Olej do visko mitsubishi l200 2008r

16 Lut 2013, 22:12

mam problem z visko a raczej z doborem oleju silikonowego, szukalem ju wszedzie i nie ma zadnej informacji na ten tema, czy ktos wie jaka lepkosc musi byc w tym visko
kempiniak
Początkujący
 
Posty: 50
Prawo jazdy: 10 05 2007
Przebieg/rok: 23tys. km
Auto: mitsubishi L200
Silnik: 2,5 did 136KM
Paliwo: Diesel
Typ: Pickup
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

18 Lut 2013, 11:13

bo jest to tajemnicą firmy, zepsute wisko się wymienia na inne, olej do visko można też kupić na przykład w ASO Toyoty (też na nim żadnych lepkości nie uświadczysz) ale czy wyjdzie wiele taniej to inna sprawa :mrgreen:
Panowie!! Co JEST!! Ciśnienie mi spada! ;)
pocieszny
Forumowicz VIP
 
Posty: 6650
Zdjęcia: 1
Miejscowość: z błota ;)

18 Lut 2013, 20:05

taniej to napewno wyjdzie za olej zaplace max 50zl a reszte zrobie sam. jezeli ktos jest zielony i nie czuje sie na silach to wlasnie tak robi kopuje nowe i tyle. ja wszelki naprawy robie sam a pozatym satysfakcja z sukcesu. spoko rozumiem ze czasami trzeba kupic cos nowego bo nie ma innego wyjscia ale chce sam to zrobic jesli sie uda to spoko jesli nie to trudno. potrzebuje jedynie znac ta lepkosc. do bmw slyszalem ze lepkosc wnosi 3000 do visko znowu z innego zrodla wyczytalem ze do visko przy wiekszych silnikach lepkosc wynosi 10.000
kempiniak
Początkujący
 
Posty: 50
Prawo jazdy: 10 05 2007
Przebieg/rok: 23tys. km
Auto: mitsubishi L200
Silnik: 2,5 did 136KM
Paliwo: Diesel
Typ: Pickup
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

19 Lut 2013, 10:37

tak na prawde nie o lepkość stałą tu chodzi bo ona ma się zwiększać wraz z temp, to nie jest zwykły olej, to prędzej olej podobny do tych do blokad ciernych,
a za 50 to raczej nie kupisz :mrgreen:
Panowie!! Co JEST!! Ciśnienie mi spada! ;)
pocieszny
Forumowicz VIP
 
Posty: 6650
Zdjęcia: 1
Miejscowość: z błota ;)

19 Lut 2013, 20:09

a kto powiedzial ze tam jest zwykly olej, jakos wszyscy regeneruja wisko olejem silikonowym a nie silnikowym jak pewnie przeczytales i wszysto jest ok, pocieszony chyba masz za malo wiedze i i za malo doswiadzenia
kempiniak
Początkujący
 
Posty: 50
Prawo jazdy: 10 05 2007
Przebieg/rok: 23tys. km
Auto: mitsubishi L200
Silnik: 2,5 did 136KM
Paliwo: Diesel
Typ: Pickup
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

19 Lut 2013, 20:20

pocieszny nie pocieszony, sory
kempiniak
Początkujący
 
Posty: 50
Prawo jazdy: 10 05 2007
Przebieg/rok: 23tys. km
Auto: mitsubishi L200
Silnik: 2,5 did 136KM
Paliwo: Diesel
Typ: Pickup
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Cyfrowe lusterka Lexusa – to musisz o nich wiedzieć
    To musiało nastąpić. Kamery najpierw trafiły do naszych samochodów, by ułatwiać parkowanie i wspomagać działanie systemów bezpieczeństwa, a teraz zaczynają zastępować klasyczne lusterka. Kluczową rolę w tej ...
    MORPHOZ - łączność i sztuczna inteligencja
    Na kierowcę i pasażerów Renault MORPHOZ czeka komfortowe i przestronne wnętrze LIVINGSPACE, przypominające prawdziwy salon. Siedząc wygodnie, każdy w swoim fotelu, kierowca i pasażerowie są dopieszczani przez sztuczną ...

