Opel astra gtc - ocena auta

20 Cze 2017, 12:41

Siemanko.
Jestem jutro umówiony na oglądanie auta. Czy możecie rzucić na nie okiem, bede je oglądał ze znajomym, który ogarnia w miare temat ale nie zaszkodzi zapytać może akurat ktoś coś wypatrzy. Jeżeli chodzi o tą białą plamke koło kierownicy to jest brud jakiś bo pytałem. Sprzedający wspomniał też, że robiony był tylny błotnik w Niemczech ale jest porządnie zrobiony.
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
share1231
Nowicjusz
 
Posty: 17
Auto: Nie mam

20 Cze 2017, 12:44

Perełka z Niemiec a z tyłu była stłuczka.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

20 Cze 2017, 12:56

Można brać normalnie takie auto ? Warto jeżeli był robiony ten tył ? Nie jest to chyba nic poważnego ?
share1231
Nowicjusz
 
Posty: 17
Auto: Nie mam

20 Cze 2017, 13:05

Porządnie zrobiony? Zawsze można sobie myśleć, że zaopatrywał się w części w ASO Opla, korzystał z najnowszych technologii, by jego klient był usatysfakcjonowany.

Weź przestań, naprawdę myślisz, że będą kupę kasy ładować w coś, co za chwilę ma być sprzedane i na tym ma być zarobek?
Takich historii - że zarysowanie, były setki, a auto było doszczętnie rozwalone.

Czego nie sprawdzisz, tego nie dostrzeżesz ... dopóki się nie rozleci. To w Twojej kwestii jest teraz sprawdzenie tego auta w taki sposób, by wiedzieć o nim jak najwięcej, czy było zarysowanie, czy może połowa tyłu była rozwalona i czy koła przy wypadku czasami nie urwało.
My Tobie tego ze zdjęcia nie wywróżymy.
tomekdk
 

20 Cze 2017, 13:41

Rozumiem. Możecie mi w takim razie doradzić na co zwrócić szczególną uwagę to przekaże znajomemu bo jak już wspomniałem ja się za bardzo nie znam ;/
share1231
Nowicjusz
 
Posty: 17
Auto: Nie mam

20 Cze 2017, 13:51

Na początek oględziny, spasowanie szpar, czy nie ma różnic, czy śruby mocujące nie były ruszane (np. przednie błotniki są wymienialne), do tego miernik grubości lakieru:

[Aby zobaczyć link musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]


żeby sprawdzić w jakim stanie (oryginalna czy nie) jest powłoka lakieru
itd ... o tym można książkę napisać ;)
Google pomoże:
https://www.google.dk/search?q=jak+spra ... e&ie=UTF-8

Jak błotnik był robiony to czy był wspawany inny, czy też tylko powierzchownie, miernik powinien to sprawdzić. Do tego oględziny nadkola, warto by też było od spodu sprawdzić te rejony (z jakiegoś podnośnika, kanału).
Klapa tylna - śruby mocujące sprawdzić, czy wymienili całą klapę, miernikiem przelecieć jakie ma wartości, bo widać gołym okiem, że szpary między klapą a błotnikiem z lewej i prawej strony są różne, jak i dookoła lampy (z jednej odstaje, z drugiej przylega):
https://img38.otomoto.pl/images_otomoto ... -opel-.jpg
i
https://img37.otomoto.pl/images_otomoto ... -opel-.jpg

Poza tym przebieg ... wierzysz na słowo?
tomekdk
 

20 Cze 2017, 14:39

Faktycznie odstaje klapa, kwestia tego czy ktoś wstawiał błotnik i sobie ją zdjął a później słabo to zamocował czy całe drzwi były wymieniane. Miernik lakieru mam już załatwiony na jutro, także wszystko posprawdzamy. Jeżeli ktoś by miał jakąś może propozycje na dolnym śląsku lub okolic do około 200km a widać by było, że lepsza to mógł bym zmienić target bo sama jazda do tego auta odemnie to właśnie około 200km. Za wszelkie propozycje bede wdzięczny, dzieki chłopaki za rady wyżej
edit : jeszcze co do przebiegu to łatwo podrobić taką książkę serwisową ? Podobno cała ciągłość na książce jest, kwestia tego czy jest oryginalna
share1231
Nowicjusz
 
