Toyota Auris TS Hybrid, Yaris
Silnik: 1.8 Hybrid, 1.3 VVTi
Paliwo: Hybryda
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2016

13 Sty 2022, 14:48

działa to tak:
kluczyk po zrobieniu około 30 kroków mając go w kieszeni automatycznie się wyłącza i jest jakby pozbawiony zasilania czyli nie emituje sygnałów
podchodząc do auta dwa razy musisz klepnąć się po kieszeni gdzie jest kluczyk i to wzbudza go. W aucie nie ma problemu aby się wyłączał widocznie jakieś algorytmy są że tak się dzieje....
Podobnie jeśli kluczyk leży nie używany to po jakimś czasie się wyłączy nawet bez robienia tych kroków.

Normalnie na allegro koszt to 550 zł
ale można upolować za 300 zł jak ktoś sprzedaje używkę bo np. zmieniała auto p.s. Ważny jest model protektora związany z rozmiarem i typem baterii ...

Jedna ważna sprawa!!
Nie należy zostawiać kluczyka w aucie bo jeśli sie kluczyk wyłączy to niestety może się auto zatrzasnąć i trzeba z zapasowym otwierać ;-0
sebsad2705
Początkujący
 
Posty: 143
Zdjęcia: 5
Prawo jazdy: 16 10 1997
Przebieg/rok: 8tys. km
Auto: Toyota Auris
Silnik: 1.8 Hybrid
Paliwo: Hybryda
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2015

13 Sty 2022, 15:27

Ciekawe muszę zagłębić się w temat bo u mnie jak mam włączony zapłon na postoju i wyjdę do bagażnika to za chwilę pika że nie ma kluczyka w samochodzie i pojawia się żółta kontrolka z wykrzyknikiem.

Z drugiej strony jeżeli rozłącza zasilanie baterii w kluczyku to jest też szansa że kiedyś może się on rozkodować i trzeba będzie otwierać auto z przycisku na pilocie i przykładać do przycisku start przed uruchomieniem auta.

sebsad2705 napisał(a):podchodząc do auta dwa razy musisz klepnąć się po kieszeni gdzie jest kluczyk i to wzbudza go
Przy otwieraniu z pilota wystarczy tylko wcisnąć raz na nim przycisk :)

Daj znać jak Ci się to będzie sprawowało na dłuższą metę.
ArteK
Forum Samochodowe
 
Posty: 5289
Zdjęcia: 11483
Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy: 12 12 1996
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Toyota Auris TS Hybrid, Yaris
Silnik: 1.8 Hybrid, 1.3 VVTi
Paliwo: Hybryda
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2016

14 Sty 2022, 23:04

witam
Niestety na dzień dzisiejszy walczę z fabrycznym alarmem COBRA
Objawy:
Od kilku dni dzieje się coś dziwnego jak zamykam auto to pojawia się pojedynczy sygnał takie Bipp.. i niby jest ok ale po około 30 sekundach jak się alarm uzbroi to zaczyna wyć ...
jak otworzę drzwi to dioda LED miga 2 razy co według instrukcji świadczy o czujnikach ultradźwiękowych w środku w aucie.
muszę wtedy znów zamknąć auto za drugim lub trzecim razem jest ok,
Jednak jak auto jest uzbrojone i podejdę z kluczykiem w kieszeni nim zdążę złapać za klamkę zaczyna wyć !!!
tak jakby kluczyk wzbudzał alarm ???
I jeszcze jedno jak go zamknę z kluczyka na przyciskając dwa razy kłódkę to nie ma tego krótkiego BIP I alarm się nie załącza po 30 sekundach ale oczywiście muszę być dalej od auta bo jak po uzbrojeniu będę stał przy klamce to poptostu kluczyk wzbudzał alarm SZOK NIE WIEM O CO CHODZI ???
sebsad2705
Początkujący
 
Posty: 143
Zdjęcia: 5
Prawo jazdy: 16 10 1997
Przebieg/rok: 8tys. km
Auto: Toyota Auris
Silnik: 1.8 Hybrid
Paliwo: Hybryda
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2015

14 Sty 2022, 23:17

Wyjmij zabezpieczenie z baterii w kluczyku keyless o którym pisałeś i sprawdź czy czasem ono nie ma wpływu na te problemy.
ArteK
Forum Samochodowe
 
Posty: 5289
Zdjęcia: 11483
Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy: 12 12 1996
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Toyota Auris TS Hybrid, Yaris
Silnik: 1.8 Hybrid, 1.3 VVTi
Paliwo: Hybryda
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2016

14 Sty 2022, 23:18

niestety nie - to samo się dzieje z drugim kluczykiem bez protektora
sebsad2705
Początkujący
 
Posty: 143
Zdjęcia: 5
Prawo jazdy: 16 10 1997
Przebieg/rok: 8tys. km
Auto: Toyota Auris
Silnik: 1.8 Hybrid
Paliwo: Hybryda
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2015

14 Sty 2022, 23:50

A może to ten czujnik grawitacyjny który miałeś dokładany coś miesza?

Wrzuć tą instrukcje od tego alarmu do tematu lub wyślij mi na PW. Będę wdzięczny :wink:
ArteK
Forum Samochodowe
 
Posty: 5289
Zdjęcia: 11483
Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy: 12 12 1996
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Toyota Auris TS Hybrid, Yaris
Silnik: 1.8 Hybrid, 1.3 VVTi
Paliwo: Hybryda
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2016

15 Sty 2022, 11:25

jadę w przyszłym tyg do elektronika od alarmów mówi że znajdzie przyczynę
zobaczymy napewno dam znać co to było...
p.s. podaj maila to ci wyślę ta serwisowkę
sebsad2705
Początkujący
 
Posty: 143
Zdjęcia: 5
Prawo jazdy: 16 10 1997
Przebieg/rok: 8tys. km
Auto: Toyota Auris
Silnik: 1.8 Hybrid
Paliwo: Hybryda
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2015

22 Sty 2022, 13:57

niestety fachowiec rozkłada ręce bo nie na sprzętu do tego alarmu a jest fabryczny i tylko serwis ....
więc w środę jadę i zobaczę co powiedzą
sebsad2705
Początkujący
 
Posty: 143
Zdjęcia: 5
Prawo jazdy: 16 10 1997
Przebieg/rok: 8tys. km
Auto: Toyota Auris
Silnik: 1.8 Hybrid
Paliwo: Hybryda
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2015