Opel astra f 1.4 Zerwany pasek rozrządu wiele wątpliwości

Opel astra f 1.4 Zerwany pasek rozrządu wiele wątpliwości

11 Cze 2017, 21:37

Witam! Jak w temacie kupiłem przed wczoraj opla astrę f 1.4 8v 60KM lpg w miarę ładnym stanie, zdążyłem wrócić nim do domu, ale na drugi dzień zbyt długo się nie nacieszyłem, bo pojawiły się problemy z akumulatorem oraz zerwał się pasek rozrządu. Czytałem wiele na ten temat, ale zdania są bardzo podzielone. Podobno silniki są kolizyjne oraz że nie są. Wymieniłem już zerwany pasek wszystko na znakach prawidłowo jest ustawione, silnik odpalił, ale nie wkręcił się na obroty. Odpalił na lpg na benzynie w ogóle i też zastanawiam się czy ma może jakiś alarm dioda czerwona niby jest, ale nie mam do niej pilota i centralny zamek chodzi tylko przy podlączaniu aku i się otworzy i na tym się kończy działanie centralki
jasio2288
Obserwowany

Prawo jazdy od: 10 06 2013
Przebieg/rok: 16tys. km
Auto: opel astra f
Silnik: 1.4 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1995

Re: Opel astra f 1.4 Zerwany pasek rozrządu wiele wątpliwości

12 Cze 2017, 16:33

Ten silnik jest kolizyjny i sama wymiana paska nic nie daje. Trzeba obejrzec jakie szkody się ewentualnie porobiły - zdjąć glowicę.
A z alarmem i CZ to jakiś dobry elektryk sobie poradzi.
silvo44
Moderator
Awatar użytkownika

Miejscowość: Olkusz
Prawo jazdy od: 01 09 1983
Auto: OPEL VECTRA C
Silnik: Z18XER
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Hennessey Venom GT - najszybszy samochód świata Hennessey Venom GT - najszybszy samochód świata
    Najszybszy samochód świata Hennessey Venom GT osiągnął prędkość 435.31 km/h (270.49 mil/godzinę) 14 lutego tym samym ustanawiając światowy rekord prędkości dla 2-miejscowego samochodu sportowego. Test podczas którego ...
    [C] C4 II 1,6 / Bravo II 1,9 / Megane III 1,5 / Octavia II 1,6 [C] C4 II 1,6 / Bravo II 1,9 / Megane III 1,5 / Octavia II 1,6
    Podstawowe kryteria zestawienia: - segment C - silnik diesla o mocy około 110KM - manualna skrzynia biegów - modele z okolic 2010 roku. Wytypowane modele do zestawienia: - Citroen C4 II 1,6 HDi - 112KM - Fiat Bravo ...

•  
    • Warto przeczytać
    • 8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      S2020005
      Subaru Impreza STI
      Jaguar