Posty: 17
Auto: Nie mam

20 Cze 2017, 14:59

https://allegro.pl/listing?string=ksiaz ... t-1-2-0614
;)
Wstukaj na otomoto w Twoim rejonie "Kraj pochodzenia: Dania", zobacz czy jest coś ciekawego, to prześwietlę Ci to auto (zobacz w mojej stopce jak możesz sprawdzić auto z Danii - można sprawdzić praktycznie wszystko).
tomekdk
 

20 Cze 2017, 15:05

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Może coś takiego ? Może ktoś zerknąć ?

EDIT: Zobaczyłem teraz tą odpowiedź z góry. Zaraz poszukam czegoś z Danii, może akurat coś będzie
share1231
Nowicjusz
 
Posty: 17
Auto: Nie mam

20 Cze 2017, 15:09

Będzie to samo z tą Astrą ... możesz tu wrzucić 10 aut ... i będzie to samo ... niestety taki rynek.
Czyli będzie niepewność co do przebiegu, jak i bezwypadkowości (na miejscu się okazuje, że coś tam jest).
Ostatnio jeden gość wrzucił do oceny 5 Alf ... i wszystkie 5 coś miało (informacje o szkoda z ubezpieczalni).
Możesz jeszcze korzystać z tego forum:
[link do bez-wypadkowe.net wygasł]
są tam osoby, które mają dostęp do baz ASO i baz ubezpieczalni (czy były jakieś szkody na aucie).
Ale dopóki nie znajdziesz czegoś naprawdę pewnego ... no to z każdym będzie to samo, szczególnie jak ktoś zaznacza "Pierwszy właściciel: Tak" - sprawdziłem wyrywkowo 10 aut z taką opcją i 9 na 10 miało więcej niż 1 właściciela, a rekordzistka miała 8 właścicieli i przebieg skręcony z 305000km na 195000km.
Ostatnio edytowany przez tomekdk, 20 Cze 2017, 15:10, edytowano w sumie 1 raz
tomekdk
 

20 Cze 2017, 15:10

Niestety nie ma nigdzie żadnego opla astry gtc z Danii. Zaraz założe tam temat i podam pare aut, może ktoś będzie tak miły i mi sprawdzi to będzie wiadomo czy jest sens jechać.
share1231
Nowicjusz
 
Posty: 17
Auto: Nie mam

20 Cze 2017, 15:13

Ja bym polecał nie skupiać się na jednym aucie ... a jakie województwo?
tomekdk
 

20 Cze 2017, 15:20

Dolny śląsk jednak jeżeli jest coś warte uwagi to tak jak wcześniej wspomniałem myśle, że do 200km jestem w stanie dojechać, także lubuskie, wielkopolskie czy opolskie też wchodzą w gre.
share1231
Nowicjusz
 
Posty: 17
Auto: Nie mam

20 Cze 2017, 15:21

Masz Mazdę 3 z dolnośląskiego:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
jak załatwisz VIN to się sprawdzi. Polecam się nie zrażać i najpierw obejrzeć (jak historia będzie dobra), bo to naprawdę fajne auto z pozycji kierowcy, do tego 150 koni i dobre wyposażenie.
tomekdk
 

20 Cze 2017, 15:26

Wygląda nieźle jednak celuje w auto 3 drzwiowe, moc też nie jest mi potrzebna bo jest to moje pierwsze auto, ubezpieczenie za silnik 1.6 i tak jest już wysokie a nie posiadam jeszcze żadnych zniżek.
share1231
Nowicjusz
 
Posty: 17
Auto: Nie mam