20 Lut 2013, 08:16

:mrgreen: wydawowywuje ci się ;)
regeneruj regeneruj, jak najbardziej, sam kiedyś to robiłem... ale się nie opłaca :mrgreen:
zwłaszcza że wisko można dobrać w kwocie 80-150 pln, kwestia przegwintowania
Panowie!! Co JEST!! Ciśnienie mi spada! ;)
pocieszny
Forumowicz VIP
 
Posty: 6650
Zdjęcia: 1
Miejscowość: z błota ;)

20 Lut 2013, 20:10

a widzisz jednak sam tez probowales regenerowac a mi odradzasz :mrgreen: sprobuje sam to zarobic tymbardziej ze kombinowac cos z inna to nie wchodzi gre, uzywke kupic to tez ch...a wie co ci ktos wcisnie a nowa akurat do mojego troche kosztuje wiec zostalo mi sprobowac naprawic pozostaje mi tylko zdobyc info na temat tego oleju
kempiniak
Początkujący
 
Posty: 50
Prawo jazdy: 10 05 2007
Przebieg/rok: 23tys. km
Auto: mitsubishi L200
Silnik: 2,5 did 136KM
Paliwo: Diesel
Typ: Pickup
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

20 Lut 2013, 22:02

przerobiłem sprawe i odradzam szkoda skórke za wyprawkę jeśli coś można zrobić prościej

ale jeśli bardzo chcesz...
wisco trzeba rozwiercić (nic niemoże Ci wpaść do środka) i wypłukać ze starego oleju, potem wygrzać wyczyścić zalać odpowiednią ilością nowego (i tu największy problem nikt nie wie ile to jest) zaślepić i modlić się by działało ;)
albo iść do sklepu kupić wisco od np:Lublina przegwintować i mieć spokój :mrgreen:
Panowie!! Co JEST!! Ciśnienie mi spada! ;)
pocieszny
Forumowicz VIP
 
Posty: 6650
Zdjęcia: 1
Miejscowość: z błota ;)

27 Maj 2013, 19:03

chciałbym poinformowac zainteresowanych tematem a takze osoby ktore doradzaly mi zeby nie naprawiac visko tylko kupic nowe a mianowice olej syliconowy w visko w moim modelu auta to gestosc 10000 informacje ta uzyskalem w serwisie w belgii oraz zakupilem go za 20 euro 50 ml. visko bardzo latwo jest wyciagnac z auta, mozna olej uzupełnic przez zdiecie blaszki zabezpieczajacej bolczyk i wstrzykiwaniu przez strzykawke oleju przez maly otwor krecac visko,jest to bardzo czasochlonne gdyz olej jest bardzo gesty a ten otwor naprawde maly. ja osobiscie rozkrecilem cale visko wyczyscilem je bardzo dokładnie zalałem olejem komore w ktorej zbiera sie olej w czasie kiedy visko nie pracuje,zlozylem je zamontowalem i dziala doskonale. przy dodanie gazu robi sie wichora w komorze silnika jezdze juz dwa tygodnie i wszysko dziala idealnie. takrze polecam naprawde jezeli ktos choc troche majsterkuje i czuje sie na silach majac podobny problem jak ja to zakasujcie rekawy i do dziela. pamietajcie o tym ze naprawde trzeba bardzo dokladnie je oczyscic u uwazac na uszczelke przy składaniu. powodzenia
kempiniak
Początkujący
 
Posty: 50
Prawo jazdy: 10 05 2007
Przebieg/rok: 23tys. km
Auto: mitsubishi L200
Silnik: 2,5 did 136KM
Paliwo: Diesel
Typ: Pickup
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

28 Maj 2013, 08:00

znaczy że zblokowałeś visko zamiast naprawić
visko nie ma robić wichury tylko blokować się dopiero po uzyskaniu pewnej temp, po dodaniu gazu ma się kręcić swobodnie na zimnym silniku
Panowie!! Co JEST!! Ciśnienie mi spada! ;)
pocieszny
Forumowicz VIP
 
Posty: 6650
Zdjęcia: 1
Miejscowość: z błota ;)