Opel Astra H - poduszka powietrzna kontrolka świeci się i gaśnie

26 Sie 2018, 19:05

mam taki problem z poduszką gdy jest ciepło to wszystko jest ok jak tylko temperatura spadnie na zewnątrz około 15 st. C to się zapala kontrolka poduszki . Czasem gdy dam kluczyk na zapłon to zaświeci się nie zgaśnie . Może kostka pod fotelem bo czasem żona jedzie i przesuwa fotel sam już nie wiem opcom pokazał że rezystancja poduszki za wysoka może kable pod fotelami są ukruszone i nie ma styku bo miałem taki problem w drzwiach tylnych i usunął to wtedy serwis . Astre mam od nowości nie miała żadnej stłuczki pomocy :
krisl0412
Nowicjusz
 
Posty: 4

26 Sie 2018, 21:25

krisl0412 napisał(a):miałem taki problem w drzwiach tylnych i usunął to wtedy serwis
a co to w drzwiach tylnych w astrach są poduszki? a to nowinka.
krisl0412 napisał(a):opcom pokazał że rezystancja poduszki za wysoka
a nie pokazał Ci dokładniej gdzie? z reguły podpowiada gdzie jest problem, wiązka pod fotelem to często spotykany problem nie tylko w oplach więc jest to jak najbardziej możliwe
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16271
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

27 Sie 2018, 09:37

Drzwi tylne były kable przerwanie i się centralny zamek nie zamykał może też są przerwane kable. Dzisiaj było 13 st. IPod ucha się za świeciło może jest jaki czujnik pod maską który trzeba wymienić
krisl0412
Nowicjusz
 
Posty: 4

27 Sie 2018, 12:13

krisl0412 napisał(a):Drzwi tylne były kable przerwanie i się centralny zamek nie zamykał może też są przerwane kable.
ale to nic nie ma wspólnego z air bag. Trzeba szukać przyczyny a nie wymieniać pokolei, zajedz do dobrego elektonika lub ASO niech ustalą gdzie jest problem
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16271
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

27 Sie 2018, 13:51

krisl0412 napisał(a):Może kostka pod fotelem bo czasem żona jedzie i przesuwa fotel sam już nie wiem opcom pokazał że rezystancja poduszki za wysoka może kable pod fotelami są ukruszone i nie ma styku
To pewnie będzie problem z racji na często przesuwany fotel czasem kabelki nie wytrzymują ale trzeba to dokładnie sprawdzić.

Dalej to tak jak napisał @Kao wiązka w tylnych drzwiach nie ma związku z kontrolką poduszki.
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

27 Sie 2018, 15:01

Mi chodziło o słabe kable wiem że to nie ma nic wspólnego z poduszkami jak teraz odpaliłem samochód i poduchy zgasły . Jak będę sprawdzał wtyczkę pod fotelem odłączyć akumulator czy nie . Wezmę i sprawdzę wtyczkę i kable czy trzeba czymś na smarować np WD 40 czy wystarczy samo czyszczenie
krisl0412
Nowicjusz
 
Posty: 4
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Nowa Dacia Duster na wyższym poziomie
    W designie zewnętrznym Nowej Dacii Duster pojawiają się zmiany podkreślające jej terenowy charakter. Zmienia się również wnętrze, w którym zobaczymy nową deskę rozdzielczą, nowe tapicerki, nowy zespół ...

28 Sie 2018, 12:40

krisl0412 napisał(a):Mi chodziło o słabe kable
Jak kable są w peszlach uszkodzone bądź zaśniedział to również mogą powodować problemy wtedy najlepiej wymienić tą konkretną wiązkę.
krisl0412 napisał(a):Jak będę sprawdzał wtyczkę pod fotelem odłączyć akumulator czy nie
Tak, zawsze jak odpinasz coś związanego z elektryką w samochodzie zalecane jest odłączenie akumulatora tym bardziej w przypadku poduszek.
krisl0412 napisał(a):kable czy trzeba czymś na smarować np WD 40 czy wystarczy samo czyszczenie
To się nie nadaje do połączeń elektrycznych. Najlepsze są specyfiki typu kontakt S czy kontakt U lub jakieś inne typowo do połączeń elektrycznych które czyszczą, konserwują i zabezpieczają takie złącza.
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

29 Sie 2018, 21:06

Zrobiłem jak kazałeś sprawdziłem kable pod fotelem i wyczyściłem wtyczkę takim preparatem kontakt plus do czyszczenia styków . Kable wyglądają na dobre . Byłem na komputerze pokazało że nie ma błedu ale sprawdzałem na takim u gościa amatora w domu a nie u mechanika niby opcom . Poduszki nie świecą zobaczę dalej co się będzie działo to wtedy napisze więcej na razie wszystkim dziękuje .
krisl0412
Nowicjusz
 
Posty: 4

31 Sie 2018, 13:07

krisl0412 napisał(a):Poduszki nie świecą zobaczę dalej co się będzie działo to wtedy napisze więcej na razie wszystkim dziękuje
Ok, fajnie. Jak by coś się działo to pisz dalej w tym temacie ale myślę że problemem było złącze które mogło nie kontaktować czasem stąd kontrolka poduszki która pojawiała się na desce.
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999